Servicii foto şi video

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
gonceardima
Posts: 18
Joined: 03 Apr 2012, 11:20
Location: www.dgfotostudio.com
Contact:

Re: Servicii foto şi video

Post by gonceardima »

tancha_ru86 wrote:eu tot aud pe toata lumea ca full HD, full HD si nu inteleg de ce toata lumea alearga dupa acest tip de format, nevand acasa poate tehnica prin care sa poata viziona in acest tip de format. va spun ce au patit niste prieteni la botezul copilului. Si-au angajat foto video si au stabilit ca vor si ei full HD si cand au primit cd cu video nu pot sa-l urmareasca. l-au rugat pe cameraman sa le faca si un video normal si cameramanul a zis ca e filmat in HD si nu poate sa-l faca in video normal si uite asa stau cu inregistrarea de la botez si cumatrie si nu o pot vedea, cam trist, zic eu. Nu prea ma pricep la tehnica si tehnologii noi,dar totusi imi pot da seama ca nu toti au acasa ecrane full HD la care sa urmareasca inregistrarea si atunci de ce sa dai o gramada de bani pe asa tip de format, daca pana la urma or il vezi la un calculator normal or nici nu-l poti vedea deloc, asa cum au patit prietenii mei..
Eu cred ca era un incepator care abea si-a luat camera si inca nici nu stie cum se fac convertarile in DVD :) E trist ceia ce am citit. Si pentru cei care nu stiu. Daca se filmeaza in Full HD trebuie sa primiti rezultatul in 2 formate. DVD si FULL HD.


La_dame
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2011, 23:00

Re: Servicii foto şi video

Post by La_dame »

maricika, spune-mi, te rog, cat timp a durat sa-ti faca coafura si machiajul? le-au facut in paralel sau pe rand, si, sunt solide, adica tin bine?


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Servicii foto şi video

Post by tancha_ru86 »

gonceardima wrote:
russ_md wrote:
Eu cred ca era un incepator care abea si-a luat camera si inca nici nu stie cum se fac convertarile in DVD :) E trist ceia ce am citit. Si pentru cei care nu stiu. Daca se filmeaza in Full HD trebuie sa primiti rezultatul in 2 formate. DVD si FULL HD.
S-a rezolvat, nu e vorba ca nu poate, e vorba ca nu prea are timp si o sa dureze cateva luni pana vor primi si celalalt dvd.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
gonceardima
Posts: 18
Joined: 03 Apr 2012, 11:20
Location: www.dgfotostudio.com
Contact:

Re: Servicii foto şi video

Post by gonceardima »

Nu ar trebui oricum sa dureze atit timp. parerea mea.


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Servicii foto şi video

Post by tancha_ru86 »

am si eu o intrebare: a auzit cineva de Dream Art Studio? Vreau pareri, va rog mult.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
maricika
Posts: 119
Joined: 18 Sep 2011, 23:00

Re: Servicii foto şi video

Post by maricika »

La_dame wrote:maricika, spune-mi, te rog, cat timp a durat sa-ti faca coafura si machiajul? le-au facut in paralel sau pe rand, si, sunt solide, adica tin bine?
cel mai mult a durat spalarea parului,ca la mine era cam murdar,atunci inca la muti era inghetata apa,si de aceea imi era lene seara sal spal,a durat toata ziua ,nici nu mam asteptat,dupa cum m-a pus fotograful si asa si asa,am crezut ca o sami cada totul,si inca dupa inscriere neam dus la restuarant,acoo am dansat si dupa mam dus acasa am dormit vreo 3 ore,si seara numai miam vopsit buzele,si la disco am fost,dar de makiaj nici nu mai zic,si luni la lucru mam dus cu el, :D


Natto
Posts: 124
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Servicii foto şi video

Post by Natto »

http://www.ciupi.md/voucher/momente-ine ... chita.html
Nustiu calitatea pozelor dar pretul r foarte mic


diana c
Posts: 10
Joined: 16 Apr 2012, 18:38

Re: Servicii foto şi video

Post by diana c »

puteti sa imi spuneti daca stiti despre cei de la www.lisvideo.md , pozele de pe site sunt foarte frumoase , plus si video foarte frumos si neobisnuit, expuneti-va cu parerea, poate cineva cunoaste mai detaliat ?????? mersi mult


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Servicii foto şi video

Post by CristinaB »

diana c wrote:puteti sa imi spuneti daca stiti despre cei de la http://www.lisvideo.md , pozele de pe site sunt foarte frumoase , plus si video foarte frumos si neobisnuit, expuneti-va cu parerea, poate cineva cunoaste mai detaliat ?????? mersi mult
Niste prieteni au apelat la serviciii lor si au ramas super incintati..Am vazut si eu si video si foto..Jos palaria!!! Ei au facut nunta in 2009 si au achitat 800-900 euro Dar acum serviciile lor costa aprox. 1200-1300 euro. Eu sa fi avut asa buget pentru foto+video ii luam ,intradevar ceva neobisnuit....Pentru foto au suit mirele si mireasa pe pilonii de la Ceasul de la Catedrala...foarte ingenios...Video short version de 45 min nici nu observam cu trecea timpul atit de armonios era facuta trecerea de la o secventa la alta..Daca va permiteti Go for it!!!


Image
diana c
Posts: 10
Joined: 16 Apr 2012, 18:38

Re: Servicii foto şi video

Post by diana c »

mersi mult pu info!!! da.....sunt piparate preturile...... (: dar fac niste lucruri atit de frumoase....


Locked