Programul pentru ziua cea mare

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
tintyna
Posts: 11
Joined: 17 Dec 2014, 23:39

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by tintyna »

[quote="Olecika"]mmm, atitia invitati... Sunt foarte multi, trebuie sa te inarmezi cu multa energie :)

Noi am avut 150 de invitati, am facut intimpinarea 2 ore, timp in care am facut poze cu fiecare (a luat foarte mult timp).
In timpul intimpinarii am obosit foarte tare, ma dureau deja picioarele si deja la ultimii invitati eram epuizata :). Dupa aceasta, am intrat cu totii in sala, toti s-au asezat pe la mese, apoi am facut inscrierea, aproximativ 10 min, apoi s-a inteput 1 masa.

Tie iti recomand sa faci doar intimpinarea si apoi pe parcursul nuntii sa rezervezi vreo jum de ora pentru poze, altfel va dura destul de mult intimpinarea oaspetilor :)[/in cazul daca doriti sa aveti poze cu fiecare invitat, atunci fotografiile se fac la inceput, fiindca daca fafci pauza fotografica atunci nu mai vin toti la poze...


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by n-doinita »

sa mai facem si poze dela inceput credca o sa-mi ia 3-4 ore :D


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by InnaM »

n-doinita wrote:sa mai facem si poze dela inceput credca o sa-mi ia 3-4 ore :D
Eu tot te-ash sfatui sa faci pozele de la inceput daca tzii ne-aparat sa ai poze cu totzi invitatzii. In cazul in care acesta nu este un factor care prea conteaza p/u tine atunci potzi sa lashi shi pe mai tirziu.

Eu am tzinut din adintzi sa am poze cu totzi, am avut noroc ca shi fotografii mei au fost foarte bravo, foarte eficienti, ca la conveer :lol: , shi nici nu am observat cum a trecut. Bine la noi nu au fost 200 de invitatzi dar oricum.

Am fost in toamna la o nunta unde mirii au lasat pozele pe mai tirziu, sau luat cu programul shi au apucat sa faca poze abia dupa masa mare. Coafura nu mai era coafura, machiajul asha shi asha, obositzi, oaspetzii unul mai aghezmuit ca altul.

Deci te-ash sfatui sa stai de vorba cu vs shi sa hotaritzi daca faptul ca avetzi poze cu invitatzii conteaza sau nu p/u voi. Dupa care ash sta de vorba shi cu moderatoare ca sa punetzi fiecare detaliu la punct. Ea/el va shi aproximativ kit timp dureaza intimpinatul la numarul vostru de invitatzi.

Potzi face mai intii inregistrarea civila, shi itzi anuntzi invitatzii ca la ora respectiva incepe tot. Astfel ei se vor starui mai mult sa fie la timp. Shi asha kind vine timpul de intimpinare, ai totzi invitatzii pe loc, trec repejor totzi shi gata. Pentru ca de multe ori intimpinatul dureaza mult p/u ca vin invitatzii cu tzirica shi tu stai shi ashtepti.

Shi inka ceva, macar p/u intimpinat punetzi balerini, dupa care potzi sa-tzi pui din nou tocurile...ufff ce mult ajuta.


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by n-doinita »

Dar citi invitati ai avut tu si cit timp ti-a luat pentru intimpinare+poze ?dupa sarbatori o sa vorbesc si fotograful sa vad ce spune si el..in rest mersi mult de sfaturi


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by InnaM »

n-doinita wrote:Dar citi invitati ai avut tu si cit timp ti-a luat pentru intimpinare+poze ?dupa sarbatori o sa vorbesc si fotograful sa vad ce spune si el..in rest mersi mult de sfaturi
Uite nu tzin minte exact kitzi invitatzi intre 110 shi 120. La vreo 6.45 am inceput shi la 8 deacum se juca "hora unirii" :lol: shi ne-am ashezat la masa. Dar iarashi p/u ca totzi invitatzii erau pe loc, shi nu a trebuit sa ashteptam sau sa facem pauze mari.


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by n-doinita »

InnaM wrote:
n-doinita wrote:Dar citi invitati ai avut tu si cit timp ti-a luat pentru intimpinare+poze ?dupa sarbatori o sa vorbesc si fotograful sa vad ce spune si el..in rest mersi mult de sfaturi
Uite nu tzin minte exact kitzi invitatzi intre 110 shi 120. La vreo 6.45 am inceput shi la 8 deacum se juca "hora unirii" :lol: shi ne-am ashezat la masa. Dar iarashi p/u ca totzi invitatzii erau pe loc, shi nu a trebuit sa ashteptam sau sa facem pauze mari.
nu a luat atit de mult timp luind in consideratie ca a-ti facut si poze..eu sper ca invitatii vor veni la timp caci toti vor veni cu socrii mari,socrii mici si nasii..iar prietenii nostri speram sa vina la timp..oricum vom face mai intii inscrierea..credca ne va lua peste 2 ore toata treaba asta :D


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by romanct1 »

fetelor, noi am avut 130 de invitati, totul trebuia sa inceapa la 18, dar socrii mari au intirziat cu jumatate de ora si a inceput la 18.30, ceremonia a inceput de la intimpinarea miresei deoarece mirele mai vorbea cu invitatii ce au venit de la 18.00 pentru a schimba putin atmosfera de asteptare, in fine la 18.30 a fost intimpinarea miresei si discursul mirilor si !!!! cind oaspetii trebuiau sa se apropie sa ne felicite doamna Ala a facut o ordine in ridul de oaspeti, a invitat mai intii nasii sa ne felicite si sa se alature noua, apoi invitatii nashilor, shi nu permitea imbulzeala, adica trecea cite o pereche sa ne felicite si pe restul ii ruga frumos sa astepte, cind perechea termina sa ne felicite si au facut poze cu noi invita urmatoarea pereche din rind ,apoi a invitat socrii mari si apoi oaspetii lor, apoi soacra mica, si la urma tineretul mirilor, am facut poze cufiecare pereche de invitati , totul a mers repde shi nimeni nu era obosit shi nu ia fost trist, in fine discursul cu tot cu felicitarile si pozele a tinut.... 1 ora,.... eu singura eram socata din motiv ca neam inteles cu sala ca masa sa inceapa la 8 dar noi la 7.30 eram gata sa ne asezam. Dar administratorul salii cu doamna Ala au iesit din situatie :) pina oamenii au intrat in sala,isi gaseau plicurile si locurile (iarasi a fost in max 5 min), flash dance neau dasat podul de flori, parintele mai binecuvinta si a citit rugaciunea, chelnerii aduceau festiv felurile de mincare :D


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by n-doinita »

despre ce intimpinarea a miresei si discursul mirilor vorbesti? :D eu la asta nu mam gindit


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by Olecika »

a ha ha :D

Bine de stiu :D

http://beznitchi.com/?p=808


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by romanct1 »

n-doinita wrote:despre ce intimpinarea a miresei si discursul mirilor vorbesti? :D eu la asta nu mam gindit

asta a fost dorinta noastra organizatorica, oaspetii au fost intimpinati de mire, cind au venit toti a iesit o pereche de vornicei care au aruncat petale, apoi am am aparut eu, si noi neam spus unl altuia niste cuvinte frumoase, apoi oaspetii au inceput sa se apropie sa ne felicite dupa cum am spus apriori


Post Reply