Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
tsvetok
Posts: 115
Joined: 05 Mar 2012, 11:53
Location: Chisinau
Contact:

Re: Muzicanţii II

Post by tsvetok »

Alexandruska wrote:Fetelor sint intr-o dilema....nunta vreau so fac in aer liber, si cum nu-mi place muzica populara nu as vedea asa ceva in decorul nuntii mele..mai ales in aer liber, si nici genul de tamada traditionala nu ma incinta, as vrea ceva leger, sa nu vb mult....ma gindesc la Geta Burlacu si la o trupa band cind vor intra oaspetii. Va rog spunetimi cum sa prezentat Geta la nuntile voastre si cit costa serviciile ei? sau alte sugestii privind moderatorii....sincer nustiu cum sa fac, parca as vrea si un dj.Va rog ajutati-ma.
Geta se prezinta foarte bine, cinta live, orice doresti tu. Ca sa vezi dc este disponibila, intial trebuie sa te apreciezi cu data si locul nuntii.


In the end it's not going to matter how many breath you took, but how many moments took your breath away...Image
Alexandruska
Posts: 18
Joined: 14 May 2012, 21:22

Re: Muzicanţii II

Post by Alexandruska »

tsvetok wrote:
Alexandruska wrote:Fetelor sint intr-o dilema....nunta vreau so fac in aer liber, si cum nu-mi place muzica populara nu as vedea asa ceva in decorul nuntii mele..mai ales in aer liber, si nici genul de tamada traditionala nu ma incinta, as vrea ceva leger, sa nu vb mult....ma gindesc la Geta Burlacu si la o trupa band cind vor intra oaspetii. Va rog spunetimi cum sa prezentat Geta la nuntile voastre si cit costa serviciile ei? sau alte sugestii privind moderatorii....sincer nustiu cum sa fac, parca as vrea si un dj.Va rog ajutati-ma.
Geta se prezinta foarte bine, cinta live, orice doresti tu. Ca sa vezi dc este disponibila, intial trebuie sa te apreciezi cu data si locul nuntii.
Mersi mult,sint apreciata ce vreau doar ca iaca la muzaca si moderatori nu ma pot aprecia...vreau o nunta relaxanta si cu mai putine traditii


natalitza778
Posts: 56
Joined: 26 Sep 2011, 23:00

Re: Muzicanţii II

Post by natalitza778 »

recomand cu drag formatia lu igor rusu si interpreta natalia proca , care canta in engleza , extraordinar ...si in romana nu mai vb ...ei au facut o treaba de nota 20 la mine la nunta .cei mai buni ...


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Muzicanţii II

Post by seyla »

Natalita, scrie-mi, te rog frumos, cat te-a costat formatia lui Igor Rusu impreuna cu Natalia Proca!!!


Image
natalitza778
Posts: 56
Joined: 26 Sep 2011, 23:00

Re: Muzicanţii II

Post by natalitza778 »

salut , 2 200 , 7 muzicanti , dar au facut o veselie extraorinara , plus ca igor rusu are o prestanta eleganta , nu scoate vorbe din pom si abereaza in microfon si natalia , a cantat melodii lente in engleza , si voce foarte buna .


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Muzicanţii II

Post by seyla »

Multumesc mult!!! As vrea si eu sa-mi cinte la nunta, dar pentru noi e cam scump... :? Nici nu stiu ce sa fac, au ramas 3 luni, dar n-am ales muzicanti, trebuie sa gasesc pe cineva maximum de 1000 E si pe deasupra sa fie liberi... Nu pot dormi noptile- retraiesc!


Image
User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Muzicanţii II

Post by seyla »

Dar asa de frumos ea cinta "O damigeana "...


Image
natalitza778
Posts: 56
Joined: 26 Sep 2011, 23:00

Re: Muzicanţii II

Post by natalitza778 »

eu sunt f pretentioasa , nu mi plac muzicantii care vorbesc in plus , si care nu le poti inchide gura de prostii , mai este o formatie pe care eu nu am vazut o la nunti doar la zile de nasteri , formatia condor , gicu mogaldea , l am retinut pentru ca el face parte din formatia noroc a lui mihai dolgan .nu stiu cat costa din pacate , stiu ca daca nu as fi luat igor rusu la cat de crtitica sunt i as fi luat pe ei.dar asta e doar parerea mea si gustul meu! si gusturile pot sa nu coincida ...


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Muzicanţii II

Post by seyla »

Mersi mult, Natalitza!Imi pare bine ca esti receptiva :) Mai stau pe ganduri putin, oricum, hotarasc in cateva zile eu treaba aceasta si mai scriu ;)


Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by heliga »

Fetelor am ramas foarte multumita de orchestra Barbu Lautaru de la Balti au fost la nivel si ma bucur ca nu am mai invitat si alti artisti caci aveau sa fie in plus. Doamna din orchestra a moderat si kintat foarte frumos.nu a vb mult kiar foarte putin si fara jocuri a fost super . am avut jumate de ora disco cu lumini ,fum ,zapada .Lumea a fost forte si foarte multumita de prestatia lor .Au avut 2 tinute pina la masa mare in costume negre si apoi in costume nationale!


Image
Image
Locked