Sala de nunţi

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Sala de nunta

Post by tancha_ru86 »

Salutare! eu sunt noua pe forum, insa am apucat sa citesc multe dintre informatiile pe care le ofera fiecare din experienta. Eu fac nunta la Casa Fermierului pe 5 mai. ma bucur ca nu sunt singura care a ales aceasta locatie si ca am cu cine ma sfatui. Acum un an, cand cautam sala nu eram sigura ce vreau insa dupa ce am fosta la o nunta la un restaurant de langa Causeni (nu mai stiu denumire, insa a fost foarte bine) m-am decis sa fac nunta departe de oras, sa aiba curte si mult spatiu afara pentru o eventuala nunta in aer liber. Totusi nu am vrut doar in aer liber pentru ca vremea e schimbatoare si nu stii niciodata ce vijelie iti poate aduce chiar si o zi de primavara. Asa ca sala mare de la Casa Fermierului mi s-a parut perfecta. Unica problema este transportul invitatilor dar cred ca si asta se rezolva. Am dat 3000 mii de lei avansul si mi s-a spus ca meniul pentru muzicanti va fi din partea casei. Mi se pare in regula. In privinta mancarii si a deservirii imi poate spune cineva ceva?


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Sala de nunti

Post by doina30882000 »

CristinaB wrote:Inna2012, Doina ne-a incurcat pe noi doua...Eu am nunta pe 13 octombrie la Casa Fermierului...

:d:d:d:d:d:d de emotii am incurcat fetelor!!! :D felicitari la amandoua si sa avem cu toate o nunta frumoasa! :P


Image
lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

restaurant pina la 300 locuri

Post by lummynel8 »

sala pina la 300 persoane e restaurant codru din chisinau.... uite-te pe sait www.restaurant-codru.md au 2 sali incapatoare


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by RoDiNkA »

Alinka wrote:fetelor care fac la Casa Fermierului, face cineva in sala mika unde e havuzul?
Alinka, salut! Noi facem nunta acolo pe 31 august!!! Image Image Image
Din start vroiam in sala 1, pentru ca fusesem la nunta varului si mi-a placut enorm, dar...sala era ocupata pina in toamna...am luat decizia sa facem in sala 2, unde e havuzul, pentru ca foarte mult mi-am dorit nunta anume acolo si...dupa ce am mai fost la o nunta, deja in sala mai mica, am ramas placut surprinsa, e foarte tare, havuzul isi face efectul! Imi place mult "Casa Fermierului"!!! Unica dificultate, dupa cum am mai mentionat, e transportul...in rest: mincarea gustoasa, deserirea la nivel, curtea mare si frumoasa si faptul ca gratuit fac o masa artistilor in numar pina la 10, cred ca la fel este un avantaj placut! Felicitari noua la toate! Ma bucur ca numarul nostru a crescut!!! Image Image Image


Image
ELLSY
Posts: 3
Joined: 15 Jan 2012, 00:00

sala de nunti

Post by ELLSY »

Salutare Fetelor! recent am gasit acest site si mam bucurat nespus, acum de Anul Nou am primit cererea in casatorie Image , si nici nu stiu de unde sa o incep, ajutati-ma va rog, in primul rind cu sala, caut sala de nunti de dorit nu la un pret exagerat, in Chisinau, am vizitat citeva dar cam bate la buzunar, cer 850 de pers, altele 750 + 10% deservirea, nunta o preconizam de 150-160 pers, va voi fi foarte recunoscatoare pentru orice sfat, va multumesc pupici Image


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by INNA 2012 »

ELLSY wrote:Salutare Fetelor! recent am gasit acest site si mam bucurat nespus, acum de Anul Nou am primit cererea in casatorie Image , si nici nu stiu de unde sa o incep, ajutati-ma va rog, in primul rind cu sala, caut sala de nunti de dorit nu la un pret exagerat, in Chisinau, am vizitat citeva dar cam bate la buzunar, cer 850 de pers, altele 750 + 10% deservirea, nunta o preconizam de 150-160 pers, va voi fi foarte recunoscatoare pentru orice sfat, va multumesc pupici Image
eu am o sala bronata deja,pe care o dau,e la Braviceni la casa fermierului,acolo cu 500 lei iti iese un meniu tare bun,pentru deservire nu platesti,masa muzicantilor e din contul lor,avansul e de 300,si 1000 se duce la meniu.sala e bronata pe 13 septembrie,ca in alte zile era ocupat cind cautam eu.noi a trebuit sa renuntam la sala din cauza nasilor,care pot veni doar in august in moldova.acuma avem alt restaurant,dar e mult mai scump,si tot am luat o zi de joi
Image
Last edited by INNA 2012 on 15 Jan 2012, 15:59, edited 1 time in total.


O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by O viitoare mireasa »

ELLSY wrote:Salutare Fetelor! recent am gasit acest site si mam bucurat nespus, acum de Anul Nou am primit cererea in casatorie Image , si nici nu stiu de unde sa o incep, ajutati-ma va rog, in primul rind cu sala, caut sala de nunti de dorit nu la un pret exagerat, in Chisinau, am vizitat citeva dar cam bate la buzunar, cer 850 de pers, altele 750 + 10% deservirea, nunta o preconizam de 150-160 pers, va voi fi foarte recunoscatoare pentru orice sfat, va multumesc pupici Image
pe cind preconizati sa faceti nunta?


ELLSY
Posts: 3
Joined: 15 Jan 2012, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by ELLSY »

pe la sf lunii iulie, 21 sau 28, nu mai tirziu


ELLSY
Posts: 3
Joined: 15 Jan 2012, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by ELLSY »

as dori undea in oras, nu prea vreau pe la periferii, daca stiti ceva...liber prin iulie...


Nykkyta
Posts: 42
Joined: 06 Dec 2011, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by Nykkyta »

Liudocika2012 wrote:de care statistica te folosesti? daca nu ti-i greu arunca linkul si mie, eu gasisem mai demult 2, dar dadeau date diferite.
Fetelor in privinta la Royal Parc...Sora mea a facut nunta acolo in 2010, mie nu mi-a prea placut, da sunt deacor e foarte super acolo, dar e si foarte scum, pentru o persoana a ieshit undeva vreo 900 lei, si dupa parerea mea, era cam putina mincare, ei initial au spus ca portiile sunt foarte mari....dar din pacte nu prea a fost asha....


Locked