Tortul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Tortul miresei

Post by Gaby »

IrinaR wrote:Salut dragi miresuici!

Vreau sa va intreb daca cineva a incercat sa comande torta sub forma de prajituri la nunta, daca da cum a fost experienta?
Ma tem ca ar fi prea putin cite o prajitura si totusi forma tortei e mai clasica...
am fost eu la asa o nunta, originala ideea cu prajoturi deja proportionate pt fiecare persoana, dar daca sincer e mai interesant daca este tort, anume pentru faptul ca cind tai torta mai poti murdari mirele nasha nashul cu torta, e mai funny acest proces daca este tort. eu cred ca la nunta ema voi avea tort, plus ca akm sunt atita feluri shi modele de tort. prajituri pot fi la fourshete


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Tortul miresei

Post by catiushka »

Olecika wrote:Iata si torta noastra :)

Am facut-o la Franzeluta si avea 16 kg

Nu am fost foarte pretentioasa din acest punct de vedere asa ca sunt multumita :)
olecika cit va costat kg? merci


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Tortul miresei

Post by romanct1 »

Fetelor, cineva a luat dulciuri de la bisquit cafe? am vazut ca totrtele la ei sunt mai eftine, dar deja intebarea este daca sunt gustoase.


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Tortul miresei

Post by catiushka »

romanct da degustatie nu poti face acolo?
eu inainte sa-mi aleg torta o sa fac degustatie la mai multe ;)


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Tortul miresei

Post by Alinkka »

Noi am luat torta de la bisquit caffe. A fost delicioasa shi nu a ramas nimik. Era ku frukte. Ei foarte punktuali. Au adus torta exakt la 11 kum ne intelesesem.
Inainte de a da komanda am gusta praktik vrio 5 feluri de torta insa cel ku frukte a fost preferatul nostru shi al nashilor


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Tortul miresei

Post by romanct1 »

Alinkka wrote:Noi am luat torta de la bisquit caffe. A fost delicioasa shi nu a ramas nimik. Era ku frukte. Ei foarte punktuali. Au adus torta exakt la 11 kum ne intelesesem.
Inainte de a da komanda am gusta praktik vrio 5 feluri de torta insa cel ku frukte a fost preferatul nostru shi al nashilor

merci, aleg intre bisquit cafe shi morpho. La morpho miau plucut "pirojeniile" arata asa apetisant shi sunt exact cum am vurut pe baza de crema, jeleu shi fructe, shi 10 lei bucata mia parut un pret rezonabil, la moment astept poze cu tortele lor. Apropo de morpho poate a apelat cineva la ei, de asemenea ash vrea sa aflu pareri.

Oricum deja cind vin acasa voi merge cu sotul la degustare. :)


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Tortul miresei

Post by catiushka »

alinka ce fel de torta ati ales? frisca sau martipan? ce pret la kg? si cit a costat livrarea?
merci


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Tortul miresei

Post by romanct1 »

catiushka wrote:alinka ce fel de torta ati ales? frisca sau martipan? ce pret la kg? si cit a costat livrarea?
merci
catiusha la ei pe sait sunt preturile: на тортики оформленные сливками цены варьируют от 150 до 190 леев, на тортики оформленные марципаном от 170 до 220.


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Tortul miresei

Post by Alinkka »

Am ales pe martipan shi a fost 220 kg. Mi se pare ka 100 de lei a fost stativu ka gaj shi 100 lei livrarea insa asT a fost ku doi ani in urma kred ka akum preturile sau mai skimbat


Post Reply