Tortul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Olga2012
Posts: 196
Joined: 27 Jun 2012, 16:43
Location: USA

Re: Tortul miresei

Post by Olga2012 »

Noi am avut 186 de persoane. Eu am vrut sa avem destul tort pentru fiecare persoana si in cazul in care vrea cineva inca o felie sa poata lua. Eu sunt iubitoare de dulce :D


Mireasa
Posts: 23
Joined: 30 Jul 2012, 09:48

Re: Tortul miresei

Post by Mireasa »

Miresici,iata si torta noastra! fiecare nivel are gustul sau,sunt torte diferite. sunt foarte multumita cum a iesit si cit de gustos a fost.... :D
Image


Ludmi
Posts: 170
Joined: 21 Apr 2012, 17:10

Re: Tortul miresei

Post by Ludmi »

Mireasa wrote:Miresici,iata si torta noastra! fiecare nivel are gustul sau,sunt torte diferite. sunt foarte multumita cum a iesit si cit de gustos a fost.... :D
seamana cu torta noastra doar de alta culoare, ati comandat-o la Plovdiv?


Mireasa
Posts: 23
Joined: 30 Jul 2012, 09:48

Re: Tortul miresei

Post by Mireasa »

Ludmi wrote:
Mireasa wrote:Miresici,iata si torta noastra! fiecare nivel are gustul sau,sunt torte diferite. sunt foarte multumita cum a iesit si cit de gustos a fost.... :D
seamana cu torta noastra doar de alta culoare, ati comandat-o la Plovdiv?
Ma bucur :D am comandat-o la Cuptorul Fermecat din Balti,deoarece acolo am facut nunta


puiutsu92
Posts: 16
Joined: 13 Nov 2012, 12:06
Location: Moldova,Chisinau

Re: Tortul miresei

Post by puiutsu92 »

Image

pe nashika mea la costat 2600 lei

eu am facut comanda ea la akitat


am ales o varinta nestandarda :) sper sa placa

are 15 kg (180lei/kg) mirii si nashii se maninka,a fost foarte gustoasa cu migdale lapte condensat sa primit "uda" tip snikers


apropo nasii au fost imbracati la fel ka pe foto
Image
Image


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Tortul miresei

Post by maryLand »

Puiutsu, foarte interesanta idee..sunt sigura ca fost si foarte gustos acest tort ...Bravo nasilor pentru idee ;)


Image
mariska1
Posts: 100
Joined: 20 Oct 2012, 16:35

Re: Tortul miresei

Post by mariska1 »

puiutsu da tortul unde l-ati dat comanda?
stiu ca la Codru unde am sa fac si eu nunta la vara tot se da tort la comanda si dulciuri,de asta si te-am intrebat


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Tortul miresei

Post by heliga »

fetelor mi-ati facut pofta cu tortele astea frumoase.Eu vreau sa zik ca la mine au fost 14 kg de torta pt 140 de oameni si desigur a mai ramas si pt a doua zi la zeama.


Image
Image
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Tortul miresei

Post by DanielaG »

Fetelor noi am avut torta de 15 kg la 110 persoane maxim...a fost foarte gustoasa si design simplu...nimic special...nu a ramas nimik... De fapt ultimul etaj cel mai mic... Doar ca el a fost sacrificat pt afterparty...asa ca la zeama tort nu am mai avut :D ...torta am comandat-o la Paradis...pretul super mic...

La masa de forchette am avut la fel multe dulciuri si au ramas cite ceva mai mult biscuiti si ciocolate care in genere nu am vrut sa le iau da totusi cei de la sala au zis ca un pic totusi treb sa iau si bine am facut..ca altfel raminea gol :D ...minicakes erau de la Bisquit...nu am gustat nici una :D


Image
IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Tortul miresei

Post by IRACIKA1983 »

Puiutsu 92...Spune-mi te rog de la sala ai dat comanda de torta? Noi trebuiam sa sarbatorim nunta tot la Codru , dar ei acum nu activiaza acolo ... eri am fost la Golden Lion si au propus torta de la ei 140 lei pentru 1 kg...Dar foarte mult mia placut torta voastra.Si spune -mi te rog daca copturile tot de la ei le-ati luat ?Preturile ma aranjaza, dar nustiu cum sunt de gustoase.


Post Reply