Sunt ...nasa!!!

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by maryLand »

Nicole, cu placere.
Sunt sigura ca toate nasele isi doresc tot ce-i mai bun pentru nunta finilor, totusi sunt un exemplu... ;)


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by marcelushka »

mmmmmmm.... Maryland bravo, foarte frumos din parteaa voastra, si nu mrge vorba doar de cele materiale, dar de cit suflet ati depus, felicitari.... :!:


nicole1979
Posts: 31
Joined: 11 Feb 2013, 01:35

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by nicole1979 »

Sunt de acord cu voi fetelor! A fi nas este o responsabilitate și placere în același timp. Si eu i. mi amintesc cu mult drag de nunta noastră la care pt noi nașii au fost și sunt un exemplu în viață! În cazul nostru pana acum am început sa ne informam în ce consta desfășurarea zilei nuntii, mai precis obiceiurile din Moldova.. miresica fiind din Chișinău și tradițiile în mare parte se vor păstra..


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by maryLand »

marcelushka, multumesc foarte mult pt aprecieri.

Nicole, esti foarte bravo...deoarece sunt foarte multe nase, care fiind originare din Moldova, nu cunosc obiceiurile...totusi avem citeva traditii frumoase si sufletesti...care trebuie respectate ;)

Bafta in pregatiri!


Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Aleena »

maryLand wrote:Nicole, la capitolul cadouri...ai unda verde...poti cumpara ce iti doreste inima...
Vin si eu cu o ideea in ajutorul vostru,viitoarele nashe!

La nunta nasa mea mi-a oferit cadou la despodobirea miresei o pilota Ikea,captusita cu puf si pene.
E absolut cel mai apreciat dar dintre toate (zecile de plapume de tot felul :lol:...si vesela de care doresti )!

E formata din 2 pilote...una mai subtire,alta mai groasa, care pot fi folosite separat sau impreuna (se unesc una de cealalta prin capse). E usoara,foarte calduroasa...si o folosim atat iarna,cat si vara (stam la casa la sol,si noptile de vara sunt racoroase)...
A fost spalata de nenumarate ori...nu s-a deformat deloc,penele nu ies din ea...sunt foarte multumita!
Minunata!!!!

Aici linkul:
http://www.ikea.com/ro/ro/catalog/products/80131479/


Alina Braileanu:

Image
User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Alinkka »

Si noi am primit kadou una de la mama sotului, la fel o folosim anul imprejur, eu fiind mai friguroasa, plus ka e maricika si nu ne certam ka ne dezvelim unu pe altu. O rekomand si eu


nicole1979
Posts: 31
Joined: 11 Feb 2013, 01:35

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by nicole1979 »

Multumesc pentru idei !!Sunteti niste dragute !!


User avatar
dreamscape2012
Posts: 21
Joined: 12 Sep 2012, 14:08

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by dreamscape2012 »

Garofitelor, poate stiti , poate nu stiti, in atentia celor care se gasesc in chisinau si sunt in cautare de rochita. Divero, in legatura cu rebrandingul ce urmeaza, ofera reducere pina la 50% la toate rochitele in stoc in perioada 6-7 martie. Succes!


christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by christa »

dreamscape2012 wrote:Garofitelor, poate stiti , poate nu stiti, in atentia celor care se gasesc in chisinau si sunt in cautare de rochita. Divero, in legatura cu rebrandingul ce urmeaza, ofera reducere pina la 50% la toate rochitele in stoc in perioada 6-7 martie. Succes!
Dreamscape, este acelasi Divero cu cel de la Jumbo?


User avatar
dreamscape2012
Posts: 21
Joined: 12 Sep 2012, 14:08

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by dreamscape2012 »

Christa, nu sunt sigura despre cel din jumbo. Dar divero despre care vorbesc e pe schiusev. Buick foarte dragut si stilat.


Post Reply