Sunt ...nasa!!!

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Mary08 »

Eu cred ca rosu ar arata mai frumos, mai ales ca e vara, ceva deskis la culoare si plus la asta nu arata atit de sombru ca negru,va aratq mai finut, si pe linga mireasa va fi un contrast mai frumos decit cu negru


Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Capsunica »

Mary, sunt de acord.
Aleg culoarea rosie. :) Multumesc, fetelor.


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Mary08 »

Bafta Capsunica, si asteptam poze in rol de nasa!


Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Capsunica »

Fetelor, eu sunt pe ultima suta de pregatiri. Nunta pe 7.09.2014.

Vestimentatie/coafura Nasa
1. Rochia pentru cununie religioasa +
2. Pantofi nude +
3. Sutien +
3. Rochia pentru petrecere (in proces) +/-
4. Pantofi (?)
5. Programat la machiaj, coafura +
6. Accesorii -
7. Manichiura -

Cadouri la despodobit
1. Pilota dubla +
2. Set batic+sort +
3. Prosoape de bumbac (in loc de haine) +
4. 2 pieptene +
5. Oglinda –
6. Fier de calcat –
7. Parfumuri – in proces
8. Ceva din: set pahare, boluri, vesela, mixer, etc – ne gindim

Cununia religioasa
1. Set stofe pt biserica +
2. Luminari + (ma gindesc sa le decorez cu flori vii pt sala)
Mai am nevoie de ceva la biserica?

A mai ramas:
1. Tort pentru petrecere
2. Cadoul financiar
3. Carte de daruit (in loc de flori)
Din cela care au fost déjà nase sau vor fi, scrieti-mi daca ceva imi scapa sau daca mai trebuie ceva. Multumesc. 


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Alintush »

Capsunica, esti bravo...adevarata lista ti-ai facut...
parca nu ai scapat nimic din vedere...
eu pentru dezbracare le-am luat set de vesela,pahare vin, sampanie, ulcior cu pahare,set de tacimuri,set de cutite din ceramica,set de cratite...deja fata de masa, lengerie de pat, prosoape mari, medii,mici pentru ambii...patura cu fete de perna si deja maruntisurile care trebuie sa le ofere nasa...parfum,pieptene,sortul...


Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Capsunica »

Alintush wrote: eu pentru dezbracare le-am luat set de vesela,pahare vin, sampanie, ulcior cu pahare,set de tacimuri,set de cutite din ceramica,set de cratite...deja fata de masa, lengerie de pat, prosoape mari, medii,mici pentru ambii...patura cu fete de perna si deja maruntisurile care trebuie sa le ofere nasa...parfum,pieptene,sortul...
iaka tu zestre le-ai daruit. :o bravo!!! noua bugetul ne va permite probabil sa le luam un set de pahare, poate si o fata de masa.


User avatar
marinka2090
Posts: 23
Joined: 06 Jun 2012, 14:47

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by marinka2090 »

Buna fetelor! Si eu in curind voi fi nasa...si as avea o intrebare... Vreau sa procur luminari mari din ceara naturala pentru cununia finilor, si nu stiu daca la Ciuflea se permite cu luminarile mele sau va trebui sa cumpar de la ei??? La ei nu sunt din alea mari de care vreau eu si nu stiu daca imi vor permite cu ale mele? help ;)


Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Gaby »

Marinka2090 cel mai bine suni chiar la ei si intrebi, noi cind ne0am cununat din start au zis ca nu permit alte luminari decit cele din biserica ca sunt din ceara naturala, plus la asta au zis ca in pret intra aceste luminari (pentru miri si nasi)


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by InnaM »

Gaby wrote:
marinka2090 wrote:Buna fetelor! Si eu in curind voi fi nasa...si as avea o intrebare... Vreau sa procur luminari mari din ceara naturala pentru cununia finilor, si nu stiu daca la Ciuflea se permite cu luminarile mele sau va trebui sa cumpar de la ei??? La ei nu sunt din alea mari de care vreau eu si nu stiu daca imi vor permite cu ale mele? help ;)
Marinka2090 cel mai bine suni chiar la ei si intrebi, noi cind ne0am cununat din start au zis ca nu permit alte luminari decit cele din biserica ca sunt din ceara naturala, plus la asta au zis ca in pret intra aceste luminari (pentru miri si nasi)

marinka atita timp kit luminarile sint din ciara naturala nu cred sa avetzi probleme, dar fiecare biserica la noi are regulile proprii, asha ca ar fi bine cum spun fetele sa te adresezi direct la ei.


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Sunt ...nasa!!!

Post by Mary08 »

Gaby, noi nu demult am facut cununia la Ciuflea, nasii au avut luminari din alea de ceara galbena, si nu au intrat in pretul cununiei, nasa le-a cumparat separat din alta parte, nu e obligatoriu de la ei, la ei sint mai scumpe..ma rog fiecare cum decide ;) dar astea albe, de care zici tu le aprinzi doar la sala, adica nu se dau voie cu ele in biserica, noua nu ne-au permis.


Post Reply