Decorarea sălii 2

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
By Cristina
Posts: 111
Joined: 01 Apr 2012, 10:08
Location: Chisinau
Contact:

Re: Decorarea sălii 2

Post by By Cristina »



nataly90
Posts: 13
Joined: 18 May 2014, 20:48

Re: Decorarea sălii 2

Post by nataly90 »

merci mult...am citit putin si m-a luat ametzeala....astia au niste preturi :o :o :o


Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Decorarea sălii 2

Post by Ollga »

foarte frumos cu adevarat insa ma intreb cite nunti au ei in sezon ?


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Decorarea sălii 2

Post by romanct1 »

Salut viitoarele miresuici. o prietena de-a mea a apelat la serviciile Millefiori, a ramas mutumita, nunta sa primit mega frumoasa.
Da, preturile sunt marisoare, dar cu mina la inima va spun ca se merita, pur si simplu comparati insasi aranjamentele florale si decoratiile folosite de ei cu prestatori cu preturi mai accesibile, nu vreau sa supar pe nimeni dar diferenta e cer si pamint!!! Noi am apelat la unique events, da nea costatat binisor, dar nu regretam caci toti au ramas cu gurile cascate de frumusetea ce au creato ei atit in sala cit si la terasa. Daca va permite bugetul ,nu ezitati, se merita. ;)


Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Decorarea sălii 2

Post by Ollga »

Fetelor si eu care credeam ca am dat mult pentru decor, acum imi dau seama ca un decor complex care am avut, face cit 2 compozitii florale la millefiori, dar oricum recomand la toate miresuicele sa apelati la un decorator deja voi decideti cit sa cheltuiiti dar va asigur ca schimba atmosfera parca iti personalizeaza sala si te simti mult mai confortabil si visatoare in acea zi , nustiu daca ma intelegeti dar eu asa m-am simtit.


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Decorarea sălii 2

Post by marcelushka »

Scumpelor, eu am trecut prin agitatia nuntii,,,,, e u moment unik, dar merita trait din plin, doar ca sunt unele momente ce tine de decor unde chiar nu se merita sa cheltuiti o groaza de bani. Trebuie neaparat sa fie decor, sa fie rafinat , cu gust sa nu incarcati prea tare salile. Am miresuci din 2014 care au dorit cit mai mult sa fie, iar in cele din urma mi s-au plins ca au fost bani cheltuiti in vint, asa cum se procedeaza la unele agentii. Mare atentie, calculati bine ce doriti, analizati fiecare detaliu, totul e in miinile voastre, e seara voastra si trebuie totul sa fie unic si special pentru voi, fiecare detalii sa fie als asa cum doriti.

Acum sa revin la ale noastre am sa adaug citeva poze din decorul lui Natalia de la Marry Me, a lui Catiusa de la Casa nuntii Plai, si ale lui Valeriu de la "Casa Fermierului" Brăviceni.
Toate detaliile si ideeile au fost atent alese impreuna cu mirii.

Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image

Image
Image

Pentru anul 2015 planific sa schimb o mare parte din decor, vor fi multe elemente noi care sunt in proiect acum, multe idee, combinatii de stiluri si cel mai important dupa parerea mea, daruirea si pasiunea cu care muncim noi pentru fiecare nunta de a fi perfecta. E placut sa retraiesc cu voi aceasta emotii vie a mireselor.

Mai multe gasiti pe facebook MarriaGe & Mother's Cake.
Cit mai multa inspiratie voua.....


cicelu
Posts: 48
Joined: 18 Apr 2013, 15:26

Re: Decorarea sălii 2

Post by cicelu »

Marcelushka eu abia astept nunta si colaborarea noastra ma bucur ca team ales anume pe tine pt decor si candy bar.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Decorarea sălii 2

Post by Radutu »

Buna de mult nu am mai fost prin vizita, dar acum ca tot am un pic de timp si afara e urit mai delectez aici unde e frumos si cald, ma bucur mult ca mai sunt decoratori ca Marcelusca si Olesea unele din voi deja o cunosc, care fac cu suflet si cu daruire de sine lucrul , mie la nebunie imi plac detaliile, diferite chestiute micute care dau o atmosfera de poveste, eu mi-am facut decorul la ARTA NUNTII, si chiar vorbisem cu Olesea, ca mai tinem legatura sa se inregistreze si ea pe acest forum ,fiind mai aproape de voi poate va ve-ti inspira reciproc, voi atasa niste lucrari de a ei ImageImageImage


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Decorarea sălii 2

Post by Radutu »

ImageImageImageImage imi cer scuze de la fetele care m-au intrebat de decor , eu nu prea intru deja dupa nunta aici , poate voi fi mai activa cind voi fi nanasa, pe Olesea o gasiti pe facebook sau adnoklasniki ca Arta Nuntii, avea si sait da nu mai tin minte cum se numea, bafta multa


Peryshko
Posts: 5
Joined: 17 Dec 2014, 22:22

Re: Decorarea sălii 2

Post by Peryshko »

Buna, Fetele! a auzit cineva de compania Special? ce-i cu ei? a vazut cineva lucrarile lor de decor poate pe viu?


Post Reply