DJ la nunta

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Buzik
Posts: 28
Joined: 24 Sep 2015, 21:02

Re: DJ la nunta

Post by Buzik »

Si eu am avut asa cazuri cind ne intrebau ce muzica si eu spuneam Dj parca le-am dat cu ceva in cap. Dar eu nici nu atrageam atentia la asa oameni asa ca va sfatui si voua,e nunta voastra si in primul rind trebu sa va placa voua,eu la nunta mea am profitat de fiecare moment inclusiv si de muzica asa ca chiar daca cuiva nu io placut(dar asta mereu se gaseste cineva nemultumit) atunci treaba lui. Dar muzicanti la acelasi pret ca si dj mi se pare ireal,desigur poti gasi o formatie sa cinte 45 min pentru 400-500 euro dar pentru toata noaptea eu asa ceva nu am intilnit


bantik
Posts: 18
Joined: 30 Mar 2016, 22:27

Re: DJ la nunta

Post by bantik »

anisoaraBaciu, ce formatie ati ales?


SofiaM
Posts: 14
Joined: 07 Feb 2016, 18:01

Re: DJ la nunta

Post by SofiaM »

Salut viitoarelor mirese. Noi am avut la nunta DJ si nunta a fost un succes. S-au distrat si mare si mic si au dansat cat i-au tinut picioarele. :)


Sunshine_1
Posts: 9
Joined: 11 Apr 2016, 13:01

Re: DJ la nunta

Post by Sunshine_1 »

Buna fetelor! Acum o saptamina am jucat si noi nunta. Mult timp ne-am gindit daca merita sa luam taraf, band sau DJ la nunta. Desi unii combina mai multe, noi pina la urma am ales DJ si nu am dat gres. Pot sa va sfatui din toata inima pe DJ Jarcov. A facut treaba buna. A combinat si diversificat muzica pe parcursul serii. Noi am ramas foarte multumiti. Daca cineva are nevoie pe el il puteti gasi pe facebook - Jarcov Alexandru sau la nr. de telefon 068071482, o persoana responsabila, serioasa. Lucreaza cu contract (lucru foarte rar intilnit la noi in Moldova). Scriu si contactele pentru ca de multe ori mi sa intimplat mie sa am nevoie de contacte si sa nu e gasesc :)


augustin13
Posts: 2
Joined: 15 Sep 2016, 13:40

Re: DJ la nunta

Post by augustin13 »

Sunshine_1 wrote:Buna fetelor! Acum o saptamina am jucat si noi nunta. Mult timp ne-am gindit daca merita sa luam taraf, band sau DJ la nunta. Desi unii combina mai multe, noi pina la urma am ales DJ si nu am dat gres. Pot sa va sfatui din toata inima pe DJ Jarcov. A facut treaba buna. A combinat si diversificat muzica pe parcursul serii. Noi am ramas foarte multumiti. Daca cineva are nevoie pe el il puteti gasi pe facebook - Jarcov Alexandru sau la nr. de telefon 068071482, o persoana responsabila, serioasa. Lucreaza cu contract (lucru foarte rar intilnit la noi in Moldova). Scriu si contactele pentru ca de multe ori mi sa intimplat mie sa am nevoie de contacte si sa nu e gasesc :)
DJ prezinta si in limba rpmana?


augustin13
Posts: 2
Joined: 15 Sep 2016, 13:40

Re: DJ la nunta

Post by augustin13 »

Sunshine_1 wrote:Buna fetelor! Acum o saptamina am jucat si noi nunta. Mult timp ne-am gindit daca merita sa luam taraf, band sau DJ la nunta. Desi unii combina mai multe, noi pina la urma am ales DJ si nu am dat gres. Pot sa va sfatui din toata inima pe DJ Jarcov. A facut treaba buna. A combinat si diversificat muzica pe parcursul serii. Noi am ramas foarte multumiti. Daca cineva are nevoie pe el il puteti gasi pe facebook - Jarcov Alexandru sau la nr. de telefon 068071482, o persoana responsabila, serioasa. Lucreaza cu contract (lucru foarte rar intilnit la noi in Moldova). Scriu si contactele pentru ca de multe ori mi sa intimplat mie sa am nevoie de contacte si sa nu e gasesc :)
DJ prezinta si in limba rpmana?


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: DJ la nunta

Post by Kitsurica »

dj-ul; nu prezinta minic, el nu e moderator, el nu vorbeste la microfon, el e specializat pe muzica, deci pune muzica la laptop. In unele cazuri la serbari mici unii isi i-au doar dj, fara moderator si ala mai zice una alta in timpul serii, insa eu cred ca din d-j nostri nimeni nu ar fac eacest lucru, asta ar insemna ca va fi sau un dj fara experienta sau moderator nu foarte bun, fiecare trebuie sa-si faca treaba lui, chiar si la nuntile unde moderatorul mai si cinta se observa pauze si momente cind nu poi face 2 lucruri deodata.


Sunshine_1
Posts: 9
Joined: 11 Apr 2016, 13:01

Re: DJ la nunta

Post by Sunshine_1 »

augustin13 wrote: DJ prezinta si in limba rpmana?
Salut, Austin13!
Cum a mai scris si Kitsurica, intr-adevar DJ nu este si prezentator. El se ocupa de sunet, lumini si fum (daca doriti sa-l includeti). Noi am luat o moderatoare in limba romana. Se numeste Liliana. Daca ai nevoie pot oferi mai multe detalii despre ea cit si numarul ei de telefon :)


Ana4
Posts: 1
Joined: 06 Dec 2016, 15:55

Re: DJ la nunta

Post by Ana4 »

Dj Tor sau Dj hlybov Roman știe cineva de ei???


Lazăr Alina
Posts: 2
Joined: 31 Jan 2017, 12:35

Re: DJ la nunta

Post by Lazăr Alina »

Salutare tuturor! Eu i-am ales pe cei de la Urban Events și am fost tare mulțumită. Vă atașez descrierea lor și un videoclip reprezentativ:

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=r4vjfpNOgcA

Urban Events este un concept de evenimente private care sustine show-uri live personalize in Bucuresti si in tara.
Urban Events vă oferă diversitate și entertainment cu muzica anilor '70, '80, '90 și până la hiturile din zilele noastre (dance, latino, pop-rock, folclor, rock'n'roll, reggae, balkanic, mash-up, r'n'b, dj set) la nunți, botezuri, și petreceri corporate.
Cu “PREVIEW YOUR URBAN EVENT” ai posibilitatea de a alege ceea ce te reprezintă. Orice eveniment merită sa fie unic prin diversitate si complexitate.


Post Reply