Invitații de nuntă II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
WonderlandBride
Posts: 59
Joined: 28 Jan 2013, 10:53

Re: Invitații de nuntă II

Post by WonderlandBride »

Mie mi se pare că aici e tipărită o imagine care seamănă cu dantela, am senzația că e un carton mai grosuț tipărit, care e lipit.
viorela wrote:Intr-adevar,marcelushka,foarte frumoase invitatii. Pe de o parte gingase,iar pe de alta 'sexy'! :)
Fetelor,am o intrebare la voi,cu ce sa lipesc dantela de hartie? o portiune mai mare,iata asa ca aceasta unde scrie 'Thank you'
Image


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Invitații de nuntă II

Post by Olecika »

Mmm, sunteti foarte bravo :) Ma inspirati !!! Eu foarte mult imi doresc sa confectionez singura invitatiile, plicurile pentru bani, bombonierele si panoul cu aranjarea invitatilor la mese. M-am documentat deja si stiu aproximativ cum as vrea sa fie, dar sincer ma tem sa nu stric totul si sa ramin inainte de nunta cu aceast aproblwma :) Voi cum ati facut? Intii de proba, sa vedeti cum vi se primeste... Sau sunteti profesioniste in arta hande made? Pentru mine e premiera, dar imi doresc enorm sa reusesc, e mai mult o chestie emotionala pentru mine. Daca imi puteti da ceva sfaturi, legate de materialele utilizate, de unde le-ati procurat sau poate surse de informare unde as putea invata, v-as fi foarte recunoscatoare!!! Merci anticipat !!!


User avatar
linacika
Posts: 152
Joined: 17 Aug 2012, 05:16

Re: Invitații de nuntă II

Post by linacika »

olecika multe fete de pe forum sunt deja mesterite cu mult talent (unele au inceput cu nutna lor, altele o fac de multi ani) ..eu sutn si eu tinara in acesta arta ...ca si tine ...insa am vazut ca ai scris ca ITI DORESTI FOARTE MULT - asta e 90 %. restul 5 % este scris pe forum (hirtie de la mart - mai jos de asem, sau de la azur - sciusev, stofe - lenta, si alte chestii floricele le gasesti la GEMENII (sau in odessa) inspiratia de pe net sau din capusorul tau). Incearca si osa vezi ca NU E DELOC GREU ..trebuie un pic de rabdare si multa dragoste! las 5 % pentru indoieli si incercari repetate (nu toate culorle din mintea ta se potrivesc in realitate ,sau nu toate modelel pot fi facute in realitate hand made (sunt aparate costisitoare)). pentru asta suntem noi aici ..sa it idam sfaturi !

INCEARCA !!! e mottoul Hand Made ! cu drag Lina


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Invitații de nuntă II

Post by viorela »

Merci fetelor de raspunsuri,linacika,si mie mi se pare ca e printat pe hartie dantela asta..eu am hotarit sa fac altfel, cum fac prima invitatie v-o arat aici! off..am emotii :D


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Invitații de nuntă II

Post by Olecika »

Linacika, esti fooooooooooaaaarteee dragutza !!! In primul rind multumesc pentru sustinere si incurajare, iar in al doilea rind pentru sfaturi si informatii concrete ! Oricum vreau sa ma ocup personal de aceste detalii ale nuntii mele, caci cred ca la fel ca si pentru multe alte miresuici, DETALIILE CONTEAZA :) Poate voi apela si la ajutorul unui profesionist daca va fi nevoie :) Gasesc aici pe forum destul sprijin :D Bafta voua si mie :D


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Invitații de nuntă II

Post by viorela »

Olecika,iata un tutorial video de unde ai putea sa te inspiri:
Sunt niste invitatii simple si gingase,mie imi place foarte mult..ai putea sa inlocuiesti unele detalii. Si sa schimbi culorile desigur,de ex.lentuta care o faci bant sa fie rosie (am vazut in alta tema ca aceasta culoare vrei sa predomine la nunta ta). Multa bafta si rabdare!


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Invitații de nuntă II

Post by Alinkka »

Image
Image


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Invitații de nuntă II

Post by K_ID_25 »

am citit abia acum cele 4 pagini cu modele de invitatii in trend pentru 2013 si vreau sa va zic ca ma mindresc cu asa mirese !!! ma uit cu cea mai amare placere la lucrarile voastre si ma bucur ca inspiratie multa exista si mirese cu dorinta de a face ceva unical !
Bravo fetele si mult succes si in continuare !


Image
User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Invitații de nuntă II

Post by mmgg29 »

Fetelor, cine vrea sa economiseasca timp si bani, pot face comanda de invitatii din Romania (desigur, daca aveti prieteni sau cunoscuti), sunt multe site-uri cu modele ca cele de la nunta.md. O prietena de-a mea le-a comandat acolo si mi-a spus ca i-a iesit cam de 2 ori mai ieftin decit la noi.


User avatar
linacika
Posts: 152
Joined: 17 Aug 2012, 05:16

Re: Invitații de nuntă II

Post by linacika »

fetelor ! ieri o zi intreaga impreuna cu echipa de vornicei si prieteni apropiati am facut 150 de invitatii ..sunt foarte fericita de rezultat ... Image
Image


Post Reply