Invitații de nuntă II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
irinutza22
Posts: 72
Joined: 23 Jul 2012, 09:18

Re: Invitații de nuntă II

Post by irinutza22 »

Marcelushka, imi plac foarte mult invitatiile tale... Sunt foarte frumoase!
Nu stiu cum la tine, dar la mine VS a venit cu idea si el in cea mai mare parte el le-a facut. Eu mai greu cu imaginatia!


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Invitații de nuntă II

Post by marcelushka »

irinutza22 wrote:Marcelushka, imi plac foarte mult invitatiile tale... Sunt foarte frumoase!
Nu stiu cum la tine, dar la mine VS a venit cu idea si el in cea mai mare parte el le-a facut. Eu mai greu cu imaginatia!
Bravo, asta inseamna un cuplu adevarat atunci cind doi oameni se contopesc si se completeaza unul pe celalalt, la noi cu imaginatia eu, si atunci tre sa ii explic sotului ce vreau sa obtin si el deja face asa ca rezultatul sa fie asa cum imi imaginez eu, la noi el a taiat hirtia eu restul.
Mult succes pe mai departe in pregatiri.


User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Invitații de nuntă II

Post by Aleena »

Marceluska....invitatiile tale sunt...sexy!!! :lol: :D

Foarte indrazneatza utilizarea dantelei negre pe fon roz! Si funditza astfel aplicata ma duce cu gandul la... jartiera miresei... :D


Alina Braileanu:

Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Invitații de nuntă II

Post by marcelushka »

Merci mult "Aleena" mmmmmm asa placut, dantela nu e neagra e maro si roz, ce tine de jartiera e tot hand made doar ca o voi pune cind finisez si manusitele.


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Invitații de nuntă II

Post by viorela »

Intr-adevar,marcelushka,foarte frumoase invitatii. Pe de o parte gingase,iar pe de alta 'sexy'! :)
Fetelor,am o intrebare la voi,cu ce sa lipesc dantela de hartie? o portiune mai mare,iata asa ca aceasta unde scrie 'Thank you'
Image


cruissa
Posts: 68
Joined: 15 Jun 2012, 20:09

Re: Invitații de nuntă II

Post by cruissa »

eu as lipi cu lenta dubla adeziva


User avatar
linacika
Posts: 152
Joined: 17 Aug 2012, 05:16

Re: Invitații de nuntă II

Post by linacika »

nu sunt tare mester ...dar cred ca poit procura clei simplu pnetru hirtie transparent si sa lipesti stofa care obligatoriu trebuie pusa sub ceva greu ..carte ... (clei baton o sa lase urme, cel cu pistoletul o sa faca mult volum.) si icna ceva ..incearca diferite (eu mi-am cumparat vreo 3 ..care apoi leam folosit care la stofa care la hirtie, care la kalika)


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Invitații de nuntă II

Post by viorela »

Merci de raspunsuri. Dar sa pun ceva greu dupa ce inclei deja,sau cum? ca nu prea am inteles


User avatar
linacika
Posts: 152
Joined: 17 Aug 2012, 05:16

Re: Invitații de nuntă II

Post by linacika »

le pui intr-o carte dupa ce ai pus stofa pe hirtia data deja cu clei transparent (acoeprite cu foi A 4 pentru ca sa nu strici paginile cartii). si asa stofa se incleie foarte bine ... eu asa am facut (cei drept la mine stofa e un pic altfel si suprafata e mai mica)

PS. tind sa cred ca in imagine este un print gen stofa (prea e ideala margina )


nadiusah891
Posts: 36
Joined: 23 Nov 2012, 11:10

Re: Invitații de nuntă II

Post by nadiusah891 »

Fetelor voiam sa va intreb cum faceti atuunci cand indoiti hartia asta mai groasa (carton) pentru invitatii sau plicuri, ca sa nu se vada ca e indoiat mai urat. Stiti partea indoiata parca ramane mai groasa. Nu e ca alea din fabrica..... ;)


Post Reply