Rochia de mireasă 3

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Tanya_d
Posts: 57
Joined: 04 Jul 2013, 12:18

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Tanya_d »

Arishka wrote:А у меня целая проблема с этим пунктом подготовки к свадьбе...Даже не знаю,что я хочу и какое платье именно мое....Как вы выбирали свадебное платье? И как поняли ,что именно это ваше???
Пока померила только одно платье,но после этого расхотелось вообще мерить,искпть и ходить по салонам.Насмотревшись фотографий на сайте свадебного салона Orchid ....Решила сходить.Впечатления конечно остались самые ужасные.Обслужили меня конечно не ice.Как только туда зашла меня спролсили на какую сумму я расчитываю,когда я сказала ,мне показала девушка два платья ,я выбрала одно и она такая ВЫ БУДИТЕ МЕРИТЬ...ппц кароче....померила одно и сказала что мне не нравится,больше от нее предложений никаких не было,сказала ну снимайте тогда...Если во всех салонах такое отношение,то даже не знаю что и как решать с платьем(((( ....Подскажите сколько платьев вы перемерили и как вообще проходило это у вас..??? Пока очень расстроена,даже не знаю ,что делать...Для свадьбы все готово,только невеста без платья(((((((((((((((((((
Nu descuraja ... Cred ca ai dat peste niste consultante fitoase! Mergi prin mai multe saloane si masoara toate tipurile de rochii ca sa stii ce ti se potriveste cel mai bine...De indata ce te determini cu tipul iti va fi mai usor sa alegi modelul ... Daca ai un buget limitat poti sa vezi rochii din colectiile anilor precedenti, poate rochii la a doua chirie, care la multe saloane arata chiar foarte bine ... Eu stiam ce imi doresc din start si mi-a fost mai usor ...am masurat cred ca 3 rochii si la ultima am simtit ca e ea si ca nu mai vreau sa masor alceva... Sunt sigura ca ai sa o gasesti si tu pe a ta... Pot sa-ti recomand saloanele Diana, Ideal Mariaj, Love Story, Barcelona sau pe Svadiba.md poti vedea ofertele saloanelor ... La aceste saloane am fost si eu si prietenele mele care au facut recent nunta si am ramas multumite de deservire. Succes! Sa ne spui si noua cind iti gasesti rochita!!!


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasă 3

Post by CristinaB »

Arishkka, capul sus!!! Un om needucat nu trb sa iti strice toata feeria pregatirilor de nunta!
Eu am masurat 2 rochii..Eu stiam ca vreau sa fie pufoasa si fara cercuri...Cind am masurato am stiut ca EA e...Ma uitam in oglinda si tot nu-mi disparea idiotskaya ulibka :D :D
Totul este inainte! Schimba salonul si mergi mai departe!! Eu eram cu o prietena, careia nu-i placuse rochia mea...Si tot incerca sa-mi zica da sa masuram altceva, hai sa mai vedem...Dar eu nu si nu...
Rochita am luato de la IdealMariaj...Atirnarea la procurare a fost aproape impecabila...Mai cauta!! La sigur rochita TA sta cuminte si te asteapta!!!Succes!!


Image
Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Arishka »

Tanya_d wrote:
Nu descuraja ... Cred ca ai dat peste niste consultante fitoase! Mergi prin mai multe saloane si masoara toate tipurile de rochii ca sa stii ce ti se potriveste cel mai bine...De indata ce te determini cu tipul iti va fi mai usor sa alegi modelul ... Daca ai un buget limitat poti sa vezi rochii din colectiile anilor precedenti, poate rochii la a doua chirie, care la multe saloane arata chiar foarte bine ... Eu stiam ce imi doresc din start si mi-a fost mai usor ...am masurat cred ca 3 rochii si la ultima am simtit ca e ea si ca nu mai vreau sa masor alceva... Sunt sigura ca ai sa o gasesti si tu pe a ta... Pot sa-ti recomand saloanele Diana, Ideal Mariaj, Love Story, Barcelona sau pe Svadiba.md poti vedea ofertele saloanelor ... La aceste saloane am fost si eu si prietenele mele care au facut recent nunta si am ramas multumite de deservire. Succes! Sa ne spui si noua cind iti gasesti rochita!!![/quote]
Спасибо большое Tanya_d.На следущей неделе похожу по салонам...Если найду платье своей мечты обязательно скажу ;) :)


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Arishka »

CristinaB wrote:Arishkka, capul sus!!! Un om needucat nu trb sa iti strice toata feeria pregatirilor de nunta!
Eu am masurat 2 rochii..Eu stiam ca vreau sa fie pufoasa si fara cercuri...Cind am masurato am stiut ca EA e...Ma uitam in oglinda si tot nu-mi disparea idiotskaya ulibka :D :D
Totul este inainte! Schimba salonul si mergi mai departe!! Eu eram cu o prietena, careia nu-i placuse rochia mea...Si tot incerca sa-mi zica da sa masuram altceva, hai sa mai vedem...Dar eu nu si nu...
Rochita am luato de la IdealMariaj...Atirnarea la procurare a fost aproape impecabila...Mai cauta!! La sigur rochita TA sta cuminte si te asteapta!!!Succes!!
Спасибочки CristinaB ....Эххх с вашими наставлениями отправлюсь на след неделе на поиски моего платья.... ;) ;) ;)


Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Amoricina »

Arishka, va fi totul perfect :) este bine sa te intrebe de suma, pentru ca reusescs a se orienteze la buget, caci ar fi chiar pacat daca te-ai indragosti de o rochie care este peste bugetul tau de doua ori... doar degeaba ti-ai face inima rea... D-rele de pe la saloane de obicei sint foarte dragutze, posibil sa fi nimerit tu niste vinzatoare mai fitzoase cum zicea o d-ra mai sus...nu te descuraja!:)

eu am vazut rochia pe internet, ceea ce vroiam eu costa extrem de mult pentru che e o singura rochie in toata lumea si extrem de greu de copiat...croitoresele s-au cam speriat, si atunci am decis sa aleg una deja gata si sa imi placa...rasfoind site-urile am vazut-o pe a mea:) care mi-a placut imediat si am tot visat-o sa merg in moldova si sa nu fie deja vinduta:) norocul meu ca era inca...au fost ceva probleme cu modificarile pe care le-am dorit ( initial au zis ca sint incluse in pretz si dupa mi-au cerut sa platesc serviciile, si m-am simtit oarecum luata peste picior...era doar un colanash...cu materialul cumparat tot de mine...) dar acum am rochitza in dulapior si peste 3 saptamini o voi imbraca si sper sa imi poarte noroc.

Fii atenta la serviciile si accesoriile incluse in pretz, chiar daca e o rochitza purtata o data sau de doua ori nu e nimica, ba dimpotriva, de obicei sint tinute perfcet si costa mult mai putin si cel mai important, masoara rochitze pina o gasesti pe aia care te face sa te simti mireasa! :D


natalya-m-
Posts: 17
Joined: 10 Apr 2014, 13:15

Re: Rochia de mireasă 3

Post by natalya-m- »

Fetelor, a comandat cineva rochia de pe net? ieri am vazut pe site-ul aliexpres.com rochii care le-am vazut in poze la un salon de mariaj si costau 680 euro, pe site ele fiind in jur de 150 $ !!!!!!! exact asa poze... :roll: nu stiu ce sa cred.. ori saloanele comanda si ele asa ieftin si exagereaza enorm preturile, ori china contraface rochiile care originale ar fi din Europa?! dac aveti vre-o experienta , astept rs..


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Rochia de mireasă 3

Post by tancha_ru86 »

natalya-m- wrote:Fetelor, a comandat cineva rochia de pe net? ieri am vazut pe site-ul aliexpres.com rochii care le-am vazut in poze la un salon de mariaj si costau 680 euro, pe site ele fiind in jur de 150 $ !!!!!!! exact asa poze... :roll: nu stiu ce sa cred.. ori saloanele comanda si ele asa ieftin si exagereaza enorm preturile, ori china contraface rochiile care originale ar fi din Europa?! dac aveti vre-o experienta , astept rs..
Natalya fii foarte atenta cu rochiile care au asa pret, dar arata ca cele originale. Cu siguranta nu sunt originale si in final daca comanzi o sa fii foarte dezamagita de calitate. In primul rand materialul e de cea mai proasta calitate si in al doilea rand finisajele si cusaturile arata groaznic. Ei pun poze ca sa atraga clientii, insa produsul final e cam dezastru. Aproape tot ce-i chinezesc e si de proasta calitate.
Eu am comandat o rochie obisnuita, in poze arata super tare, cand a venit mi-a venit sa plang si atunci mi-am jurat ca nu mai comand haine pe net decat din surse sigure si magazine de renume.
Sunt site-uri americane care iti spun ca rochia e copiata si desi e copiata, arata bine, mai sunt fete care au comandat.
Si totusi nu te sfatui sa-ti comanzi rochia de pe site-uri din astea pentru ca de cele mai multe ori o sa ramai dezamagita(fie pentru ca iti vine mai mare, fie pentru calitatea proasta a produsului, fie pentru ca n-ai probat si nu stii cum sta pe tine.
Eu mi-am cusut rochia la comanda, insa daca as fi pusa in situatia sa aleg intre a comanda o rochia pe un site chinezesc si a cumpara rochia de la Calea Basarabiei, cu mana pe inima iti zic ca as alege Calea Basarabiei, unde sunt rochii dragutele, la preturi foarte ok. E adevarat ca la Calea B, rochii dragutele gasesti foarte si foarte rar, dar cu putin noroc, mai bine asa decat chinezarii oribile.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
natalya-m-
Posts: 17
Joined: 10 Apr 2014, 13:15

Re: Rochia de mireasă 3

Post by natalya-m- »

mda..la asta m-am gindit si eu..dar ma uitam ca in salonul unde am vazut rokia stau poze cu nr. magazinului chinezesc pe ele.. adica salonul a plasat pozele de pe site si nu invers.. si m-am gindit ca oare chiar comanda ei de acolo cu asa pret si le vind asa de scump..in fine.. am zis si eu ca mai bine nu risc.. cu toate ca am vazut niste modele foarte frumoase..dar decit sa ma trezesc cu asa surprize neplacute :roll: de rochiile de la Laveda Bridal a auzit cineva? au cont pe facebook, asa am intels ca sunt autohtone, mie mi-au placut mult niste modele de acolo, dar ma tem sa nu fie tot niste preturi exagerate..


ninutsika12
Posts: 29
Joined: 24 May 2014, 14:29

Re: Rochia de mireasă 3

Post by ninutsika12 »

natalya-m- wrote:Fetelor, a comandat cineva rochia de pe net? ieri am vazut pe site-ul aliexpres.com rochii care le-am vazut in poze la un salon de mariaj si costau 680 euro, pe site ele fiind in jur de 150 $ !!!!!!! exact asa poze... :roll: nu stiu ce sa cred.. ori saloanele comanda si ele asa ieftin si exagereaza enorm preturile, ori china contraface rochiile care originale ar fi din Europa?! dac aveti vre-o experienta , astept rs..

buna, nici eu nu recomand aliexpres.com insa am gasit rochia visurilor mai ieftin pe un profil pe odnoklassniki la comanta si imi iese in jumate de pret cumpararea.... daca vreti sa vedeti si voi imi scriti si va dau detaliile :roll:

PS Fata va poate gasi orice rochie la un pret bun chiar daca nu le are in profil. (Y)


aristotel
Posts: 2
Joined: 24 May 2014, 21:03

Re: Rochia de mireasă 3

Post by aristotel »

irwwin wrote:
Nikutsa wrote:O sa vind si eu dupa nunta rochita , model Arabella Oksana Mukha , culoare alba . Cine este interesat , ma poate contacta in privat .
nikutsa lasa-mi te rog datele de facebook ceva ca nu inteleg aici cum se trimite mesajul in privat :oops:
Buna, am probat si eu rochita Arabella la targ, e superba, numai ca nu imi permit sa o cumpar....Tu o mai ai de vanzare? Ce numar este si cat costa? Facebookul meu este Andreea Aristotel, am o poza intr-o cafenea cu carti in spate. Multumesc mult!!


Post Reply