Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Sala de nunti II

Post by catiushka »

alina mai este gril parc inspre leuseni (15km de la chisinau)
la plopi - este tema aparte nunta la plopi te sfatui s-o citesti
la bardar sala tineretea --> foarte gustoasa mincarea la ei si masa ft bogata pt 650 lei (cumnata mea a facut acolo)


alina_90
Posts: 6
Joined: 08 Jun 2014, 18:05

Re: Sala de nunti II

Post by alina_90 »

Multumesc pentru receptivitate!


natalya-m-
Posts: 17
Joined: 10 Apr 2014, 13:15

Re: Sala de nunti II

Post by natalya-m- »

marishka wrote:
natalya-m- wrote:Fetelor, am mai intrebat si mai sus despre sala Garden Palace..poate ati auzit ceva de ea , va rog mult impartiti cu mine informatia..
noi sarbatorim nunta in august acolo,scriu pareri dupa :)
ooo, super!!!chiar te rog!!tie succese mari in pregatiri!! :P


Ely
Posts: 35
Joined: 31 Dec 2013, 00:35

Re: Sala de nunti II

Post by Ely »

natalya-m- wrote:Fetelor, am mai intrebat si mai sus despre sala Garden Palace..poate ati auzit ceva de ea , va rog mult impartiti cu mine informatia..
eu am nunta pe 15 iunie,vin cu detalii mai tirziu ;)


Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Sala de nunti II

Post by Ollga »

buna fetelor am vazut ca mai multe miresuice sun in cautarea unei sali cu mai multa natura si cit mai aproape de Chisinau , iata am trecut zilele astea pe linga restaurantul Drago de la Vadul lui voda si chiar din curiozitate am intrat sa vad ce sala au, e un stil mai aparte afara au un gazon mare unde s-ar putea de facut o inscriere ca in povesti decorat frumos cu arca si de toate ,si masute cu scaune tot pe acest gazon sunt si bazin se poate de pus in el coronite cu flori si luminari plutitoare, in sala e frumusel dar se cere totusi ceva decor, meniul incepe de la 600 lei , nu ne-au dat detalii ca era doar paznicul, dar se merita de vazut , mie mi-a placut foarte mult atmosfera


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Sala de nunti II

Post by catiushka »

Ollga se numeste villa drago si sint citeva mesaje mai devreme care vorbesc de sala data
daca eu cind am fost am vorbit cu directorul care vorbea foarte ambiguu fara sa-mi dea preturi exacte si la orice intrebare a noastra zicea ca ne intelegem, vedem .... apoi nu stiu daca paznicul ar fi in masura sa dea detalii referitoare la pret :lol:
de 600 de lei cred ca ai doar 2 farfurii in cruce
nu stiu poate s-a schimbat de 8 luni incoace ceva dar ¨slaba nadejde¨
sala nu zic era perfecta pt nunta noastra, doar ca cam departe si drumurile deplorabile


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Sala de nunti II

Post by vicktoritza »

Am 2 prietene care au facut nunta la Villa Drago, a fost frumos...le-a placut..la fel am facut afara casatoria civila
... am poze doar de la una...Asa a arat decorul ei : http://special.md/wedding/portfolio/76


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Sala de nunti II

Post by InnaM »

catiushka wrote:de 600 de lei cred ca ai doar 2 farfurii in cruce
mmmmm nu sint deacord catiushka. De aceasta sala nu shtiu mare lucru dar credca noi fiind placte din tzara nu prea shtim toate pretzurile, iar dupa cum vad inafara orashului potzi gasi sali cu meniuri la pretzuri destul de convenabile. Noi am facut nunta la Victoria (Bacioi) shi meniul incepea de la 550. Meniul nostru ne-a costat 670 sau 700 nu mai tzin minte exact, dar nu au fost numai "2 farfurii in cruce".
Parerea mea e ca pretzurile cresc in rind cu moda. De exemplu in ultimii kitziva ani miresele cauta sali ALBE, deci Adama shi Eva sau Novas au mai multa cerere, respectiv ishi pot permite mari pretzurile, sau salile cu multa verdeatza mai recent cum ar fi La Plopi sau Garden Palace samd. Iar salile stilul carora nu mai e "in voga" au shi pretzuri mai modeste.


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Sala de nunti II

Post by romanct1 »

fetelor in primul rind pretul depinde de mincare si produse folosite. daca alegeti doar carne de pui sigur ca pretul va fi mult mai mic, dar mai sunt nuante ca icre, creveti si ce intra in componenta felului de mincare. la noi e meniul de 850 de lei si tot ma miram cu altor miresici lea iesit mai ieftin, shi cin am facut comparatie am inteles ca noi am ales citevai feluri cum spune o prietena dea mea, mai pafosnie si iata si rezultatul. adica si de 600 de lei poti face meniu bogat ideea e ca mincarea e mai simpla si produsele din care se face aceasta mai ieftina


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Sala de nunti II

Post by tancha_ru86 »

romantic1 nu-i intodeauna asa cum zici. In general asa ar trebui sa fie, alegi produse scumpe de genul somon, incre, creveti, iepure sau mai stiu eu ce alte bunatati scumpe, logic meniul e mai scump. Doar ca in Moldova sunt multe restaurante care bazandu-se pe faptul ca au renume, umfla preturile si vand aceleasi mancaruri de pui/porc/vita care ar trebui sa fie mai eftine la preturi exagerate. Acelasi asorti din legume (rosii castraveti ardei masline si o frunza de salata) la unii costa 50 de lei si la altii 25 de lei farfuria. Rosia si castravetele care au ca si pret 50 pentru o farfurie cu ce sunt diferiti de cei de 25, in conditiile in care sunt convinsa ca multi(chiar majoritatea) isi cumpara produse de la aceleasi baze/piete/vanzatori.
Plus ca unii zic ca pun pe farfurie somon si cand colo e un simplu peste rosu, care e la jumate de pret decat somonul, dar in restaurant e vandut ca si somon. Cei de la restaurant se bazeaza si pe faptul ca nu multi o sa faca diferenta intre un somon si un peste cu carne rosie. La fel si icrele, sunt icre scumpe si sunt si eftine. Ma intreb de ce la unii asortiul de parjoale/bitocichi/rulade e mai scump decat la altii? Oare n-au folosit aceeasi carne de porc si pui? Sau puiul si porcul ala aveau stea in frunte si de aia e mai scump? Si sunt o gramada de alte aspecte prin care proprietarii restaurantelor pun preturi exagerate pentru produsele alimentare in conditiile in care la alte restaurante aceleasi produse sunt mai eftine.
Nu zic, sunt si restaurante care au preturi mari, dar isi merita banii, dar sunt foarte si foarte putine restaurante din astea care isi respecta clientul si cuvantul dat

De aceea eu is de parere ca atunci cand faci un meniu(in Moldova) nu trebuie sa te bazezi pe pretul care il are, ca poti sa dai 1000 de lei pe niste frunze de salata si un somon si sa stai flamand, ci sa te bazezi anume pe ce si cat se pune in farfurie. se stie ca moldovanul apreciaza carnea de porc/pui mai mul decat orice creveti/scoici/etc Sa nu alegi un restaurant pentru zorzoanele care le ofera, ci pentru calitatea serviciilor care le ofera, ca pe zorzoane si asa se dau bani, atunci cand apelezi la agentii pentru decor, iar acesti decoratori pot sa-ti faca dintr-o sala strasnica una amenajata superb, la pret rezonabil si sa nu fii nevoita sa dai 1500 de lei pe un meniu de persoana.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Post Reply