Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Sala de nunti II

Post by vicktoritza »

cinnamoroll wrote:Bună tuturor! Caut un restaurant pentru nuntă după placul meu şi chiar nu pot găsi. Vreau să fac o nuntă mai simplă şi modernă şi caut un local drăgut şi minimalist.. Nunta o facem iarna, şi chiar ar fi minunat dacă aş găsi un hambar sau un local în stil rustic, sau o terasă închisă cu ferestre mari. Apelez la ajutorul vostru şi cred că m-aţi putea ajuta foarte mult, vă mulţumesc :3
Intreaba si aici https://www.facebook.com/groups/1457215491222570/


cinnamoroll
Posts: 3
Joined: 31 Oct 2016, 15:01

Re: Sala de nunti II

Post by cinnamoroll »

Mulțumesc ambelor, încă sunt în căutare, oricare alte variante sunt binevenite!


Nich
Posts: 3
Joined: 13 Oct 2016, 09:14

Re: Sala de nunti II

Post by Nich »

Kitsurica wrote:Hanul lui Vasile, Poiana Bradului, Voia Boierilor, International Park, In curtea Casei, Bastion, La fleur
Dacă vreai un local mai modern, încearcă să vizitezi Restaurantul Select - noi acolo am făcut. Mai este Eventus la Ciocana, nu demult am fost ca invitat. Nu-i rau :) ..sunt cateva nuante, dar daca nu va deranjaza pe voi, e ok.


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Sala de nunti II

Post by Kitsurica »

restaurantele pe care le-ai numit nu se incadreaza in parametrii care s-au cerut de viitoarea mireasa, ea isi doreste terasa in aer liber, ferestre mari etc, la noi ceva de genu mai slabut, plus minus sunt acestea ce le-am enumerat plus Grand Rodog sala de afara si Vila Drago, mai sunt citeva departe de Chisinau dar nu stiu nimic despre ele deci nu as putea sa le recomand.


SofiaM
Posts: 14
Joined: 07 Feb 2016, 18:01

Re: Sala de nunti II

Post by SofiaM »

Salut Cinnamoroll,

incearca la restaurantul "La Badis". Ei au o sala mare cu ferestre multe dar au si o sala mai mica, in curte cu un perete doar din sticla. E in stil traditional dar nu stiu daca e ceea ce cauti. Noi acolo am facut nunta - doar ca in sala mare. Nunta a fost mica, comparativ cu standartele de la noi, dar a fost intima, vesela si memorabila :D
Daca ai nevoie de mai multe detalii, intreaba-ma.

cinnamoroll wrote:Bună tuturor! Caut un restaurant pentru nuntă după placul meu şi chiar nu pot găsi. Vreau să fac o nuntă mai simplă şi modernă şi caut un local drăgut şi minimalist.. Nunta o facem iarna, şi chiar ar fi minunat dacă aş găsi un hambar sau un local în stil rustic, sau o terasă închisă cu ferestre mari. Apelez la ajutorul vostru şi cred că m-aţi putea ajuta foarte mult, vă mulţumesc :3


cinnamoroll
Posts: 3
Joined: 31 Oct 2016, 15:01

Re: Sala de nunti II

Post by cinnamoroll »

mulțumesc mult pentru localurile enumerate, le cunosc, am cautat minuțios tot internetul, la badis imi place, e simpatic, insa e in stil tradițional si au mese si scaune cu material, ceea ce nu tare imi convine :(


malina91
Posts: 5
Joined: 14 Nov 2016, 09:57

Restaurant Stil Stauceni

Post by malina91 »

Fetele ceva păreri despre restaurantul Stil din comuna Stauceni fiindcă nu prea gasesc multa informatie?


Anny
Posts: 1
Joined: 06 Dec 2016, 15:51

Restaurante mai accesibile

Post by Anny »

Dragelor, stie cineva restaurante bune in Chisinau, cu terasa, unde poti stabili un meniu bunicel fara a depasi suma de 600-650 lei?


Malyna
Posts: 15
Joined: 01 Mar 2016, 23:04

Re: Restaurante mai accesibile

Post by Malyna »

Pentru ce numar de persoane?


Anaid
Posts: 1
Joined: 21 Dec 2016, 20:07

Sala de nunti Silver House

Post by Anaid »

Salut tuturor!

In primul rind as vrea sa va felicit pe toti care planificati acest minunat eveniment. Si sa va urez mult succes in organizare. Sa fie cit mai deosebit si memorabil pentru fiecare din voi. ;)

Acum sa trecem la tema :)

Entuziasmata am inceput si eu organizarea nuntii noastre. La inceput mi-am pus ca scop sa imi gasesc localul, tamada&muzicantii si desigur foto/video...restul pe parcurs. :)

Si iata ca ne-am indeplinit planul. Insa de curind o intimplare neprevazuta a facut sa ne modificam un pic planurile, si sa aminam inca un an.

Asa ca dragii si dragele mele, cine isi planifica ziua nuntii in data de 1 septembrie 2017, pot sa va recomand localul Silver House, situat in Chisinau, pe Buicani.

Hurry up, cit oferta e inca valabila. ;)


Post Reply