Servicii foto si video II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Servicii foto si video II

Post by Kitsurica »

probabil pretul difera in functie de data evenimentului, programa zilei etc, insa pentru august 2016 era 800 euro, oscilam sa-i i-au la nunta, dupa cite am analizat sunt destul de profesionali, insa noi am luat pe alcineva deci personal nu ma pot expune.


mari$ka88
Posts: 6
Joined: 08 Sep 2016, 12:54

Re: Servicii foto si video II

Post by mari$ka88 »

Merci de info... dar 800 doar foto sau include si video?
voi pe cine ati luat?


mari$ka88
Posts: 6
Joined: 08 Sep 2016, 12:54

Re: Servicii foto si video II

Post by mari$ka88 »

Salutare!
poate cineva a apelat la Юлия Тульчинская (Ravena July Photography), ce parere aveti despre ea?


skay walker
Posts: 8
Joined: 28 Feb 2016, 11:06

Re: Servicii foto si video II

Post by skay walker »

Salut ,demult nu am intrat pe aici, am fost plecata in afara tarii si unde eram nu prea aveam cind sa stau , acum citeva zile am fost adaugata pe facebook pe yourwedding, in cautare de video-foto suntem,
si da e bunisor forumu , ma deranjat doar un lucru la postarea mea sar toti prestatorii cu preturile lor si cu argumente de ce costa scump si in loc de un sfat bun se transforma forumu in piata de 2 bani am observat tendinta asta cam la majoritatea postarilor. asa si nu am mai ajuns la o concluzie in privinta la video foto , cred ca o sa alegem din recomandarea cunoscutilor care ii cunoastem ofline


Malyna
Posts: 15
Joined: 01 Mar 2016, 23:04

Re: Servicii foto si video II

Post by Malyna »

...
Last edited by Malyna on 17 Dec 2016, 16:23, edited 1 time in total.


User avatar
Alexandr Native
Posts: 3
Joined: 10 Jul 2016, 12:19
Location: Chisinau
Contact:

Re: Servicii foto si video II

Post by Alexandr Native »

skay walker wrote:Salut ,demult nu am intrat pe aici, am fost plecata in afara tarii si unde eram nu prea aveam cind sa stau , acum citeva zile am fost adaugata pe facebook pe yourwedding, in cautare de video-foto suntem,
si da e bunisor forumu , ma deranjat doar un lucru la postarea mea sar toti prestatorii cu preturile lor si cu argumente de ce costa scump si in loc de un sfat bun se transforma forumu in piata de 2 bani am observat tendinta asta cam la majoritatea postarilor. asa si nu am mai ajuns la o concluzie in privinta la video foto , cred ca o sa alegem din recomandarea cunoscutilor care ii cunoastem ofline
Ну а какая разница кто кого рекомендует, это понятно что большая часть рекомендует так как знакомы или просто хочет помочь, процент тех людей кому снимали различные студии тоже есть. Но всегда последнее слово за клиентами, то есть заказчик сам определяет кого выбрать.... И для этого есть глаза что бы смотреть работу исполнителя чем больше люди смотрят тем больше понимают что они покупают , по паре фотографий или по паре роликов на сайте нельзя определить качество финального результата. Смотрите от сборов до самого торта , и смотрите 10-20 свадеб , тогда у вас будет возможность выбрать для себя что то действительно качественное и как правило качественный материал не может стоить дешево. То что сделает фотограф за 500-800-1000 или видео от 500-800-1000 никак не сделают те кто снимает за 150-200е . Определение цены берется не из воздуха , а из опыта работы в данной сфере ! Хорошего вам выбора и удачи.


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto si video II

Post by Admin »

Intrebari de pus fotografului pentru nunta:

1. Care este stilul tau preferat de fotografie? Traditional, artistic, abstract, ilustrativ, foto-jurnalist, stradal, aerian, fine art, epic, etc.
2. Care este calitatea pozelor, in ce format le vom primi si care va fi numarul acestora?
3. Cate nunti ai fotografiat in cariera ta?
4. Cate nunti mai ai de fotografiat in aceeasi zi? Daca mai este inca una, asigurate ca este destul timp de pauza intre acestea.
5. Ati mai facut poze in sala de nunti in care avem petrecerea? Daca zice nu, atunci ii poti sugera sa faca o vizita acolo pentru a se familiariza cu locatia.
6. Au lumini suplimentare pentru fotografiere? Raspunsul ar trebui sa fie DA.
7. Poti solicita sa vezi un album de-al lor cu lucrari de la nunti sau o adresa web.
8. Cate ore de fotografiere include pachetul achitat? Daca vin/pleaca mai devreme/tarziu, cat se plateste suplimentar? E foarte important sa puneti aceste intrebari pentru a nu va trezi la sfarsit cu surprize neplacute.
9. Daca e nevoie, puteti aduce un fotograf suplimentar? Care va fi pretul pentru acesta? In cazul unei nunti cu multi invitati, se pot pierde neimortalizate foarte multe momente importante atunci cand este doar un singur fotograf. Poate totusi e cazul sa angajati 2 fotografi.
10. Peste cat timp dupa nunta vom primi pozele? Un pont: niciodata nu achitati suma integrala pentru serviciul fotografului imediat dupa nunta. Inca de la bun inceput intelegeti-va ca 30% din bani ii veti achita la primirea pozelor.
11. O parte din poze vor fi imprimate si pe hartie sau doar pe CD?
12. Veti folosi pozele de la nunta noastra pentru reclame?
13. Ce se intampla in cazul in care fotograful se imbolnaveste sau din orice alt motiv nu se poate prezenta la nunta?
14. Care este politica dvs. de anulare a prestarii serviciilor din partea mirilor ?
15. Ce suma se achita ca avans?


AlinaS
Posts: 1
Joined: 19 Jul 2017, 10:25

Re: Servicii foto si video II

Post by AlinaS »

Fetelor, cine este in cautarea serviciilor foto-video - o promotie interesanta https://wedart.md/promo-wedding/


Post Reply