Muzicantii III

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
olicika_rr
Posts: 5
Joined: 21 Jan 2014, 17:27

Re: Muzicantii III

Post by olicika_rr »

Salut,

va rog sa-mi spuneti daca cineva a auzit la nunti formatia "Magdacesti"?
imi convin la pret si dupa video de pe youtube se prezinta foarte bine

Multumesc mult.


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Muzicantii III

Post by n-doinita »

..
Last edited by n-doinita on 30 Sep 2014, 16:18, edited 1 time in total.


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Muzicantii III

Post by n-doinita »

spuneti-mi si mie ,viitoarele miresuici sau deja care au fost ...cine stie de BanketBand?ce preturi au?am vazut pe youtube si mi-au placut..numai ca nu inteleg daca au tamada sau nu}


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Muzicantii III

Post by Olecika »

Frații Parfeni sunt de nota 10 , va fi o nunta foarte vesele pentru miresele care i-au ales ;) sa nu uitati de Toba :D


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Muzicantii III

Post by tancha_ru86 »

n-doinita wrote:spuneti-mi si mie ,viitoarele miresuici sau deja care au fost ...cine stie de BanketBand?ce preturi au?am vazut pe youtube si mi-au placut..numai ca nu inteleg daca au tamada sau nu}
Acum nu stiu ce pret au, in 2012 am dat 650 plus drumul 50, in total 700 de euro. Anul asta cred ca in jur de 850-900, oricum pana intr-o mie. Alexandru Cibotaru, el e si pe post de tamada, face treaba buna, eu nu cred ca mai este nevoie de alt tamada, doar daca iti plac poeziile la nunta si vorba lunga. Bine si daca iti doresti un tamada care sa vorbeasca curat romaneste poti sa-ti ei altul, pentru ca Alexandru vorbeste bine, insa asa mai moldoveneste. Si rusa o stapaneste foarte bine, asa ca poti sa nu-ti faci griji. discuti cu el tot ce doresti, el tine cont de doliantele clientilor. Au niste concursuri in program, haioase, dar un pic cam deocheate si daca nu ti le doresti discuti sa le scoata sau sa le inlocuiasca.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Muzicantii III

Post by n-doinita »

tancha_ru86 wrote:
n-doinita wrote:spuneti-mi si mie ,viitoarele miresuici sau deja care au fost ...cine stie de BanketBand?ce preturi au?am vazut pe youtube si mi-au placut..numai ca nu inteleg daca au tamada sau nu}
Acum nu stiu ce pret au, in 2012 am dat 650 plus drumul 50, in total 700 de euro. Anul asta cred ca in jur de 850-900, oricum pana intr-o mie. Alexandru Cibotaru, el e si pe post de tamada, face treaba buna, eu nu cred ca mai este nevoie de alt tamada, doar daca iti plac poeziile la nunta si vorba lunga. Bine si daca iti doresti un tamada care sa vorbeasca curat romaneste poti sa-ti ei altul, pentru ca Alexandru vorbeste bine, insa asa mai moldoveneste. Si rusa o stapaneste foarte bine, asa ca poti sa nu-ti faci griji. discuti cu el tot ce doresti, el tine cont de doliantele clientilor. Au niste concursuri in program, haioase, dar un pic cam deocheate si daca nu ti le doresti discuti sa le scoata sau sa le inlocuiasca.
au cintat la tine la nunta?din toate clipurile de pe youtube vad ca canta cel mai putin moldovenesti...e asa si in real? a fost organizat el ca tamada?ca fetele se plingeau pe unii ca n-au nici o organizare si nici o seriozitate..mi-i frica sa nu ma impiedic si eu de asta..mersi!!


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Muzicantii III

Post by tancha_ru86 »

n-doinita wrote: au cintat la tine la nunta?din toate clipurile de pe youtube vad ca canta cel mai putin moldovenesti...e asa si in real? a fost organizat el ca tamada?ca fetele se plingeau pe unii ca n-au nici o organizare si nici o seriozitate..mi-i frica sa nu ma impiedic si eu de asta..mersi!!
iti raspund in privat mai detaliat, ca sa nu ocup spatiu prea mult.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Muzicantii III

Post by romanct1 »

Deci in sfirsit mam intilnit cu muzicantii nostri, reamintesc ca iam arvonat pe Valeriu si Ala Mereuta, si dupa ce am vorbit cu ei pe viu mam indragostit in ei si mai tare :D Doamna Ala parca imi citea gindurile, eu numai incepeam sa spun cemi doresc si ea deja ma intelegea, simi lamurea ce si cum putem face. Ambii sunt extrem de placuti, si vocile melodioase. Am doar emotii pozitive.

Pentru fetele ce leam trezit interesul, au 3 instrumente, saxofon, vioara, si ionica, 2 foci femenina si masculina 850 de euro, doamna Ala si modereaza, intra in pret.


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Muzicantii III

Post by tibberoon »

La nunta noastra in 2013 au cintat Sendrea Band. Am ramas mega incintati. Totul a fost la nivel, nu au intirziat, nu au avut pretentii la nimic, au cintat totul cum le-am cerut. Nu as recomanda moderatorul ( domnul ce cinta la nai, tot din formatia lor). Toata nunta il cautau parintii ca nu stiu unde umbla, chiar in momente importante. Dansatorii ce ii propun sunt la fel bravo. Deci daca sa mai am ceva ceremonii la sigur ii iau pe ei.


http://tibberoon.wordpress.com/
Lilia86
Posts: 10
Joined: 28 Jul 2014, 11:20

Re: Muzicantii III

Post by Lilia86 »

Noi am sarbatorit nunta vineri, 25 iulie 2014, a cantat
Mariana Cepraga cu echipa. Nota 10 pentru tinuta, moderare, voce si absolut tot. Oaspetii au fost foarte multumiti de prestatie. Recomandam!


Post Reply