Moderatorul nunţii (tamada)

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Moderatorul nunţii (tamada)

Post by charnelle »

Ce faceti cu programul nuntii? aveti ceva planificat sau il lasati pe moderator sa va propuna si sa faca totul?


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Moderatorul nuntii

Post by bride2011 »

charnelle wrote:Ce faceti cu programul nuntii? aveti ceva planificat sau il lasati pe moderator sa va propuna si sa faca totul?
Noi facem un rpogram schita al nostru pe care il dam moderatoarei si ea deja infrumuseteaza cu tot ce mai trebuie restul .... Pentru mine este important ora fixa a primului dans, a sosirii invitatilor (cintareti) si altele momente mici


Ingutza
Posts: 272
Joined: 03 May 2011, 23:00
Location: Chisinau/Italia

Moderatorul nuntii

Post by Ingutza »

Ar fi bine de discutat cu moderatorul in privinta programului,el poate sa-ti mai dea idei noi,poate sa include si ceva momente distractive,adika niste jokuri pentru tineret...poate si altceva,k sa nu mearga nunta intr-un anumit ritm plictisitor,dar si ceva atractiv si glumet...


Image
bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Moderatorul nuntii

Post by bride2011 »

Cu siguranta ca moderatorul are un rol important .... nu as suporta sa vad ca nu se inteleg in timpul nuntii, am decis cu sotul ca vom face o repetitie cu toti, dansatori, muzicanti, foto, video.....


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Moderatorul nuntii

Post by maryLand »

Scenariul il vom face impreuna cu moderatoarea, dar neaparat coordonat de mine. Si noi avem de gind sa facem un plan desfasurat pe foaie, ca sa nu pierdem nici o secunda atit de pretioasa la nunta. :) :) :)


Image
o fosta mireasa
Posts: 39
Joined: 05 May 2011, 23:00

Re: Moderatorul nuntii

Post by o fosta mireasa »

La noi eu am facut programul astfel incat moderatorul a zis ca nu mai stie ce sa adauge.
Era totul pina si ora,doar ca nu a fost chiar exact la fiecare parte a programului,pentru ca asta v-ar stresa ca-i ora aia si inca nu s-a facut ceva.Eu i-am dat orele mai mult ca orientare cum sa faca lucrurile incit sa reusim totul.Dar nu a fost chiar atat de grav daca ceva s-a facut cu 10-20min mai tarziu.Mai important a fost ora de finisare,pentru ca la multe restaurante daca stai peste limita platesti,asa ca la noi a fost fix la fix.


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Geta Burlacu, moderator

Post by nadiko »

Cine are un numar de contac al Getei Burlacu? Si daca stiti cit costa cu tot cu muzica.


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Moderatorul nuntii

Post by tasa84 »

nadiko wrote:Cine are un numar de contac al Getei Burlacu? Si daca stiti cit costa cu tot cu muzica.
era scris aici pe undeva nr ei, fetele spuneau ca 1500 euro


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Moderatorul nuntii

Post by nadiko »

nadiko wrote:Cine are un numar de contac al Getei Burlacu? Si daca stiti cit costa cu tot cu muzica.
am dat de ea. deja e 1600 - preturile cresc de la sezon la sezon. beznitchii modereaza deja cu 300, iar sergiu raileanu cu 400... of... tare-i greu.
da chiar consider ca mai bine ca geta cu formatia sa nu mai e nimeni, asa cum ne trebuie moderare in doua limbi... insa atit de usturator la pret....


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Moderatorul nuntii

Post by nadiko »

Fetelor, cite din voi totusi a vazut-o pe Geta in lucru. Si formatia sa.
vreu sa o contractez, dar nu-mi ofera inregistrari sa-mi fac o inchipuire... :(


Post Reply