Naşii - părinţi spirituali

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by perla »

Ingutza wrote:si noi am fost la nasii nostri...le-am cadonat un cearsaf pe dormitor,o tava de pregatit bucate pentru cuptor,sampanie,2 colaci mari si frumosi si ciocolate...Au ramas multumiti de darurile noastre...
cred si eu ca au fost multumiti, ca e pacat cu asa daruri sa te duci si inka sa mai strimbi din nas. :lol: :lol:

Fetelor, noi iata nu stim cum sa facem mai bine, cind sa ne ducem la nasi, acum, cu 8 luni inainte de nunta, sau sa mai asteptam? Si inca ceva, intelegerea intre parinti unde are loc, la fata acasa, sau la baiat? Ca la mine in familie e obiceiul la fata, din partea VS obiceiul e la baiat.. AJUTORRRRR!!!!!


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by tasa84 »

cred ca ar trebui sa va duceti sa vb cu nasii(dac sunt deacord), noi am fost si am vb cu ei 1 an si jum inainte de nunta........... intelegerea dupa cite stiu eu se face deobicei la baiat, dar deacu cum o sa decideti asa si o s afaceti :D


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by adeline »

la noi a fost la fata acasa, adica la mine :) , dar nu crec ca e vreo problema locul, vorbeste cu VS si decideti impreuna unde sa fie
iar in privinta nasilor nu cred ca trebuie sa amanati, ba din contra chiar e timpul deja zic eu


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by perla »

garofitele, am citit cindva un topic in care erau scrise niste cuvinte asa frumoase care sa le spui nasilor cind te duci cu colacii, da nu-l mai gasesc... daca nu ma gresesc mi se pare ca maryland le-a scris... fetelor, daca nu vi-i greu, dati-mi niste ide, cum as putea sa le spun nasilor, impreuna cu sotul ca am vrea ei sa ne fie nasi...


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by svetik90 »

bride mia scris ..ca eu tot idee nu aveam ce sa le zicem
Multstimati____________

Impreuna cu jumatatea mea _____ (svetlana), fara indoieli si puneri la indoiala, o sa fim onorati, ca pe noul drum ce il vom strabate deja in doi, sa ne fiti alaturi in calitate de parinti spirituali (nanasi)... si va rugam sa primiti in semn de respect si acceptare aceasta pereche de colaci.

............... aici deja ceva la dorinta fiecaruia


Natalia86
Posts: 139
Joined: 19 May 2011, 23:00

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by Natalia86 »

perla wrote:garofitele, am citit cindva un topic in care erau scrise niste cuvinte asa frumoase care sa le spui nasilor cind te duci cu colacii, da nu-l mai gasesc... daca nu ma gresesc mi se pare ca maryland le-a scris... fetelor, daca nu vi-i greu, dati-mi niste ide, cum as putea sa le spun nasilor, impreuna cu sotul ca am vrea ei sa ne fie nasi...
"Am venit la voi cu marea rugaminte sa fiti parintii nostri spirituali! Sunteti o familie model, sunteti anume acele persoane cu care ne-ar place sa stam impreuna de acum incolo la un pahar de vorba, sa petrecem sarbatorile, sa ne ajutati, certati, laudati sfatuiti cind e cazul.
Ne-ar place sa va fim si noi alaturi si la munca, si la joc, si la scurs un poloboc!"


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by perla »

vă multumesc pentru aceste cuvinte... sunt foarte frumoase... nu ca nu as sti ce sa le spun nasilor, de la sine oricum vor veni multe cuvinte frumoase, dar ma gindeam la ceva deosebit.. o sa-l pun pe VS să invete discursul... o sa ramina nasii placuti surprinsi sa auda de la VS al meu asa cuvinte, ca el la mine nu prea ii place sa vb la sarabatori, sa spuna cuvinte de felicitare... :D
eu de ziua mea aud doar ”te iubesc”, ma pupa si imi da cadoul, parca se rusineaza... :oops: in schimb nasul e tare vorbaret... 8)


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by maryLand »

Perla, cred ca cuvintele ce vin din suflet valoreaza mai mult decit orice...
eu de exemplu nu spun niciodata ca nasii sunt parinti...sub nici o forma..ei sunt prieteni de suflet, oameni ce vor impartasi mereu bucuria, tristetea, bogatia si saracia...sunt oamenii care mereu vor veni cu vorbe bune si sfaturi trainice...
cind am mers la nasi am impartasit exact ceea ce am simtit..iar gesturile au tradat toate emotiile si bucuria...
asa ca nu iti face griji pentru sotul tau... :)

sa va fie intr-un ceas bun... Image


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by perla »

maryLand wrote:Perla, cred ca cuvintele ce vin din suflet valoreaza mai mult decit orice...
eu de exemplu nu spun niciodata ca nasii sunt parinti...sub nici o forma..ei sunt prieteni de suflet, oameni ce vor impartasi mereu bucuria, tristetea, bogatia si saracia...sunt oamenii care mereu vor veni cu vorbe bune si sfaturi trainice...
cind am mers la nasi am impartasit exact ceea ce am simtit..iar gesturile au tradat toate emotiile si bucuria...
asa ca nu iti face griji pentru sotul tau... :)

sa va fie intr-un ceas bun... Image

multumesc, dă Doamne...
simbata ne ducem la ei cu colacii
fetelor, dar mai am o dilema, unde pot sa dau comanda de colaci in afara de Franzeluta? si cu cit timp inainte sa ma duc sa dau comanda?


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by maryLand »

Eu cred ca mai gustosi ca la Franzeluta...nu sunt. Acum simbata am primit la cumatrie colaci de la Plovdiv...frumosi, insa fara gust..dar vedeti voi...se spune ca din colacii nasilor trebuie sa guste tot neamul lor... :)


Image
Post Reply