Naşii - părinţi spirituali

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by maryLand »

eu stiu ca poate cununa doar un membru al familiei...daca nu ii este dezlegata cununia, atunci o poate face ea singura...
eu personal as incerca sa il conving ca totusi nash , trebuie sa iti fie o familie...un exemplu...kiar daca viata-i viata si multe se intimpla la fiecare...
analizati din mai multe puncte de vedere avantajele si dezavantajele acestei intimplari...
p.s. vorbiti si cu un preot, cu toate ca nu cred ca va cununa cu nasi divortati... Image


Image
Marinusha

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by Marinusha »

Va multumesc mult la ambele pentru raspunsuri si sfaturi :), simt ca o sa avem cu vs inca multe discutii, dar cum o sa ajungem la un punct comun o sa va spun ce a iesit))


irinka
Posts: 257
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by irinka »

Fetelor nu stiu ce sa facem, am fost sa intrebam o pereche ca sa ne fie nasi, si ei nu ne dau raspunsul deja de 2 saptamini tot ne amina dar nici nu ne spun un "nu" categoric. Ce sa credem?? Ne gindim poate sa ne facem mai indrazneti si sa ne ducem cu colacii si deja atunci o sa dea un raspuns defentiv.. Fetelor voi ce parre aveti? Question Question Question


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by Alintush »

irinka wrote:Fetelor nu stiu ce sa facem, am fost sa intrebam o pereche ca sa ne fie nasi, si ei nu ne dau raspunsul deja de 2 saptamini tot ne amina dar nici nu ne spun un "nu" categoric. Ce sa credem?? Ne gindim poate sa ne facem mai indrazneti si sa ne ducem cu colacii si deja atunci o sa dea un raspuns defentiv.. Fetelor voi ce parre aveti? Question Question Question
Eu cred ca mai bine ar fi sa-i intrebati direct...de ex. a trecut ceva timp...cum acolo vati gindit la propunerea noastra...noi ne-am dori mult sa ne fiti nasii nostri voi ce spuneti.....ceva de genul asta.....
Nu cred ca e cazul sa va duceti cu colacii daca nu au rasp...daca acceptau spuneau DA ... dar asa imi imaginez ca le este rusine sa refuze....mai bine mai intrebatii odata direct...ca timpul trece si daca nu accepta sa aveti mai mult timp la dispozitie pentru a cauta alta pereche de nanasi...si ei vor avea mai mult timp pentru pregatiri


irinka
Posts: 257
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by irinka »

Alintush wrote:
irinka wrote:Fetelor nu stiu ce sa facem, am fost sa intrebam o pereche ca sa ne fie nasi, si ei nu ne dau raspunsul deja de 2 saptamini tot ne amina dar nici nu ne spun un "nu" categoric. Ce sa credem?? Ne gindim poate sa ne facem mai indrazneti si sa ne ducem cu colacii si deja atunci o sa dea un raspuns defentiv.. Fetelor voi ce parre aveti? Question Question Question
Eu cred ca mai bine ar fi sa-i intrebati direct...de ex. a trecut ceva timp...cum acolo vati gindit la propunerea noastra...noi ne-am dori mult sa ne fiti nasii nostri voi ce spuneti.....ceva de genul asta.....
Nu cred ca e cazul sa va duceti cu colacii daca nu au rasp...daca acceptau spuneau DA ... dar asa imi imaginez ca le este rusine sa refuze....mai bine mai intrebatii odata direct...ca timpul trece si daca nu accepta sa aveti mai mult timp la dispozitie pentru a cauta alta pereche de nanasi...si ei vor avea mai mult timp pentru pregatiri
Multumesc pentru sfat, asa retraiesc, ii vreau foarte mult pe ei de nasi, doar ca amina atita timp si ma gindesc ca raspunsul va fi nu :(


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by Alintush »

irinka wrote:
Alintush wrote:
irinka wrote:Fetelor nu stiu ce sa facem, am fost sa intrebam o pereche ca sa ne fie nasi, si ei nu ne dau raspunsul deja de 2 saptamini tot ne amina dar nici nu ne spun un "nu" categoric. Ce sa credem?? Ne gindim poate sa ne facem mai indrazneti si sa ne ducem cu colacii si deja atunci o sa dea un raspuns defentiv.. Fetelor voi ce parre aveti? Question Question Question
Eu cred ca mai bine ar fi sa-i intrebati direct...de ex. a trecut ceva timp...cum acolo vati gindit la propunerea noastra...noi ne-am dori mult sa ne fiti nasii nostri voi ce spuneti.....ceva de genul asta.....
Nu cred ca e cazul sa va duceti cu colacii daca nu au rasp...daca acceptau spuneau DA ... dar asa imi imaginez ca le este rusine sa refuze....mai bine mai intrebatii odata direct...ca timpul trece si daca nu accepta sa aveti mai mult timp la dispozitie pentru a cauta alta pereche de nanasi...si ei vor avea mai mult timp pentru pregatiri
Multumesc pentru sfat, asa retraiesc, ii vreau foarte mult pe ei de nasi, doar ca amina atita timp si ma gindesc ca raspunsul va fi nu :(
Nu retrai...uite noi tot ne gindeam la o pereche...cind le-am spus...ne-au spus...hai miine ca sotul nu e acasa...noi va vom suna...nu ne-au sunat...iam telefonat noi si nu ne-au rasp...pentru noi rasp a fost clar si nu iam mai deranjat...si intr-o zi VS mai in gluma mai in serios la telefonat pe un prieten dea lui care nici nu se afla in Moldova acum...si spre bucuria noastra a acceptat...Cum este o vb "cei al tau e pus deoparte" totul va fi bine...dar nu intindeti mult timpul...ca pe linga voi si nasii trebuie sa se gateasca de nunta atit spiritual cit si material


irinka
Posts: 257
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by irinka »

Alintush wrote:
irinka wrote:
Alintush wrote: Eu cred ca mai bine ar fi sa-i intrebati direct...de ex. a trecut ceva timp...cum acolo vati gindit la propunerea noastra...noi ne-am dori mult sa ne fiti nasii nostri voi ce spuneti.....ceva de genul asta.....
Nu cred ca e cazul sa va duceti cu colacii daca nu au rasp...daca acceptau spuneau DA ... dar asa imi imaginez ca le este rusine sa refuze....mai bine mai intrebatii odata direct...ca timpul trece si daca nu accepta sa aveti mai mult timp la dispozitie pentru a cauta alta pereche de nanasi...si ei vor avea mai mult timp pentru pregatiri
Multumesc pentru sfat, asa retraiesc, ii vreau foarte mult pe ei de nasi, doar ca amina atita timp si ma gindesc ca raspunsul va fi nu :(
Nu retrai...uite noi tot ne gindeam la o pereche...cind le-am spus...ne-au spus...hai miine ca sotul nu e acasa...noi va vom suna...nu ne-au sunat...iam telefonat noi si nu ne-au rasp...pentru noi rasp a fost clar si nu iam mai deranjat...si intr-o zi VS mai in gluma mai in serios la telefonat pe un prieten dea lui care nici nu se afla in Moldova acum...si spre bucuria noastra a acceptat...Cum este o vb "cei al tau e pus deoparte" totul va fi bine...dar nu intindeti mult timpul...ca pe linga voi si nasii trebuie sa se gateasca de nunta atit spiritual cit si material
Multumesc mult Alintush :D :D


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by Katina »

si la mine nasii cam greu au acceptat adica sau gandit mult ,eu find o simpla prietena de aici adica eseam cu copii si intro zi am intrebato dar imi era foarte rusine la inceput mea zis nu findca noi facem nunta la chisinau ei find din hunedoara dar locuiesc aici in italia e foarte mare keltuiala pt ei si am insistat un pic si au acceptat ma bucur mult dar si eu imi faceam griji mari daca au sa accepte ca tare imi doream sa am nasi pe cineva strain nu rude si cu care sa ma intelg foarte bine si uite asa me-am ales nasii ,acum armeaza sai duc colacii ...


irinka
Posts: 257
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by irinka »

Kristina+mashiu wrote:si la mine nasii cam greu au acceptat adica sau gandit mult ,eu find o simpla prietena de aici adica eseam cu copii si intro zi am intrebato dar imi era foarte rusine la inceput mea zis nu findca noi facem nunta la chisinau ei find din hunedoara dar locuiesc aici in italia e foarte mare keltuiala pt ei si am insistat un pic si au acceptat ma bucur mult dar si eu imi faceam griji mari daca au sa accepte ca tare imi doream sa am nasi pe cineva strain nu rude si cu care sa ma intelg foarte bine si uite asa me-am ales nasii ,acum armeaza sai duc colacii ...
Felicitari cu nasiii!!!!!!!!Sper si eu ca o sa accepte ai mei , imi doresc foarte mult!


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Nasii !!!!!!!!!!!

Post by Katina »

irinka wrote:
Kristina+mashiu wrote:si la mine nasii cam greu au acceptat adica sau gandit mult ,eu find o simpla prietena de aici adica eseam cu copii si intro zi am intrebato dar imi era foarte rusine la inceput mea zis nu findca noi facem nunta la chisinau ei find din hunedoara dar locuiesc aici in italia e foarte mare keltuiala pt ei si am insistat un pic si au acceptat ma bucur mult dar si eu imi faceam griji mari daca au sa accepte ca tare imi doream sa am nasi pe cineva strain nu rude si cu care sa ma intelg foarte bine si uite asa me-am ales nasii ,acum armeaza sai duc colacii ...
Felicitari cu nasiii!!!!!!!!Sper si eu ca o sa accepte ai mei , imi doresc foarte mult!
eu zic ca o sa fie totul bine , si eu abea astept la randul meu sa ma intrebe si pe mine ca sa fiu cuiva nasica ,defapt mau intrebat deja dar nu sunt cununata si eam refuzat ...


Post Reply