Curăţătorie

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Curăţătorie

Post by O viitoare mireasa »

După nuntă am intrat de câteva ori pe aici în căutarea informaţiei despre curăţătoriile din Chişinău...
Înainte de nuntă văzusem pe undeva că se discută, acum n-am mai găsit şi m-am gândit că e util

Eu deja am dat rochia la Sinderela, miine o iau si am sa va zic impresiile
cel putin cind am dat-o am avut impresia ca o dau pe mâini bune

Voi la cine aţi apelat, cât v-a costat şi cum a ieşit?


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Curăţătorie

Post by heliga »

eu tot la sindirela am dat-o .o prietena de a mea mi-a propus caci si ea tot sa folosit de serviciile lor si a ramas foarte multumita .Miine ,poimine sora o ia si va spun si eu impresiile.


Image
Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Curăţătorie

Post by tancha_ru86 »

O viitoare mireasa wrote:După nuntă am intrat de câteva ori pe aici în căutarea informaţiei despre curăţătoriile din Chişinău...
Înainte de nuntă văzusem pe undeva că se discută, acum n-am mai găsit şi m-am gândit că e util

Eu deja am dat rochia la Sinderela, miine o iau si am sa va zic impresiile
cel putin cind am dat-o am avut impresia ca o dau pe mâini bune

Voi la cine aţi apelat, cât v-a costat şi cum a ieşit?
mama mi-o dat rochia si costumul mirelui la curatatorie. nu stiu la care, insa a zis ca au facut treaba buna, dar a costat vreo 800 de lei.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Curăţătorie

Post by O viitoare mireasa »

si eu pe rochita am dat 370


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Curăţătorie

Post by heliga »

si mie la fel 370 mi-a cerut insa am fost la alta si acolo imi cerea 1000 de lei, aia socot dupa pretul hainei si kind m-am dus la sindirella si mi-au cerut 370 am ramas uimita. am incredere in ei caci lucreaza de vri-o 15 ani.


Image
Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Curăţătorie

Post by Aleena »

Eu rochita mea am spalat-o acasa.
Am umplut cada cu apa calduta (40"-45''C) pe jumatate...am adaugat praf Persil...apoi 2 pakete de inalbitor pe baza de oxigen.Am lasat-o peste noapte...iar dimineatza era alba-alba!!! Pete pe ea nu am avut,insa trena se murdarise tare de praf.
Am uscat-o pe un umeras,afara,la umbra.Dupa...am calcat-o cu aparatul de aburi ...si acum arata ca noua...

La fel a facut si prietena mea,dupa ce a adus rokitza (Pronovias) de la Nufarul ...nu stiu cu ce curata ei acolo,insa rokia ivory capatase culoarea sur-murdar... :cry:
Dupa ce i-a redat culoarea initiala,a reusit sa o vanda cu succes...


Alina Braileanu:

Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Curăţătorie

Post by tancha_ru86 »

la mine rochia si costumul impreuna 800 de lei


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Curăţătorie

Post by maryLand »

Rochia mea de la cununie m-a costat 550 de lei, dar foarte greu am gasit o curatatorie ce ar dori sa o ia..spuneam ca asa matase este problematica...pina la urma am dus-o la curatatoria de la MallDova...a fost foarte bine :)


Image
Lilia
Posts: 115
Joined: 30 Sep 2011, 23:00

Re: Curăţătorie

Post by Lilia »

rochia mea a curatat-o o doamna care lucreaza pentru un salon de rochii de mireasa din Chisinau. Doamna le spala manual si cu rochita mea a facut o treaba buna si nu e scump, nici 300 lei. Scriu nr, poate va fi de folos 0691 83 316.


nelly_best
Posts: 88
Joined: 22 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Curăţătorie

Post by nelly_best »

eu pe a mea am dat-o la nufarul....m-a costat 315 lei........am ramas multumita.... :)


Post Reply