Locuinta pentru noua familie

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by Aleena »

La Aeroport.
Stiu,pare ca e la capatul pamantului,insa nu e chiar asa. Fac 15 min cu masina pana in centru orasului,iar cu rutiera 25-30.
Stau ultimii 15 ani in acesta regiune (cu o pauza de 3 ani...am locuit cu iubi la Botanica,langa Nunta)...si suntem foarte multumiti.
E linistit,padurea alaturi,scoala,gradinita,magazine...rutierele circula la fiecare 5-10 min,autobuzele la 30 min...Unica problema e ca circula numai pana la 22.30...insa cu o masinuta in familie se rezolva....in plus,taxiurile stau toata noaptea langa cladirea Aeroportului si vin rapid cand sunt solicitate.
Si inca un avantaj comparativ cu alte zone de suburbie: drumul spre oras e in stare buna...au grija sa-l repare in fiecare an...
Iar avioanele aproape ca nu le auzim...in fine,ele nu zboara de asupra casei noastre...ci decoleaza in directie opusa... ;)

Sper acum sa am mai multe vecine de pe acest forum... :lol:

Ca varianta ne gandeam si la Stauceni...imi place mult...insa cat piciul e inca mic...stam mai aproape de bunei.. ;)


Alina Braileanu:

Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by heliga »

Felicitari Aleena inca odata este cel mai bine sa ai cuibul tau unde n-ar fi :) ! Noi tot am optat pt apartament suburbie si nu-mi pare rau de loc .Inainte chiar in centru traiam ,dar acum aer curat si liniste nici nu se compara.
Daca mai tineti minte am scris anterior de un proiect de apartamente in Durlesti deja este si sait aici ve-ti afla toate informatiile. http://www.elementconstruct.md/


Image
Image
User avatar
tenora
Posts: 207
Joined: 14 Feb 2012, 00:00
Location: Chisinau, Paris

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by tenora »

heliga, care este pretul aproximativ al metrului patrat la apartamentele astea? mi-au placut mult


Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by heliga »

tenora wrote:heliga, care este pretul aproximativ al metrului patrat la apartamentele astea? mi-au placut mult
tenora iti raspund in privat ;)


Image
Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by Alintush »

fetelor, poate este cineva mai bine informat decit mine in ceea ce priveste companiile de constructie
a auzit cineva de Maricons...oare sunt seriosi???

noi ne dorim (mai ales eu) un apartament al nostru si e numaidecit sa fie in sectorul Ciocana, dar inca nu am gasit ceea ce cautam....


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by tancha_ru86 »

Eu tot sunt pentru locuinta in suburbie, departe de poluarea, galagia si aglomeratia din centru. Plus ca au trecut timpurile cand stateai si asteptai o jumate de zi transportul public, acum circula des si totodata e mai simplu in ziua de azi sa-ti cumperi o masina. Eu m-am obisnuit asa de bine cu masinuta noastra ca acum imi vine greu numai sa ma gandesc ca trebuie sa iau autobusul dapoi sa-l mai si astept.. cu binele ne obisnuim repede.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
mariska1
Posts: 100
Joined: 20 Oct 2012, 16:35

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by mariska1 »

heliga wrote:la noi apartamentul e cu 2 etaje si al doilea etaj e la mansarda numai ca nu e in casa veche ci in noua. imi place foarte mult insa nu am reusit inca sa traim in el ca sa vedem cum e . atsez o poza . Image al doilea si mansarda jumate este a noastra insa mai este nevoie de multa munca pt a fi finisat inauntru. ne gindim pe vara asta sa ne apucam de treaba.
heliga da eu stiu unde este casuta aceasta,suntem aproape vecine,eu tot pe aceasta strada locuiesc,numai ca mai in deal


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by heliga »

Serios? Este pe strada Decebal. Atunci neaparat va trbui sa facem cunostinta kind ma mut cu traiul acolo ;)


Image
Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by marcellla »

Fetelor cine ar putea sa faca o lista despre companiile de constructii de incredere de la noi din tara? Sau daca nu chiar o lista macar citeva care stiti cu exactitate ca se merita, poate de prin auzite, poate cineva din prieteni care si'au luat apartament si au ramas multumiti....noi ne fiind in tara nu prea stim....


Image
Mireasa
Posts: 23
Joined: 30 Jul 2012, 09:48

Re: Locuinta pentru noua familie

Post by Mireasa »

aceasta tema cu locuinta este actuala si pentru noi. suntem in cautarea cuibusorului nostru. ne gindim la un apartament cu 2 odai,bucatarie spatioasa,camere largi ... ah... ma apuca nostalgia gindindu-ma numai. inca nu avem careva propuneri cooncrete ,dar eu deja am inceput sa caut pe net poze cu designe interior si imi fac planuri deja ))) mi-a placut foarte mult exemplul dat
Image
Image


Post Reply