Dupa nunta......

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Dupa nunta......

Post by Irinela »

tintyna wrote:salut fetele!!!! de mult nu am mai aparut pe aici.... intre timp a trecut si nunta mea. in general am ramas foarte multumiti de nunta si tot ce s-a petrecut. cu toate ca au trecut 2 luni de la nunta, dar cind ne intilnim cu oaspetii nostri, auzim doar cuvinte de bine si cit de mult le-a placut nunta noastra. cind voi avea fotografiile, imi voi impartasi impresiile. un sfat din partea mea viitoarelor mirese..... nu va necajiti daca ceva nu s-a intimplat asa cum v-ati dorit, bucurati-va cit mai mult posibil de ziua voastra!!!! noi cind am ajuns acasa dimineata impreuna cu sotul am zis ca mai vrem inca o data, atit de mult ne-a placut, dar foarte repede a trecut, necatind la faptul ca cununia si inscrierea a fost vineri si nunta a doua zi.... va doresc succese tuturor!!!!!
Felicitari si casa de piatra voua. as vrea sa aflam mai multe detalii. ce probleme ai confruntat in ziua nuntii care se puteau evita? eu tare retraiesc sa nu uit ceva important, deja si liste imi fac. cu obiceiurile astea timpite pun tot la punct si bat mai apare o zikala dea Micai Maria ca trebuie de mai facut si asta, sau altceva. de voi ma bucur foarte mult ca ati trecut deja de ziua cea mare. deja va puteti numi o familie inca un bebe si gata. :P


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
lnegru
Posts: 13
Joined: 23 Aug 2014, 22:25

Re: Dupa nunta......

Post by lnegru »

Salut, impresiile mele dupa nunta sunt foarte vagi deoare nu prea tin minte tot ce a fost si a trecut foarte repede. Dupa nunta am ajuns la conlcuzia ca nu trebuie de facut eforturi mari sa cumperi colaci, butoniere, nustiu ce prostiute de acestea....pirezi timp pe lucruri care nu aduc valoare. Trebuie de pus accentul pe lucruri semnificative: sala, foto/video, muzica, decor si tinutele mirilor. Vor fi un pic invitatii dezamagiti, dar in schimb voi va ve-ti simti mai relaxati in timpul nuntii si nu veti avea grija ca nustiu ce copil nu are buchet si ca au uitat nustiu ce chestiuta sa puna pe tort. Din experienta proprie pot sa spun ca dupa nunta am capatat o dezechilibrare a sistemul nervos si imi pare rau ca nu am facut pur si simplu o "petrecere" si nu "nunta".


lnegru
Posts: 13
Joined: 23 Aug 2014, 22:25

Re: Dupa nunta......

Post by lnegru »

Salut, impresiile mele dupa nunta sunt foarte vagi deoare nu prea tin minte tot ce a fost si a trecut foarte repede. Dupa nunta am ajuns la conlcuzia ca nu trebuie de facut eforturi mari sa cumperi colaci, butoniere, nustiu ce prostiute de acestea....pirezi timp pe lucruri care nu aduc valoare. Trebuie de pus accentul pe lucruri semnificative: sala, foto/video, muzica, decor si tinutele mirilor. Vor fi un pic invitatii dezamagiti, dar in schimb voi va ve-ti simti mai relaxati in timpul nuntii si nu veti avea grija ca nustiu ce copil nu are buchet si ca au uitat nustiu ce chestiuta sa puna pe tort. Din experienta proprie pot sa spun ca dupa nunta am capatat o dezechilibrare a sistemul nervos si imi pare rau ca nu am facut pur si simplu o "petrecere" si nu "nunta".


Dinka
Posts: 31
Joined: 17 Sep 2014, 22:53

Re: Dupa nunta......

Post by Dinka »

buna buna buna

A venit iata si timpul cind voi fi si eu de ajutor poate la cineva..Am avut nunta pe 19 iul..la Casa Fermierului -BRAVICENI - un local super super +bucate extraordinare. La 4 Dimineata am mers la Coafura La Adelina Ipatii .Machiajul la Lidia Vierul...am ramas incintata de profesionalismul si sufletul depus in munca lor. Veselie nea facut formatia Vatra impreuna cu d-na Victoria ( ce nea condus nunta) - foarte foarte multumiti. Pu foto-Video iam ales pe baietii de la Malimon - am avut o zi foarte incarcata, insa au fost foarte receptivi si neau urmat peste tot. nu-mi ajung cuvinte de multumire.
Oaspetii au inceput a veni pe la orele 17..la 17.50 am inceput datul miinei pe la 19.15 neam asezat la masa.Nunta a fost de 155 persoane. iar pe la orele 3.20 cam a luat sfirsit.


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Dupa nunta......

Post by n-doinita »

Felicitari si multumesc ca te-ai impartasit cu impresiile de dupa nunta.sigur ca cuiva ii va fi de folos.indemn si celelalte miresuici sa ne scrie impresiile si emotiile de dupa nunta aici:)


Ladybug3
Posts: 2
Joined: 01 Aug 2015, 19:54

Re: Dupa nunta......

Post by Ladybug3 »

Rochita este foarte frumoasa, dar ce sandale ai purtat?


Rusu2015
Posts: 28
Joined: 11 Apr 2015, 18:15

Re: Dupa nunta......

Post by Rusu2015 »

ha!daca pina acum eram stresata de cum va fi ,acum am ajuns sa scriu si eu impresii de dupa nunta ... :D deci, toate miresele vor spune ca nunta lor a fost de vis, dar a mea a fost SUPERBA! am pus accentul pe restaurant , lautari si vestimentatie-restul sint banalitati.deci invitatii mei nu au primit bombonele cu numele nostru, nu au fost condamnati sa asculte sute de urari si nu au fost rugati sa danseze -totul a venit de la sine ...O nunta e vesela numai daca alegi muzicantii si dansatorii potriviti .Toata lumea a dansat , toti sau relaxat pe canapelele de la terasa , toti au zimbit si sau simtit bine...Nu am avut momete de plictiseala -draga mireasa, un bun moderator iti va garanta o organizare de nota 10!!!-deci nu economisi cei 300 de euro pe moderator!
daca ar fi sa schimbam ceva - am schimba doar ziua de dinaintea nuntii ;) fiindca eram mereu pe drumuri si ocupati cu ultimile pregatiri - nu am avut timp sa gatim acasa si am mincat in oras !!! Deci , categoric nu recomand sa mincati in oras inante de nunta -a-ti putea sa va treziti cu surprize neplacute-- voma si diaree--cum a fost cazul nostru... :oops:
pe final va zic ca nunta zboara atit de repede incit nu se merita tot timpul pierdut pentru buchetele , floricele si detalii neinsemnate !!!!
succese tuturor viiitoarelor mirese!Sa aveti o nunta de vis!


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Dupa nunta......

Post by Irinela »

Saalut, a trecut si dupa nunta mea mai mult de o luna, dar m-am gindit sa scriu si eu cum a trecut si ce momente sau memorizat cel mai mult. as vrea din start sa spun ca inregistrarea civila noi am facuto inca in anul 2014 in martie, iar cununia in august 2014. Adika la moment am jucat doar nunta si asta a fost un foarte mare plus pentru noi. coafura de mireasa am facuto la salonul Jaras (acum e redenumit in Studio Safadi), toata lumea ma intreba cum tine coafura fara fixator, in realitate el era, dar asa de bine era facuta coafura ca nici nu observai, pentru coafura pun nota 9. nu e nota maxima, deoarece in salon e haos, galagie si neorganizare, am ajuns la 7.30 (eram programata la 8) si abia la 10.15 am iesit de acolo. Makiajul l-am ales sa mi-l faca Irina Kutas si merita un 10 mare. Un mare plus vreau sa-l dau voalului meu. avea 2 metri, putin incomod de dansat cu el, dar e foarte frumos. Voalul si rochia am luato de la Natalia de pe saitul odnoklassniki BZ baiser Wedding si merita un 10 pe cinste. Lucrul calitativ, repede, amabil si cel mai important repede. as face o remarca locului unde am decis sa facem fotosesiune. dat fiin faptul ca nu am avut nici cununie si nici inregistrare civila, am decis in orash sa nu intram ca sa nu pierdem timpul si am ales sa facem ceva poze in orasul subteran Cricova. a fost o decizie perfecta doar pentru fapta ca nu te obosesti. In subsol erau 12 grade iar afara 40. nu m-am obosit deloc si plus s-au primit niste poze minunate. sala: Nunta am jucat la restaurantul din Gratiesti "La Hincu", am ales varianta cu produsele noastre. e o alegere perfecta pentru cei care vor sa faca ceva bani din nunta. intr-adevar iti iesa ieftin, iar in meniu poti include ce vreai tu si plus bucatareasa e o Doamna extraordinara. un minos pentru sala, deservirea e nota 4, groaznic. dar dupa kite am inteles numai eu asta am observat. gatesc la sala super, totul proaspat, nu te amagesc, bautura o aduceau rece, rece ce e rar in ziele noastre. ei au un frigirer kit o casa cu 2 etaje. torta am ales sa o iau de la Andy's pizza. retraiam tare pentru gust si aranjament, dar s-a primit super. am ales torta cu 4 straturi si 4 gusturi diferite. toata lumea se apropia de mine si imi spunea ca torta mai gustoasa nu au mincat demult. buchetul miresei si butoniera mirelui am facut eu singura, m-a costat 180 lei totul. Muzicantii am ales o formatie nu renumita, Succes sin or. Straseni. eu in viata mea nu am vazut ca la o nunta sa danseze toti. am sa spun un mare multumesc dansatorilor, un dans nu au stat si au facut veselie mare kiar am decis si li-am achitat cu 50 euro mai mult dekit au solicitat, fetele m-au ajutat foarte mult. nunta am finisato la ora 3.30 deoarece am vazut ca lumea s-a epuizat deja, macar ca mie imi era a zburda, dar nu trebuie sa fim egoisti. sper ca nu am scapat nimik. O zi frumoasa.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
Vio P
Posts: 49
Joined: 11 Sep 2014, 22:11

Re: Dupa nunta......

Post by Vio P »

IRINELA, AI LUAT FLORI NATURALE PENTRU BUCHET SI BUTONIERA? MULTUMESC PENTRU ACEASTA RELATARE SI FELICITARI!


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Dupa nunta......

Post by Irinela »

Vio P wrote:IRINELA, AI LUAT FLORI NATURALE PENTRU BUCHET SI BUTONIERA? MULTUMESC PENTRU ACEASTA RELATARE SI FELICITARI!
Salut si mersi. Da, sesigur ca naturale. Buchetul lam facut din eustome de 3 culori.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
Post Reply