cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Discuţii ce nu au legatură directă cu nunta
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Olecika »

Buna Fetelor !

Spuneti-mi va rog, a incercat cineva sa invete o limba straina prin intermediul unor cursuri online?

Am inteles ca exista ceva programe de lectii care sunt destul de eficiente.. dar din practica nu prea cunosc daca ajuta :)


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by tancha_ru86 »

Olecika wrote:Buna Fetelor !

Spuneti-mi va rog, a incercat cineva sa invete o limba straina prin intermediul unor cursuri online?

Am inteles ca exista ceva programe de lectii care sunt destul de eficiente.. dar din practica nu prea cunosc daca ajuta :)
Nu sunt prea eficiente, insa depinde si cat cunosti tu engleza si cat de mult vrei sa avansezi. In general sunt foarte slabe. Poate n-am dat eu peste vreun curs online care sa-mi satisfaca cerintele.
Insa eu ti-as recomanda cursurile de la Eurocor. In mod normal le cumperi de la Eurocor, studiezi singur, apoi dai un examen. Dar eu n-am vrut sa dau bani pe ceva ce nu stiu daca ma ajuta si le-am downloadat de pe torente. Le gasesti gratuit acolo si te apuci sa inveti de sine statator. Pentru incepatori sunt vreo 35 de lectii, apoi sunt si pentru avansati vreo 27-30. Ele contin studiu auditiv, scris si vorbit. sunt bine structurate, foarte multe cuvinte noi, exercitii, gramatica si tot ce trebuie. Ti le recomand.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Olecika »

mm, merci mult Tancha :) voi incerca... din pacate nu reusesc sa merg la cursuri de engleza, dar am URGENTA nevoie si m-am gindit sa incerc individual :) iti zic concluzia dupa :)


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by marcelushka »

Scumpele mele miresuici, datorita voua am ajuns la nivelul care suntem, am reusit sa aducem zimbet si emotie pozitive dupa degustare dulciurilor, sa bucuram privirea oaspetilor cu Candy bar, azi am decis sa crestem, sa devenim mai buni, asa ca am decis sa participam la concursul Wed Awards, la nominatia "Cea mai buna patiserie" . Va rugam sa ne sustineti, lasind in fiecare zi cite un vot, logotipul nostru Mother's cake, atashez si linkul.
Va multumesc.

http://www.wedsale.md/ru/awards/2014/ko ... hers-cake/


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Olecika »

S-a facut Marcelushka :) Mult succes ;) Tinem pumnii


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Mary08 »

Votat, Bafta! ;)


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Mary08 »

Fetelor, unde pot gasi locuri amenajate cu mese si scaune pentru a organiza un picnic la natura, careva paduri, parcuri in Chisinau? Gen Fenix sau Poiana bradului sint scumpe, caut ceva la pret accesibil. Multumesc anticipat
PS Voi unde ati organizat, sau sarbatorit Hramul Casei, ca eu nu stiu unde sa fac(


Augustina
Posts: 28
Joined: 06 Mar 2014, 15:06
Location: Chisinau,Republica Moldova

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Augustina »

Salutare tuturor!!!Fetelor nu prea scriu mesaje :oops: ,dar va urmaresc de mult timp si sa stiti ca sunteti toate foarte bravo,am gasit de multe ori raspunsul la ceea ce ma interesa.Voi fi curind mai activa,deoarece vom sarbatori si noi fericitul eveniment in anul 2015.Acum am nevoie de ajutorul vostru...cunoaste cineva unde se pot procura haine nationale,este vre-un magazin specializat?Am nevoie pentru viitoarea nanasica care locuieste peste hotare,dar revine curind in tara si doreste sa-si procure un costum national.
Va multumesc si va doresc o zi buna in continuare!!!


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by InnaM »

Augustina wrote:Salutare tuturor!!!Fetelor nu prea scriu mesaje :oops: ,dar va urmaresc de mult timp si sa stiti ca sunteti toate foarte bravo,am gasit de multe ori raspunsul la ceea ce ma interesa.Voi fi curind mai activa,deoarece vom sarbatori si noi fericitul eveniment in anul 2015.Acum am nevoie de ajutorul vostru...cunoaste cineva unde se pot procura haine nationale,este vre-un magazin specializat?Am nevoie pentru viitoarea nanasica care locuieste peste hotare,dar revine curind in tara si doreste sa-si procure un costum national.
Va multumesc si va doresc o zi buna in continuare!!!
Augustina bine ai venit printre noi. Potzi gasi la magazinul Fantezia (daca nu greshesk denumirea) vis a vis de Gemenii. Insa gaseshti shi la cei care se specializeaza in confectzionarea costumelor natzionale. Shtiu ca este cineva la Ciocana care face pentru dansatori etc. daca reushesk sa obtzin datele de contact le voi afisha aici. Contacteaz-o shi pe Doamna Elena, datele ei de contact le gaseshti aici pe forum, pune in "cautare avansata".

Shi inka ceva, pe-aici intra miresicile mai rar, te-ash sfatui sa mai scrii un mesaj in "Pregatiri de nunta" de exemplu la tema "Sunt...nasa". Acolo vei primi mai multe raspunsuri.


Augustina
Posts: 28
Joined: 06 Mar 2014, 15:06
Location: Chisinau,Republica Moldova

Re: cerere de ajutor...foarte foarte off topic

Post by Augustina »

InnaM wrote:
Augustina wrote:Salutare tuturor!!!Fetelor nu prea scriu mesaje :oops: ,dar va urmaresc de mult timp si sa stiti ca sunteti toate foarte bravo,am gasit de multe ori raspunsul la ceea ce ma interesa.Voi fi curind mai activa,deoarece vom sarbatori si noi fericitul eveniment in anul 2015.Acum am nevoie de ajutorul vostru...cunoaste cineva unde se pot procura haine nationale,este vre-un magazin specializat?Am nevoie pentru viitoarea nanasica care locuieste peste hotare,dar revine curind in tara si doreste sa-si procure un costum national.
Va multumesc si va doresc o zi buna in continuare!!!
Augustina bine ai venit printre noi. Potzi gasi la magazinul Fantezia (daca nu greshesk denumirea) vis a vis de Gemenii. Insa gaseshti shi la cei care se specializeaza in confectzionarea costumelor natzionale. Shtiu ca este cineva la Ciocana care face pentru dansatori etc. daca reushesk sa obtzin datele de contact le voi afisha aici. Contacteaz-o shi pe Doamna Elena, datele ei de contact le gaseshti aici pe forum, pune in "cautare avansata".

Shi inka ceva, pe-aici intra miresicile mai rar, te-ash sfatui sa mai scrii un mesaj in "Pregatiri de nunta" de exemplu la tema "Sunt...nasa". Acolo vei primi mai multe raspunsuri.
InnaM iti multumesc frumos pentru raspuns,chiar o sa vizitez acest magazin,nu stiam de el.Astept si datele de contact daca le vei gasi.O zi cit mai frumoasa in continuare!


Post Reply