Planificarea unui bebelus

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Katina »

eu nu am citit mult inainte ,da vad ca mai multe dintre voi incearca si nu pot ramane ,una din cauze ,si cu multe calcule am stat si eu ,si pana la urma am lasat in voia sortii ,ca eram si eu prea stresata si numai dupa calcul si tot asa ...pana la urma sa intamplat minunea ,desi acum sunt in risc de a o pierde ,stau la pat si luptam sa supravietzuim ...de multe ori ne luam dupa calcule de ovulatie dupa net ,dar la multe dintre noi ovulatia nu se produce dupa ciclu ,sau dupa 10 zile ,cel mai bine e sa masurati cu termometru o luna ,sau chiar 2 luni la rand sa vedeti cand se produce ovulatia ,ca multe femei au ovulatia la sf ,adica inainte de ciclu si nu dupa ,si aici gresim si de aici si multe dezamagiri ,si un bebica vine mereu cand el este pregatit ...daca stati toata ziua cu gandu si calcule se va lasa mult asteptat ...multa bafta si sanatate la toate ...


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Dutsu »

Dar ca sa nu stai sa masori cu termometru cel mai bine e sa face test de ovulație...eu tot așa o luna mam condus după calcule și nu a esit...a doua cu testul am înțeles că ovulația a venit cu 5 zile mai devreme...acum ne ținem bebe în brate


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Alintush »

Katina,voua va doresc ginduri pozitive,relaxare si totul va fi bine...succese


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Planificarea unui bebelus

Post by InnaM »

Katina, multa sanate itzi dorecs tzie shi lui bebe.
Tu sa fii tare mai ales din punct de vedere moral, iar bebe sa fie tare pe plan fizic.


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Planificarea unui bebelus

Post by CristinaB »

Katina, cit de mult ma bucur sa vad mesajul tau!!!! Chiar ma gindeam ce mai faci?!
Eu tare sper bebe al tau sa fie puternic !!! Te imbratisez si ai grija de voi toti!!!


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by perla »

Katina salutari draga... skoliko let skoliko zim... sa intri sa ne mai zici cum decurge sarcina, noi tinem pumnii pt voi, fetita tre sa fie puternica sa ii bucure pe mami si tati...


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Katina »

mersi scumpelor de incurajari ,ieri am avut prima ecografie ,si suntem bine ,placenta sa prins bine ,caci asta era problema mea ,am trecut de risc ,acuma crestem si asteptam sa vina cea dea 2 minune pe 29 aprilie ,la ecografie dormea bebica nostru si medicu nea zis ca uite ce cuminte e :D am vrut sa pun poza dar uitat cum se face :oops: :oops: :oops: pupici la mamici ... Image gata me-am adus aminte :oops:


Romanita
Posts: 19
Joined: 30 Oct 2013, 23:13

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Romanita »

Salut, fetelor. Cine ma poate ajuta: unde, la ce pret si care este reusita procedurii de fertilizare in vitro. Va multumesc mult! :oops:


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Planificarea unui bebelus

Post by CristinaB »

Katina, mi se pare mie ca vei avea o printesa cuminte si frumusica! Sanatate voua !


Image
Post Reply