In curînd voi fi mămică

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alintush »

Amelia, chiar azi ma gindeam la tine...
FELICITARILE MELE...cit cintareste piciul???
nu te intrista...al 2 copil va fi fetita...
sa creasca baiatul mare si sa o bucure pe mamica ;)


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by maryLand »

Amelia, felicitari...sa fiti cu totii sanatosi....
Mami de baietel e la fel de frumos ca mami de fetita...plus la toate veti avea motivare pentru a face repede urmatorul copil ;)


Image
olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: In curînd voi fi mămică

Post by olicika »

Buna, fetitele garofitele! Ve Felicit pe toate cu noi realizari in viata de familie, care cu burtici, care cu pici - SA FITI SANATOASE! :P
De tare multa vreme nu am mai trecut pe aici. Ce emotii treceam impreuna in pregatirele de nunta,,,,,, AOLEU! Nici prin cap sa-mi treaca ca asa mult s-a schimbat pe aici. Ce tema interesanta, ma alatur si eu de voi, sa traim deja alte emotii- pregatirea sa fim MAMICI CU BURTICI! Imi este foarte aproape acest forum, ce bine ca astazi am dat pe aici. CU BUN GASIT! ;)


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by maryLand »

ehhhe, madame Olicika, bine a revenit...chiar ma intrebam unde ai disparut..
Repede in rind la baby... ;)
Sper sa deschidem cit mai multe teme utile si interesante!


Image
Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Amelia »

Alintush wrote:Amelia, chiar azi ma gindeam la tine...
FELICITARILE MELE...cit cintareste piciul???
nu te intrista...al 2 copil va fi fetita...
sa creasca baiatul mare si sa o bucure pe mamica ;)

Alintush mersi mult , nu m-am intristat tare ca e baietel...acum ma gindesc ca cel mai important este sa fie sanatos sa aiba doua piciorse, 2minuute , ochisori, gurita, urechiuse si toate celelalte sanatoase ...asta la moment este unica mea preocupare...la noi in familie toti asteptau sa fie fetita in afara de sot si tatal meu, mai ales ca noi acasa tot 3 fete am fost si taicameu visa la un flacau dar de sot uhhhh nici nu mai zic . el parca stia ca va fi baiat...de greutate Alintushh sigur sati spun nustiu pentruuca nu miai spus la ecografie , cind merg la medicul meu sapt viitoare o sami spuna, dar daca am descifrat bine din graficele respective imi pare ca are in jur de 1,5 kg...n sunt sigura deja vom vedea ce va spune mecdicul, la ecografie au fost foarte succinti, doar au comentat in timpul acesteaia ca totul pare a fi bine...am vazut minutele, piciorusele,inimioara, stomacelul, rinichii, gurita,fata doar ca bebele era ft agitat si tot se ascundea cu minutele fata...eu stateam ca pe ace ca nu cumva sami spuna ca ceva nu e in regula...am retrait un pic din acest acest considerent...dar multumesc Domnului ca e bine...


Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Amelia »

Fetelor cu baietei cind ati fost la ecografie si v-au spus ca e baiat..ce anume ati vazut la ecran , cum arata acel element definitoriu care indica ca este baiat/....nouau ne-a araatat ca o liniuta mica alba si dupa acest semn se considera ca pare a fi baietel...la voi tot asa a fost?


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by heliga »

Amelia eu i-am vazut treaba in toata splendoarea :lol: Adika mai intii eu am zis tare doctore e baiat si se vede tare bine apoi doctorul a confirmat.:) Nu stiu cum sa-ti lamuresc... ,dar se vedea foarte clar.
Kite saptamiini ai amelia? Daca e sa nasti undeva in iunie-iulie atunci 1,5 kg e mult la acest moment.Bebelul meu la 27 saptamiini avea 1200gr si doctorul mi-a zis ca-i cam maricel :roll: . Poate ceva nu ai descifrat corect sau ai mai multe saptamiini dekit cred eu.


Image
Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alintush »

la 27 sapt - 1200gr??? ce repede creste...
mie la 18-19 sapt mi-a spus ca are 281 gr...iar pe net am gasit ca trebuie sa aiba 200-240 gr..
Heliga cite saptamini ai???


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: In curînd voi fi mămică

Post by olicika »

maryLand wrote:ehhhe, madame Olicika, bine a revenit...chiar ma intrebam unde ai disparut..
Repede in rind la baby... ;)
Sper sa deschidem cit mai multe teme utile si interesante!
suntem in rind :D deja cum va dea Domnul, poate alaturi de voi toate ma molipsesc si eu. :P


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by maryLand »

eiii, eu tot stau sa ma molipsesc cit mai repede..
Astept fetele astea sa stranute din rasputeri...care din Chsinau, care din Grecia, care din Marea Britanie... ;)


Image
Post Reply