In curînd voi fi mămică

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Ulieana
Posts: 83
Joined: 12 Feb 2013, 15:27

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Ulieana »

Compozitie Ogestan
-ulei de peste
-acid folic
-vitamina D3
-vitamina E
-ulei de soia rafinat
-iodura de potasiu
sunt foarte putine vitamine si nu kontine minerale ....comparativ ku alte suplimente prenatale ex. Prenatal Forte ...


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by heliga »

Nu stiu cum e in MD,dar eu beau acid folic si fier o data pe zi :roll: Desi am schimbat medicul asta nu mi le-a taiat a zis sa beau in continuare.Noi cu sarcina nu avem probleme .Suntem foarte bine,dar aici beai astea pina la nastere.


Image
Image
aneam
Posts: 155
Joined: 02 Mar 2012, 09:07

Re: In curînd voi fi mămică

Post by aneam »

Fetelor, cele care au baut Ogestan inainte de sarcina, cit timp va luat sa prindeti gravida, si daca va ajutat?


mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: In curînd voi fi mămică

Post by mirabellla »

:oops: :oops: la noi sa primit din prima :roll:

Eu am inceput in luna octombrie sa fac citeva analize si medicul ginecolog mia prescris ogestan... deci din octombrie am inceput a bea ogestan .. apoi am facut un mic tratament, in luna noiembrie la control repetat si mi sau dat niste supozitorii pentru imunitate ca sami restabilesc flora ceva de genu asta ...si medicul mia calculat zilele fertile zicindumi baeti din luna decembrie foc la ghete :oops: mia recomandat sa incercam 3-4 luni natural si dac nu se primeste vin iar la ea ca sa cautam cauza mai profund sa nu astept mult si in decembrie am calculat si nu neam protejat (toti imi ziceau ce crezi chiar din prima ai sa prinzi) insa asha si a fost.......
aneam nu stiu daca depinde de ogestan sau alte preparate am descris doar istoria mea :)


aneam
Posts: 155
Joined: 02 Mar 2012, 09:07

Re: In curînd voi fi mămică

Post by aneam »

Multumesc mirabella, mie tot medicul mia pecis ogestan, si am inceput sa beau ieri...incercam de citeva luni, medicul nu gaseste o problema serioasa, analize am dat, toate bune, mia spus sa beau vitamine, sa lucram si sa asteptam...de spus ii usor :)


mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: In curînd voi fi mămică

Post by mirabellla »

aneam nu te stresa... relaxativa si primiti placere :roll: oricum mai este si o lata parte a lucrurilor, cit nu neam pregati noi, copiii totushi sunt trimisi de dumnezeu la timpul lor:)))) bafta si te asteptam cit mai curind cu vesti bune :!:


aneam
Posts: 155
Joined: 02 Mar 2012, 09:07

Re: In curînd voi fi mămică

Post by aneam »

asa si voi proceda....no stres si relax ;) Sper si eu ca degraba voi avea bebe in burtica :)
Apropo fetelor HAPPY VALENTINE'S DAY!!!!!!!!!!!!!!!!! Dragoste, fericire, copii sanatosi si casnicii trainice!!!!!!!!!!


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by maryLand »

Cite vesti bune la noi pe forum..
Multa sanatate viitoarelor mamici, sarcina usoara si burtici frumoase! Se pare ca v-ati pus in rind la baietei ;)

:!: Va rog mult sa stranutati peste toate fetele ce asteapta...sa le molipsiti din tot sufletul de acest "virus"

Eu am deja 4 luni de cind beau Ogestan, ele sunt doar niste suplimente...nu intotdeauna stimuleaza fertilitatea ;)


Image
User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: In curînd voi fi mămică

Post by kisitoka »

maryLand wrote:Cite vesti bune la noi pe forum..
Multa sanatate viitoarelor mamici, sarcina usoara si burtici frumoase! Se pare ca v-ati pus in rind la baietei ;)

:!: Va rog mult sa stranutati peste toate fetele ce asteapta...sa le molipsiti din tot sufletul de acest "virus"

Eu am deja 4 luni de cind beau Ogestan, ele sunt doar niste suplimente...nu intotdeauna stimuleaza fertilitatea ;)
La noi la lucru cam asa si se intimpla. Mai inti una a plecat in concediu de mat, apoi eu sunt la rind. pe urma alta parca se gatesc. La noi in oficiu nimeni nu vrea sa se mute. Spune ca aici repede te molipsesti. Asa a fost cu nunta , toate la rind una dupa alta :D Degraba pe etaj nu va trece nimeni :D


Image
Image
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Liudocika2012 »

Sa fiti sanatosele viitoarele mamici iar tie maryLand fie ca in viitoarea luna sa prinzi daca nu gemanuti macar o fetita sa le faca din ochi cuculetilor care is pe drum :lol:


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
Post Reply