Poznele copiilor ...

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Poznele copiilor ...

Post by tancha_ru86 »

mda... la furat de harbuji, cirese si alte bunatati am fost si eu, desi le aveam, la vecini erau intodeauna mai mari si mai gustoase :lol: :lol: . Cat despre sot el a zis ca tu tot timpul te-ai folosit de el :D (a spus-o cu zambetul pe buze ;)

omg katina, dar baietelul tau n-are astampar de loc..nu stiu cum reusesti cu rabdarea, dar esti bravo. Eu stau prost la capitolul stapanire de nervi...


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Poznele copiilor ...

Post by INNA 2012 »

Aleena...dupa cele relatate din copilaria ta mei vrei ca propriul copil sa nu verse 5 kg de mazare si sa nu intinda mierea pe covor? :D
bebeul inka va poate intrece pe voi ambii...mami si tati :D deja imi imaginez cind va creste mai mare


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Poznele copiilor ...

Post by Katina »

Aleena de foarte multe ori eu incerc cu cuvantu dar e perioada cand chiar daca el intelege foarte bine cuvintu nostru e degeaba ,bataica am observat ca la el e degeaba ,mai mult de o minuta nu plange niciodata si pozne am toata ziua ca ex. zice pipi doar dupa ce face pe el ,varsa lapte pe canapea pe covor cai place ca strange de capat si curge :D sau ajunge sa eie cutia de pe comoda ii scoate capacelu si il varsa asta am patito de cateva ori ,cel mai grav a fost cand eu eram la bucatarie spalam vasele el ajuns laptele si la varsat si eu cum nu vazusem deodata pai sa scurs laptele in 3 sertare atunci nervii mei au explodat :evil: la colt il pun sii ii zic sa se gandeasca la ce a facut daca e bine sau rau si sta si se uita suparat la mine ... ,dar odata l-am pus la socri si socrumamiu a zis ca exagerez ca suntem in sec.21 da saracii baietii lui au mancat bataie numai ei stiu cata si sotu meu ca plangea la aruncat in bosketi asta pe bune si el se lauda cu kestia asta ...dar eu fac ce consider eu cai bine ,il las independent chiar demi deseneaza peretii si rupe si distruge tot din jur ,azi iam luat carte de colorat si creioane de ciara ca sa nu le ascut aha :D sunt deja bucatele toate creioanele ...mie imi plac poznele lui findca stiu ca nu se vor mai repeta ...


Tanea
Posts: 82
Joined: 07 Nov 2011, 00:00

Re: Poznele copiilor ...

Post by Tanea »

eu ma gindesc cu groaza la poznele viitorului bebe :shock: deoarece nu are de unde sa fie cuminte lealea mea, ca eu am fost nazbitioasa si rea de mica si sotiorul meu la fel. Cu toti ma bateam mai ales la scoala, ma certam, ultimul cuvint tot timpul era al meu de nazbitii nici nu mai vorbesc parca ma vad si acuma cum eram cu mina in ghips si catarata pe casa si pe mama la coltul casei foarte calma pentru mine dar in sinea ei abea astepta sa ma cobor cu bine ca sa ma certe, sau cum am pus cu verisoarmea clame vechi ruginite in chiparusii prietenei noastre care bunica ei tocmai ii pregatise pentru prajit si tot in ziua aceia peste o bucata de timp vine ea enervata si agitata sa ne povesteasca cum bunica ei a vrut so ucida si ia pus clame in chiparusi eu cu verisoara mea stiind cine a facut boacana stateam si ne chicoteam asa ca sa nu ne vada ea sii ziceam "vai ce bunica rea ai " de umblat pe la furat harbuji,cirese,capsune nici nu mai vorbesc......... si multe multe alte nazdravanii. E important sa fie copilasii nostri sanatosi dar de nazdravanii lasai sa faca cum faceam noi vor face si ei, si tot asa din generatie in generatie .........


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Poznele copiilor ...

Post by Liudocika2012 »

[youtube]to7uIG8KYhg[/youtube]
[youtube]GY2FFjHzP6U[/youtube]
Iaca va fac eu gust de gemanuti acus!


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Poznele copiilor ...

Post by Aleena »

Salutari tuturor de la Bogdanel... :D

Image


Alina Braileanu:

Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Poznele copiilor ...

Post by Aleena »

Si aici...cu prietenul lui fioros,care a rupt pantalonii tuturor vecinilor... :D

Image

Siiii...cat mami pregatea bucatele de Revelion...frigiderul si-a gasit locuitor... :D

Image


In cutie erau 1000 de scobitori!!! :cry: :o :?

Image


Alina Braileanu:

Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Poznele copiilor ...

Post by tancha_ru86 »

Doamne Alina ce mare s-a facut Bogdanel fata de anul trecut. tare repede cresc copii altora. ioi. Sa va fie sanatos!


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Poznele copiilor ...

Post by Aleena »

Multumesc,Tinutza! Sa dea Domnul...asa e cel mai important pentru parinti...sa fie copiii sanatosi...

Cand va veni si la voi barza...te vei convinge ca nu numai copiii altora cresc repede... ;)

Eu am plecat la maternitate,sa nasc, cu toata familia.Era 2.00 noaptea,afara o ploaie torentiala...si ne-am ticsit toti in masina tatalui...
Toti emotionati...mai mult taceam si numaram minutele...cand tatal meu a zis:"Parca mai ieri te-am adus,micutza,de la maternitate...iar maine vom deveni bunei'''...

Cresc copiii...cresc...si cand ii ai nici nu observi cum zboara timpul... :roll:


Alina Braileanu:

Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Poznele copiilor ...

Post by heliga »

Hei aleena kiar creste repede 8-) Si se vede ca de pozne nu se lasa ,dar unde ai vazut babe frumoase si copii cuminti :roll: :D Sa fie sanatos !


Image
Image
Post Reply