Felicitari...esti MAMA!

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Post Reply
mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by mirabellla »

ptiu ptiu sa nu fie de ochi :roll: ce ghemotok dulce are mama felicitari perla! (apropo poza a fost facuta in sala de nastere? se permite si cu aparatul foto??/)


aneam
Posts: 155
Joined: 02 Mar 2012, 09:07

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by aneam »

Perla, bravo!!!! Ce flacau ai nascut, sa nu fie de deoki. Creste-ti mai departe mari si sanatosi ;)


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by perla »

Multumesc fetelor. Sa dea Domnul sa nasteti usor si copii sanatosi.
Alintush nu e el inca mare, doar 52cm avea la nastere. Altii se nasc si de 57.
In sala de nasteri se permite nu doar cu aparatul foto, daca vrei iti iai videocamera si sotul filmeaza procesul.


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by maryLand »

Perla, fie ca acest ghemotoc micut si violet din poza..sa va aduca numai bucurii si emotii frumoase. Deja esti o femeie puternica...si fooarte bine pazita..alaturi de 2 barbati! ;)


Image
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Listuta mamicilor cu burtici

Post by natallliap »

Buna fetelor! Alintush ai dreptate, am nascut deja. Si asa intram rar pe forum dar acum cu bebe si mai rar :) Am avut o mare supriza. Am nascut pe 8 martie un baietel, Alexandru. Asa interesant - desi la USG medicul mi-a zis ca nu am cum sa nasc inainte de 40 de saptamani, am nascut totusi la 38 si o zi. Vreau sa zic ca pe toata perioada sarcinii le tot ziceam la ai mei "numai sa nu nasc pe 8 martie, numai nu pe 8". Dar iata, vorba aia "de ce tii frica, de aia nu scapi" :D

Nu stiu cum este peste hotare, dar la noi aici am mai intilnit citeva cazuri la fel ca si al meu. Pe data de 7 martie, cind s-au implinit 38 de saptamini exact, am mers la control la medicul la care urma sa nasc. Si acesta mi-a facut control vaginal. Si a doua zi am si nascut. Si am auzit de o multime de cazuri asemanatoare, dupa controlul vaginal a doua sau a treia zi are loc nasterea. Si uite asa .. s-a intimplat pe neasteptate. Bine ca am mers la cumparaturi cu citeva zile inainte si mi-am luat ce imi trebuia ptr maternitate. Bagajul nu era facut. Totul a fost in graba. Diminatea s-a rupt apa pe la 7, dar am nascut abia la 21.20 seara! Desi durerile adevarate s-au inceput pe la 5-6 seara. Si cum se zice, important la nastere este sa asculti de medic. Eu am nascut fara rupturi, cum a zis doamna medic a mea - am nascut frumos :))) Ce-i drept bebe era micut, de 2,8 kg dar acum deja, dupa 3 saptamini avem adaugat peste un kg asa ca este ok. Va urez bafta tuturor si nu aveti frica de nastere. Toate trecem prin asta!

Apropo, am nascut la nr.1. Totul a decurs bine, si atitudinea a fost ok, atit a medicilor cit si a personalului. De la medicul principal pina la doamna care facea ordine, toti au fost foarte de treaba. Cred ca daca ne decidem la al doilea, tot acolo voi merge!


User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Listuta mamicilor cu burtici

Post by Aleena »

Natalia...sa va traiasca puiutzul sa fie sanatos!!!!

Ce cadou frumos ti-ai facut...de Ziua Mamelor...ai devenit MAMA!!!!


Image
Last edited by Aleena on 31 Mar 2013, 23:21, edited 1 time in total.


Alina Braileanu:

Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Listuta mamicilor cu burtici

Post by heliga »

Felicitari Natalia! Sa fiti sanatoshi!


Image
Image
Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: Listuta mamicilor cu burtici

Post by Amelia »

Sincere felicitari Natalia.....sa fiti sanatosi si mult succes pe mai departe....citind experienta ta , am plecat usor cu gindul la momentul cind voi naste eu...


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Listuta mamicilor cu burtici

Post by Alintush »

Natalia, FELICITARI! Sa-ti creasca puiul mare si sanatos...
intr-adevar un cadou foarte frumos de 8 Martie, nu doar pentru tine, dar si pentru bunici...imi imaginez ce bucurie e in sufletele voastre :oops:
ai avut medic personal sau cine a fost de garda?


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Listuta mamicilor cu burtici

Post by olicika »

felicitari Natalia, sa va creasca puisorul sanatos in bucuria parintilor, buneilor. :)


Image
Post Reply