Felicitari...esti MAMA!

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by heliga »

Perla felicitari sunteti deja mari :) Numai ca incearca sa nu-l tii tot timpul in brate caci o sa-ti fie foarte greu mai tirziu. Verisoara mea a tinut-o pe fiicasa de la nastere numai linga ea caci ii era draga si acum au 7 luni si nu o poate lasa pe o clipa singura ..si vesela o spala cu ea in brate.Sotul ei este plecat cu serviciu si ea e singurika de o luna de zile nu ai idee kit se chinue .Asa ca kit de draga nu v-ar fi ginditiva ca ei sunt sireti si apoi greu i desprindeti de brate.


Image
Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by perla »

Heliga si eu asa ziceam cind inca nu era bebe. Asteapta sa vezi ce inseamna cind scumpetea vietii tale vrea la tine in brate. Sa simta caldura mamei. Incerc sa-l hranesc culcata ca altfel inca nu prea pot din cauza suturilor. Dar se linisteste indata cum il iau in brate si-l dezmierd.


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by heliga »

perla wrote:Heliga si eu asa ziceam cind inca nu era bebe. Asteapta sa vezi ce inseamna cind scumpetea vietii tale vrea la tine in brate. Sa simta caldura mamei. Incerc sa-l hranesc culcata ca altfel inca nu prea pot din cauza suturilor. Dar se linisteste indata cum il iau in brate si-l dezmierd.
Ai dreptate Perla ,dar oricum ceva va trebuie sa fac ca sa nu o dau in bara ca si altii


Image
Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by perla »

Noi astazi facem o lunisoara :D deja suntem marisori si tare tare sireti :D


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by Alintush »

ia ce mai zboara timpul...copii straini cresc repede...hmmm...oare asa voi zice si de a mea, ca a crescut repede :?:
Perla eu astept sa-ti botezi ingerasul sa vad si eu poze cu el... :oops:


User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by Nika »

Perla felicitari din suflet cu cea mai mare bucurie pe care o puteti avea in viata....su va traiasca piciul si sa fie sanatos ...voua la fel multa sanatate si bucurii de la el :P :P


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by perla »

Image

iata asa flocosi ne-am nascut:) sotul se speriase ca e violet copilul, el credea ca o sa fie alb deodata :D


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by Alintush »

poza e de la nastere????
asa-i maricel...citi centrimetri avea?


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by heliga »

vai perla ce frumoasa e poza ma inkipui ce emotii.Felicitari inka odata si sa fiti sanatoshei.


Image
Image
olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Felicitari...esti MAMA!

Post by olicika »

ce frumusei, sa cresteti mari si sanatosei ;)


Image
Post Reply