Deciziile finale!

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Deciziile finale!

Post by lummynel8 »

doina30882000 wrote:lummynel8, bravo! deja o lista partial completa, stai mai linistita...vroiam sa te intreb la ce servicii anume ati apelat de la shurikov.md si cat va costa?

si masina de unde o luati in chirie, e avantajos la 8h 1500 lei :P

merci si bafta mai departe in completarea listutzei!
merci de urari) la shurikov ieu complect de mashina cu bule de sapun,lazer si fum,ma costa 50 dolari-el aduce aparatura si o lasa,si eu doar trebuie sa pun pe vornicei sa apese din cind in cind pe butoane sa iasa bule, fum ,lazer daca apesh buton ap lumineaza pina nu apeshi iar buton)daca iei fiecare aparat aparte costa cite 300 lei...la masina iti dau numar la baiet care e si sofer si proprietar,jeep cu 7 locuri-068999939 si 069666000
http://999.md/Board/Message.aspx?MsgID=12737641


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Deciziile finale!

Post by doina30882000 »

iti multumesc frumos pentru informatii...vreau si eu laser ...presupun ca sunt acele lumini ...pe care as putea sa le folosesc la retro disco:D stau fixate sau cum sunt?ai vazut undeva poze sau ti-au arata cum sunt si ce culori sunt?


Image
lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Deciziile finale!

Post by lummynel8 »

doina30882000 wrote:iti multumesc frumos pentru informatii...vreau si eu laser ...presupun ca sunt acele lumini ...pe care as putea sa le folosesc la retro disco:D stau fixate sau cum sunt?ai vazut undeva poze sau ti-au arata cum sunt si ce culori sunt?
eu nu shtiu cum sint fixate,mi se pare ca aparat sta pe podea ,de culoare nu am vorbit cu shurikov,o sa vb cu el mai aproape de ziua nuntii


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Deciziile finale!

Post by Alintush »

1. Restaurantul- Sala Nuntii Lux
2. moderatorul- Anatol Melnic
3.muzica- Veaceslav Cotorobai si ... echipa sa
4.foto/video - Best Studio
5. buchetele pentru vornicele,jartiera ...maruntisuri din astea
6.coafura- Sergiu Bacioi
7. machiaj- Iuliana Sandu
8.invitatiile
9. bautura- Coneak, votka, sampanie, apa minerala, dulce
10. dansatori - http://hora-dance.key.md/
11. Rochia de mireasa- Aire Barcelona- Nuria
12. Pantofii mireasa- Sun City
13.Costum mire- Calina
14.Pantofi mire- Gemeni
15 Cadou pentru parinti
16. Accesoriile pentru mireasa,mire
17. cununia- Nasterea Maicii Domnului
18. OSC- Central
19.masina- chrysler 300c (negru, sur)
20.Buchetul miresei- Mariana Adamciuc
21.Cartea nuntii- Irina Druta (pe forum o gasiti K_ID_25)


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Deciziile finale!

Post by DanielaG »

Restaurant:Novas
Foto:Artur Roscolotenco
Video:Anatol Poghirca
Muzica:Vatra+Tamada+3 perechi de danstaori+2 invitati+surpriza din partea miresei
Inelele:verighete clasice facute la comanda
Cununia:Sf. Cuvioasa Teodora de la Sihla
Inscrierea civila:Osc centru
Rochia de mireasa:Salonul Cocos
Costumul mirelui: Roberto Cavalli
Coafura:Victoria Schimbator
Make-up:Neli Covash
Masini:Limuzina Mercedes s class+2 mercedes negre s-class(acesta va fi cortejul nostru...restul cu a lor) p.s. si bineinteles masinuta noastra in care va veni mirele dupa mireasa :P
Bautura:coniac vodca cumparata...sampanie doar pt inscriere si acasa am luat Martini Asti...
Floristica+elemente de decor:Marina Adamciuc
Buchetele pt vornicei,paharele mirelui,accesorii pt mireasa(jartiera dressuri lengerie intima +garter belts)/pt mire..ne lipsesc doar butonii
Prajituri ,checuri mici de la Bisquit..
Inscriere la manichiura pt mireasa+alungire

Mai ramine tortul,cele necesare pt cununie...insa trebuie sa merg cu nasa,apa si fructele....

Cam atit...mai multe urmeaza sa pun la punct anume in aceste 2 saptamini


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Deciziile finale!

Post by Alintush »

despre ce surpriza miresei este vorba?


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Deciziile finale!

Post by Liudocika2012 »

Am sa scriu aici listuta serviciilor de care am ramas multumita sau mai putin multumita la nunta mea, cred ca acum, dupa ce s-au asezat toate la locul lor am sa fiu mai obiectiva decit direct dupa nunta.
Coafura, machiaj - Adelina Ipati si Iana Vartan - am venit cu poza de coafura, ce doresc, ce imi place, ce nu imi place, am monitorizat procesele si rezultatul a fost unul peste asteptarile mele, nota mea pentru ele este 10!
Foto/ Video - Marian Croitoru si Andrei Turcan - s-au prezentat la timp, cu dispozitie frumoasa, dornici de lucru si ceea ce a fost foarte important pentru mine ca au inteles perfect din prima ce vreau. Criteriile stabilite din start au fost respectate atit de ei cit si de noi, asteptam rezultatul final.
Dansatorii - Am avut niste baieti, jos palaria, mama draga, au fost foc! Eu in trecut am fost dansatoare de dansuri populare si am idee unde se "haltureste" iar unde curg 3 rinduri de sudori si pui inima in ceea ce faci. Eu nu am retinut cum se numeste ansamblul, dar atasez o poza, poate cineva ii recunoaste (e singura poza de care dispun acum, mii de scuze) nota mea este - 10!
Image
Moderatoarea - Liudmila Belostecinic - A realizat totul asa cum am stabilit in program foarte bine! Doar ca a intirziat, 15 minute, as zice ca e foarte putin, daca nu as fi fost mireasa in ziua ceea si sa o astept la poarta cu mirile, invitatii sa-mi tot faca semn de ce nu intram :twisted: iar doamna de la OSC sa nu se inegreasca la fatsa de ciuda ca taraganim timpul. Desi au venit scuzele de rigoare si ea a recuperat inzecit neajunsul, eu zic ca atunci cind platesti o suma buna iar persoana se angajeaza sa respecte cerintele, scuzele de rigoare nu prea valoreaza ceva, cel putin pentru mine (sorry).
Muzica - Alexandru Sendrea si echipa sa - Sunt niste persoane talentate, toata lumea i-a laudat si ne-a felicitat cu o alegere foarte buna, eu cred ca ei vor avea un viitor mult mai frumos daca pe linga talent ar mai acumula putina modestie si punctualitate (sper sa fiu inteleasa corect).
Golden Nica - sala mica - am conlucrat foarte bine cu personalul de acolo, nu am auzit sa se fi furat( sigur ca din cite am vazut noi si invitatii), ne-au chemat la sfirsitul nuntii sa ne luam bautura ramasa noi insa nu am fost sa o luam. Chelnerii au fost amabili, singurul lucru care l-am inteles este ca sticlele de Coca Cola au promotii acum, cu trimiterea codului, unul din invitati a dorit sa trimita codul iar acela deja nu era valabil, la care un chelner i-a explicat ca toate codurile deja au fost trimise de personal :D in rest baietii au fost bravo si atenti, fara nici o obiectie.
Buchetul miresei, butoniere - Cristina's Flowers - am mai scris la rubrica respectiva, o persona aminunata si o mesterita foarte buna! Am batut-o la cap foarte mult cu ce vreau, m-am razgindit de multe ori, pina la urma am avut un rezultat foarte frumos! :P


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Deciziile finale!

Post by DanielaG »

Alintush wrote:despre ce surpriza miresei este vorba?
alintush dupa nunta o sa scriu...oricum pt voi nu e surpriza...(stiti de existenta acestei prestari)...va fi surpriza pt invitati...si am zis din partea miresei pt ca nici mirele nu stie...nimeni...nu e nimic iesit din comun...te asigur ca tu stii de asta...doar ca nu pot sa-ti zic acum...fiindca forumul mai este citit si nu vreau sa spulberb farmecul


Image
User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Deciziile finale!

Post by tibberoon »

[quote="Liudocika2012"]
Muzica - Alexandru Sendrea si echipa sa - Sunt niste persoane talentate, toata lumea i-a laudat si ne-a felicitat cu o alegere foarte buna, eu cred ca ei vor avea un viitor mult mai frumos daca pe linga talent ar mai acumula putina modestie si punctualitate (sper sa fiu inteleasa corect).

Au intirziat la voi la nunta ? Cum s-au purtat de zici ca le-ar trebui mai multa modestie ?
Ei vor cinta si la nunta noastra si as vrea sa stiu mai multe detalii pentru a fi pregatita .


http://tibberoon.wordpress.com/
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Deciziile finale!

Post by marcelushka »

Liudocica felicitari ina o data, dansatorii mi-au placut enorm de mult, ti-am scris si un mesaj privat. Felicitari....

tibberoon felicitari pentru alegerea facuta,Alexandru Sendrea si eu am auzit doar laude la adresa lor....


Post Reply