Primul dans

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by Admin »

Cat va costa ora de coregrafie si cam cate credeti ca e necesar de facut? Noi am ales melodia lui Gheorghe Gheorghiu-Unde dragoste nu e nimic nu e, si cred ca nu e neaparat nevoie de o coregrafie speciala. Daca cunoasteti pe cineva bun si cu idei inedite, va rog scrie-ti nr ;). Mersi


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by maryLand »

Admin wrote:Cat va costa ora de coregrafie si cam cate credeti ca e necesar de facut? Noi am ales melodia lui Gheorghe Gheorghiu-Unde dragoste nu e nimic nu e, si cred ca nu e neaparat nevoie de o coregrafie speciala. Daca cunoasteti pe cineva bun si cu idei inedite, va rog scrie-ti nr ;). Mersi

stiu ca la Teodor ora kosta 250 de lei...mi se pare foarte mult ..mai ales daca ai nevoie de makar 10 lectii..
dar am multi kunoskuti kare au luat o koreografa..tare bravo..e de la teatrul Lucefarul...70 de lei ora..da nu stiu numarul..kum il aflu kum il skriu... Image


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by maryLand »

fluturash wrote:Noi vom dansa vals , avem coreograf dar am senzatia ca pin' la urma ne vom invrti clasic... ala pune niste pasi ca nu-i mai fac in vecii-vecilor in rochia mea :D, si eu ii zic ca e prea mult dar el ba, ca e ceva frumos.. in fine, va fi dansul de deschidere a nuntii pe melodia lui Iosif Ivanovici- "Valurile Dunarii". Mai vroiam si O.Comornic- "Esti mireasa vietii mele", sau Holograf-"Romeo si Julieta"

Alte melodii:
1. Eva Kiss - "Puterea Dragostei"
2. Roxana Popescu - "Vreau sa fii linga mine" (imi place mult-mult)
3. Anastasia Lazariuc - "Ca prima oara"

P.S. Am ales doar in romana, ca asta e a noastra, desi sunt ffffoarte multe mel. frumoasa si in alte limbi, dar...:)

sunt de aceeashi parere ku tine...k piesa ar trebui sa fie in Ro..dar nush kit de mare e varietatea...ka sa alegi una buna de tot...

iata inka nish variante in ro:

florin chilian - zece...
directia 5 - am nevoie de tine...
vama veke - epilog...

la noi e mai vesel...nu avem kintekul nostru...iuby vrea in engleza numaidekit ..iar eu vreau ceva de suflet..indiferent in ce limba...
:roll: :roll:


p.s. iata un duet kare tare tare imi place...
Toni Braxton & Il Divo - The Time Of Our Lives Image


Image
kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by kkristina »

fluturash wrote:Noi vom dansa vals , avem coreograf dar am senzatia ca pin' la urma ne vom invrti clasic... ala pune niste pasi ca nu-i mai fac in vecii-vecilor in rochia mea :D, si eu ii zic ca e prea mult dar el ba, ca e ceva frumos.. in fine, va fi dansul de deschidere a nuntii pe melodia lui Iosif Ivanovici- "Valurile Dunarii". Mai vroiam si O.Comornic- "Esti mireasa vietii mele", sau Holograf-"Romeo si Julieta"

Alte melodii:
1. Eva Kiss - "Puterea Dragostei"
2. Roxana Popescu - "Vreau sa fii linga mine" (imi place mult-mult)
3. Anastasia Lazariuc - "Ca prima oara"

P.S. Am ales doar in romana, ca asta e a noastra, desi sunt ffffoarte multe mel. frumoasa si in alte limbi, dar...:)
Super cintecul Roxana Popescu Image Image Image


naty83
Posts: 77
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: spania

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by naty83 »

Noi vom dansa dupa melodia lui Victor Cojocaru "Dans de nunta"


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by Uliana »

fetelor, dati-mi va rog numar de telefoan la vri-un coregraf bun care ar putea sa ne invete mai multe dansuri.....mutumesc anticipat Image


DDianKa
Posts: 138
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau, centru

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by DDianKa »

Uliana wrote:fetelor, dati-mi va rog numar de telefoan la vri-un coregraf bun care ar putea sa ne invete mai multe dansuri.....mutumesc anticipat Image
069535192 Aurelia
christa mi l-a dat


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by Mariashca »

Fetelor m-am indragostit de aceasta melodie Alison Krauss -When you say nothing at all dar ma tem ca e prea lenta :( :( :( , nu stiu ce sa fac imi place foarte mult :( :( :( Vreau parerea voastra, ajutati-ma please !!! Image


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by Anusca »

Fetelor m-am indragostit de aceasta melodie Alison Krauss -When you say nothing at all dar ma tem ca e prea lenta , nu stiu ce sa fac imi place foarte mult Vreau parerea voastra, ajutati-ma please !!!
Foarte super piesa. Eu cred ca dak ai o coreografie buna va iesi un dans de 10+ :)
Refrenul ma da gata " The smile on your face lets me know that you need me
There's a truth in your eyes saying you'll never leave me
The touch of your hand says you'll catch me if ever I fall
You say it best when you say nothing at all"


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by Mariashca »

Mersi mult Anusca Image Image ma simt mai sigura acum cu toate ca ma gindesc sa mai caut ceva, dar nu ma pot apuca ca piesa imi place pina la lacrimi :( :( :(


Locked