Primul dans

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by christa »

Anusca, e foarte frumos cantecul. Incearca sa dansezi cu VS si o sa vedeti daca se potriveste anume voua, pentru ca noi am fost deja la 3 lectii de dans, la prima am incercat - Frank Sinatra When somebody loves you insa pana la sfarsit ne-am dat seama ca e prea scurt, trebuie sa fie de minim 3minute, la a doua am luat Diana Ross and Lionel Richie - My Endless Love, parca a mers dar cand am ajuns la a 3-a lectie ne-am dat seama ca pur si simplu ne enerveaza pe ambii iar cand i-am zis coreografei ea a zambit dar ne-a zis ca azi deja trebuie sa hotaram la sigur ca incepe sa ne faca desenul nu doar miscarile de baza ca mai avem 10 zile Image Mai este un cantec foarte frumos cel din Anastasia - Once upon a december, dar iarasi e cam scurt, asa ca la noi e o mare nebuneala fetelor, ocupativa din timp.


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by Mariashca »

Fetelor uitativa aici o lista cu niste piese, am gasito pe iubire.md/nuntaI, lista este pusa de Corynel , sper sa nu fie suparata pe mine, eu am aduso aici ca sa fie mai comod, sper ca v-am ajutat cu ceva

The righteous brothers-Unchained melody
Elvis Presley-Can't help falling in love
Louis Armstrong-What a wonderful world
Bryan Adams-I do it for you
Bryan Adams-Have you really loved a woman
Lionel Richie-Lady
Glenn Mederious-Nothing gonna change my love for you
Bryan Adams-I will be right here waiting for you
Celine Dion-Pour que tu m'aimes encore
The Platters-Only you
Frank Sinatra-Love and marriage
Mark Terenzi-Love to be loved by oyu
Francois Feldman-Les valses de Vienne
Laura Paussini feat. Andrea Bocelli-Vivo per lei
Demis Roussos-Eternamente
Sanda Ladosi-Inalta-ma la cer
Doris Day-Que sera sera
Sting-Until
Michael Buble-Sway
Last edited by Mariashca on 19 May 2010, 09:28, edited 1 time in total.


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by Mariashca »

si inca o melodie care imi place tare mult : David Gray - This years Love


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by Mariashca »

Anusca wrote:Fetelor iata un cintec care mie tare imi place :) Nushtiu dak ar fi potrivit ca primul dans insa mie tare imi place :)



Piese se numeste " Everything" interpretata de Michael Buble
Anusca frumoasa piesa, mia placut, vreti sa dansati dupa ea sau pur si simplu alegi piese?


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by Mariashca »

Inca niste piese:

Cuns N' Roses - "November Rain"
Chris Rea - "God gave me an angel"
U2 - "One"
Stevie Wonder - "For your love"
Sting - "When we dance"
Chris de Burgh - "Do what you do", "Lady in red"
Elton John - "Some one to whatch over me"
Whitney Houston - "I will always love you", "Run to you", "You give good love"
Bryan Adams - "Have you ever really loved a woman?", "Please forgive me"
A-HA - "Velvet"
Bon Jovi - "Thank you for loving me", "Bed of roses"
Ronan Keating - "The Way You Make Me Feel", "When you say nothing at all"
Black - "Wonderful life"
Eagles - "Hotel California"


nicola
Posts: 97
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by nicola »

bravo Mariashca ai postat atita informatie utila Image Image Image mie de exemplu mi-ar placea ca la primul dans sa alegem o melodie in romana


alea
Posts: 44
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by alea »

christa wrote:Anusca, e foarte frumos cantecul. Incearca sa dansezi cu VS si o sa vedeti daca se potriveste anume voua, pentru ca noi am fost deja la 3 lectii de dans, la prima am incercat - Frank Sinatra When somebody loves you insa pana la sfarsit ne-am dat seama ca e prea scurt, trebuie sa fie de minim 3minute, la a doua am luat Diana Ross and Lionel Richie - My Endless Love, parca a mers dar cand am ajuns la a 3-a lectie ne-am dat seama ca pur si simplu ne enerveaza pe ambii iar cand i-am zis coreografei ea a zambit dar ne-a zis ca azi deja trebuie sa hotaram la sigur ca incepe sa ne faca desenul nu doar miscarile de baza ca mai avem 10 zile Image Mai este un cantec foarte frumos cel din Anastasia - Once upon a december, dar iarasi e cam scurt, asa ca la noi e o mare nebuneala fetelor, ocupativa din timp.
Christa, daca nu ma gresesc voi va duceti la Aurelia, da? Noi tot la ea ne-am programat si miine trebuie sa ne ducem la prima lectie, poti sa-mi zici pls in sala trebuie doar in adidasi? pt ca eu ma duc direct dupa serviciu si daca nui neaparat in ei nu ash vrea sa-i tirii cu mine o zi intraga :D si pe ce super ati dus piesa? flash sau CD? ms mult

noi am vrut mult valsul lui Doga, dar acum ma gidnesc ca in rokie no sa-mi fie comod ca e destul de rapid si acum ne gindim la asta


alea
Posts: 44
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by alea »

eu am gasit un dans care m-a inpresionat mult...poate cuiva ii prinde bine...eu, una ahs vrea unele miscari sa le fur de aici:D



gugusea
Posts: 7
Joined: 12 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by gugusea »

fetelor, puteti sami spuneti cu cit timp inainte de nunta tre de mers la cursurile de dans?


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: PRIMUL DANS AL MIRILOR!

Post by Anusca »

Anusca frumoasa piesa, mia placut, vreti sa dansati dupa ea sau pur si simplu alegi piese?
Eu personal vreau sa fie un mix de piese, sa se inceapa cu ceva lent sa continuie cu ceva vesel si sa finisam pe pasi de vals :) Numai ca VS la mine e batut in cuie nustiu cum o sa ma descurc cu el la dans :P


Locked