Tortul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Tortul miresei

Post by RoDiNkA »

Mmmmmmmmmmmm, ce ma bucur pentru tine, pentru voi! Bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Natto, dar cite persoane ati avut, reaminteste pls!


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Tortul miresei

Post by Katina »

Beatrise wrote:Doamne Cristina, ce frumuose si apetisante sunt... uitete terog la Bisquit Cafe... ei au si sait. Cred ca poti sa le transmiti poza pe sait si ei iti voi spune daca fac ori nu...
Beatrice sau altcineva care stie imi puteti da adresa de net .ca eu nu gasesc :?


Natto
Posts: 124
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Tortul miresei

Post by Natto »

RoDiNkA wrote:Mmmmmmmmmmmm, ce ma bucur pentru tine, pentru voi! Bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Natto, dar cite persoane ati avut, reaminteste pls!
160 de persoane, dar uite a a ajuns...cred ca vrio 50 deja plecase


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Tortul miresei

Post by RoDiNkA »

Wow, chiar e super!!! Bravo! Ma gindesc si eu la 125 persoane ce gramaj ar fi cel mai benefic... ari fi fost super daca ar fi posibilitatea de a face comanda chiar e loc, la local...Cred ca fiecare se gindeste sa fie astfel ca sa ajunga la toti, e o emotie speciala, precum si la toate celelate compartimente ale nuntii :)


Image
MarinaD
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 14:08

Re: Tortul miresei

Post by MarinaD »

Natto wrote:Noi am comandat torta la Brodetchi , ne-a costat 95 lei /kg ...dar era si de 85 ...Au facuto frumoasa si gustoasa, cu visina si decorata cu cale cum am vrut. Plus ca ne-au dat si suport pt torta pe care lam intors a doua zi. Am facut 10 kg de torta si a ajuns la toti, mai ramasese inca vriun kg.
P.S RoDinKa ne simtim bine , iar nunta parca a fost un vis...foarte repede a trecut.Asa ca enjoy fiecare minutel))
Natto poti sa-mi dai si mie adresa lor???


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Tortul miresei

Post by tancha_ru86 »

fetelor care faceti nunta mai departe de chisinau, cautati cofetarii in orasul cel mai apropiat de sala o sa fie mult mai comod, tortul e tort si oricum e gustos. sa vedeti ce am patit eu: am comandat la plovdiv, ei nu au livrare. am rugat pe nasii nasilor sa se ocupe de tort si sa mil aduca la sala, totul bine si frumos pana cand sa-l ia. s-a dus doar soferul si cred ca la pus pe bancheta din spate fara sa-l sustina vreo persoana ceea ce eu inainte l-am prevenit ca tortul tb sa-l tina cineva in brate. presupun ca la vreo frana mai brusca tortul a alunecat si s-a lipit de ceva caci intro parte era aproape distrus, o parte era asa cum tb sa fie, iar in partea opusa era ca si cum cinava a lipit cu mana niste namol. nasii nasilor au zis l-au tinut in brate si ca de la caldura ar fi alunecat ca unul dintre etaje a cazut, ceea ce sunt convinsa ca mint. nu a avut cum sa se topeasca din moment ce aerul conditionat functiona, nu se vedea nici urma de alunecare. in fine la sala doamna rodica la infrumusetat cu cateva flori si cum partea din fata era intacta invitatii nici nu au observat. chiar cu acest trist eveniment nu m-am indispus, nu a mai contat tortul cand invitatii deja servisera inghetata.
la fel si voi sa nu va indispuneti chiar daca ceva nu merge bine, dar ca sa evitati asemenea situatii vedeti cui incredintati tortul sau cel mai bine faceti comanda in orasul cel mai apropiat, de exemplu cele care sunt la casa fermierului faceti comanda din orhei.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Tortul miresei

Post by natallliap »

Noi am facut comanda de tort la Dulcinella. Domnisoara de acolo ne-a sfatuit sa luam 16 kg de tort ptr 150 de persoane. Cum credeti, este ok? Atasez si o poza cu tortul. Va fi exact ca in poza, doar ca in loc de culoarea aia galbena va fi lila, culoarea care va predomina la nunta noastra.

Image


La_dame
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2011, 23:00

Re: Tortul miresei

Post by La_dame »

natallliap, e frumoasa torta, important si gustoasa sa fie :) ;)
da care sunt preturile la Dulcinella acum?


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Tortul miresei

Post by Alintush »

Foarte frumoasa torta, ma uitam si eu la acest model ... eu cred ca va ajunge atitea kg posibil si sa ramina vre-o felie doua pentru a doua zi


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Tortul miresei

Post by CristinaB »

Tancha, voi cum ati organizat momentul cu inghetata? De unde ati luato si cum ati servito?


Image
Post Reply