Dansatori

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Ludmi
Posts: 170
Joined: 21 Apr 2012, 17:10

Re: Dansatori

Post by Ludmi »

Noi am avut dansatori si foarte bravo, ne-a placut foarte mult, sotul a spus ca a fost o investitie foarte buna, iar unii onvitati din strainatate au ramas cu gura cascata in sens direct vazindu-i cum dansau. Nu am luat dansatorii pentru traditii ci mai mult pentru distractie si au implinit din plin misiunea.
Am avut si vorniceii foarte bravo care ne-au ajutat mult!!!


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Dansatori

Post by doina30882000 »

si noi am luat dansatori in primul rand pentru a ne face traditiile...noi suntem din 2 parti a moldovei diferite, rudele nu se cunosc, vornicica va fi sora mea si un verisor de-a vs-ului...insa ei cu siguranta nu stiu ce si cum si cand sa faca, eu nu as vrea sa o vad pe sora mea cu limba de un cot alergand si nestiind ce sa faca si sa stau eu cu emotii sa nu uite sau sa nu faca ...sau nu la timp, as fi mai fericita sa stiu ca se distreaza avand resposabilitati la minim, eu stiu ca dansatorii stiu cand si cum sa isi faca misiunea si las totul pe mana lor....din acest motiv am luat dansatori:)


Image
lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dansatori

Post by lummynel8 »

doina30882000 wrote:si noi am luat dansatori in primul rand pentru a ne face traditiile...noi suntem din 2 parti a moldovei diferite, rudele nu se cunosc, vornicica va fi sora mea si un verisor de-a vs-ului...insa ei cu siguranta nu stiu ce si cum si cand sa faca, eu nu as vrea sa o vad pe sora mea cu limba de un cot alergand si nestiind ce sa faca si sa stau eu cu emotii sa nu uite sau sa nu faca ...sau nu la timp, as fi mai fericita sa stiu ca se distreaza avand resposabilitati la minim, eu stiu ca dansatorii stiu cand si cum sa isi faca misiunea si las totul pe mana lor....din acest motiv am luat dansatori:)
spune te rog cit ti-au cerut dansatorii sa-i platesti ?


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Dansatori

Post by doina30882000 »

lummynel8 wrote:
doina30882000 wrote:si noi am luat dansatori in primul rand pentru a ne face traditiile...noi suntem din 2 parti a moldovei diferite, rudele nu se cunosc, vornicica va fi sora mea si un verisor de-a vs-ului...insa ei cu siguranta nu stiu ce si cum si cand sa faca, eu nu as vrea sa o vad pe sora mea cu limba de un cot alergand si nestiind ce sa faca si sa stau eu cu emotii sa nu uite sau sa nu faca ...sau nu la timp, as fi mai fericita sa stiu ca se distreaza avand resposabilitati la minim, eu stiu ca dansatorii stiu cand si cum sa isi faca misiunea si las totul pe mana lor....din acest motiv am luat dansatori:)
spune te rog cit ti-au cerut dansatorii sa-i platesti ?
200 euro 2 perechi....noi am luat "Joc Moldovenesc", sunt tineri, energici, i-am vazut si la nunta unei prietene de-a mele si au fost foarte bravo...!


Image
DoinaL
Posts: 19
Joined: 04 Jul 2012, 15:09

Re: Dansatori

Post by DoinaL »

Iata deja m-ati pus si mine pe ginduri, daca am sau nu nevoie de dansatori. Eu voi avea vornicei, deja destul de mari si responsabili si ei chiar vor avea grija de multe momente. In plus, nu stiu daca imi trebuie dansuri tiganesti sau din buric. Mai mult mi-as dori ca ei sa danseze printre mese in timp ce lumea va minca. Deci, ma mai gindesc :)


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Dansatori

Post by doina30882000 »

DoinaL wrote:Iata deja m-ati pus si mine pe ginduri, daca am sau nu nevoie de dansatori. Eu voi avea vornicei, deja destul de mari si responsabili si ei chiar vor avea grija de multe momente. In plus, nu stiu daca imi trebuie dansuri tiganesti sau din buric. Mai mult mi-as dori ca ei sa danseze printre mese in timp ce lumea va minca. Deci, ma mai gindesc :)
Doina, noi am renuntat din prima la dansul din buric si la dansul tiganesc,urasc momentele astea...cum sa danseze din buric la nunta? nush mie personal nu imi place...
insa ce tine de traditii ei le fac pe toate si au in program 3 dansuri populare, m-am inteles cu ei ca in loc de dansul tiganesc si cel din buric sa mai danseze cat lumea sta la masa si sa fie activi cand va mai trebui de scos lumea la dans, urmeaza sa ma intalnesc cu cineva din ei personal si sa punem totul pe hartie...ca sa stim si noi ce vor face, sa stie si ei ce au de facut ...oricum sunt deschisi la colaborare si sunt mobili in idei, asta imi place cel mai mult :)


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dansatori

Post by perla »

eu din contra imi place tot ce e oriental,,, una din fetele din anasambul de dans a dansat un dans oriental, vai, ce frumusete, cita gratie, partea barbateasca o minca din priviri.. e o arta... hora si asa o dansam toata seara... te plictisesti de una si acceasi... apropo dansul din buric a mers ca surpriza pentru sot... i-a placut foarte mult...astezat pe un scaun, in centru, doar pentru el se dansa...șeih nu alta :D :D


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Dansatori

Post by RoDiNkA »

Perla, super, bravo! Apreciez asa oameni, sincer! Vezi ca nu toti accepta asemenea pasiune, din gelozie poate, din neintelegere ca este ARTA, asta e - stereotipurile gindirii poporului nostru si sentimentul de posesivitate e la putere.....La noi cu VS s-au adresat cu rugamintea sa venim si noi la nunta cu dans surpriza din domeniul dansurilor ce le practicam noi - dans sportiv....Sunt putini astfel de oameni, dar sunt...care nu vor sa fie doar dansatori de stilul popular sau care vor sa adauge culoare, pasiune nuntii, cind, in toiul la toata muzica si dansurile pupulare, apare o visinutsa pentru nuntasi, miri - un dans pasional tangou sau o dinamica, energica si colorata cha-cha sau o senzuala rumba ce trezeste emotii......la fel e si cu dansul oriental ;) Bravo, admir asa oameni!


Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Dansatori

Post by doina30882000 »

RoDiNkA wrote:Perla, super, bravo! Apreciez asa oameni, sincer! Vezi ca nu toti accepta asemenea pasiune, din gelozie poate, din neintelegere ca este ARTA, asta e - stereotipurile gindirii poporului nostru si sentimentul de posesivitate e la putere.....La noi cu VS s-au adresat cu rugamintea sa venim si noi la nunta cu dans surpriza din domeniul dansurilor ce le practicam noi - dans sportiv....Sunt putini astfel de oameni, dar sunt...care nu vor sa fie doar dansatori de stilul popular sau care vor sa adauge culoare, pasiune nuntii, cind, in toiul la toata muzica si dansurile pupulare, apare o visinutsa pentru nuntasi, miri - un dans pasional tangou sau o dinamica, energica si colorata cha-cha sau o senzuala rumba ce trezeste emotii......la fel e si cu dansul oriental ;) Bravo, admir asa oameni!

da , si mie mi-ar place un tangou, o rumba...da nu stiu de ce ...noi cu vs din start am renuntat la dansul oriental...


Image
User avatar
felisha
Posts: 149
Joined: 20 Nov 2011, 00:00

Re: Dansatori

Post by felisha »

salut, ia avut cineva pe http://dansatori.md/ la nunta sau macar ceva pareri?cum va par?


Post Reply