Muzicantii III

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
style me pretty
Posts: 1
Joined: 21 Jan 2015, 16:09

Re: Muzicantii III

Post by style me pretty »

cine l-a avut pe Feodosie Busila la nunta? ce puteti sa-mi spuneti despre el? merita?


Buburuza03
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2015, 19:24

Re: Muzicantii III

Post by Buburuza03 »

Miresuica wrote:Noi i-am luat pe formatia "Dacii"din Magdacesti. Am fost la nunti unde au cintat ei...si a fost foarte vesel.......si plus ca sunt si ieftini.
Salut!!! Ma bucur sa aud de bine despre ei deoarece noi tot i-am ales shi nu prea informatie despre ei shi imi cam fac griji. Se poate mai multe detalii despre cei de la Dacii din Magdaceshti? Shi cine a mai auzit de ei sau au fost la nunti unde ei sau prezentat,pareri despre cum sau manifestat? cum muzica? moderarea cum a fost? Va multumesc!


ksiunicka20
Posts: 1
Joined: 23 Jan 2015, 20:01

Re: Muzicantii III

Post by ksiunicka20 »

здравствуйте! подскажите, пожалуйста, хороших музыкантов, чтобы пели и молдавские народные, и современные. хочу веселую свадьбу!


mandarincic
Posts: 10
Joined: 06 Oct 2014, 22:34

Re: Muzicantii III

Post by mandarincic »

Cu muzica cred ca raminem la formatia basarabia.Fetelor cite instrumente credeti ca e nevoie labo nunta ,ca aa fie frumos?


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Muzicantii III

Post by Olecika »

De obicei, cele mai solicitate sunt vioara, acordeon, clape, tambal, saxofon... Cred ca primele 3 neaparat trebuie sa fie, mai departe dupa dorinta si potentialul financiar :)


Alinutza
Posts: 9
Joined: 02 Jan 2015, 13:10

Re: Muzicantii III

Post by Alinutza »

Dragi miresuici, va rog mult sa ma ajutati cu o parere, am ales pentru nunta pe Alex Bivol si Inesa Stratulat, ii cunoaste cineva in lucru poate sa-mi zica cineva ?


andra.butnariuc
Posts: 1
Joined: 29 Jan 2015, 09:44

Re: Muzicantii III

Post by andra.butnariuc »

InnaM wrote:
mandarincic wrote:Salut fetelor,va rog mult sa imi dati sfaturi.la anul sarbatorim si noi nunta.alegem pina cind dintre formatia Sonor,fratii Parfenii si formatia Basarabia cu Alexandru Cibotaru,imi place de form Basarabia dar pe net gasesc numai clipuri unde cinta doar moldovenesti ,dar as vrea ca la nunta sa fie si cintece rusesti..Astept ajutorul vostru:*
n-doinita wrote:Mandarincic noi la fel am ramas la aceste 3 formatii.Toate sunt excelente, dar totusi ne-am oprit la fratii parfeni si nu-mi pare rau.Sper sa faca treaba buna.Succes
Ma repet, dar recomand formatia Basarabia cu drag. Alexandru ne-a kintat de toate Live, shi merengue shi clasice, shi ruseshti de toate. Tot promit sa fac o compilatzie video shi nu reushesc :(
Imi puteti spune cate instrumente au fost? A fost doar Alexandru la voce, sau a mai cantat si altcineva? Cat au cerut? Multumesc anticipat!


ira4ka7
Posts: 9
Joined: 10 Sep 2014, 10:04

Re: Muzicantii III

Post by ira4ka7 »

Salut la toate miresuicile de pe forum. Am si eu o intrebare si as vrea sa ma ajutati. Sarbatorim nunta in august 2015 si am ales-o me Mariana Cepraga cu formatia Venus. I-am ales pentru ca ne-au placut vocile atit a Marianei cit si a solistului Vasile.- Problema e ca i-am 'bronat' in septembrie si respectiv ne-am intilnit cu ambii, iar acum din video de pe Youtube am vazut aceeasi formatie Venus, insa cu alt solist.
As vrea sa stiu daka cineva din a mai contactat recent cu ei si care totusi sint membrii formatiei.


Buburuza03
Posts: 20
Joined: 19 Jan 2015, 19:24

Re: Muzicantii III

Post by Buburuza03 »

ira4ka7 wrote:Salut la toate miresuicile de pe forum. Am si eu o intrebare si as vrea sa ma ajutati. Sarbatorim nunta in august 2015 si am ales-o me Mariana Cepraga cu formatia Venus. I-am ales pentru ca ne-au placut vocile atit a Marianei cit si a solistului Vasile.- Problema e ca i-am 'bronat' in septembrie si respectiv ne-am intilnit cu ambii, iar acum din video de pe Youtube am vazut aceeasi formatie Venus, insa cu alt solist.
As vrea sa stiu daka cineva din a mai contactat recent cu ei si care totusi sint membrii formatiei.
Salut shi tzie! Eu tot am contactat-o pe dumneaei shi din cite shtiu ea e solista la Venus,asta shi din alta sursa care ne-a recomandat-o...sper sa scrie fetele ce iau avut la nunta shi vei fi mai sigura.Succese in pregatiri in continuare!


ira4ka7
Posts: 9
Joined: 10 Sep 2014, 10:04

Re: Muzicantii III

Post by ira4ka7 »

Buburuza03 wrote:
ira4ka7 wrote:Salut la toate miresuicile de pe forum. Am si eu o intrebare si as vrea sa ma ajutati. Sarbatorim nunta in august 2015 si am ales-o me Mariana Cepraga cu formatia Venus. I-am ales pentru ca ne-au placut vocile atit a Marianei cit si a solistului Vasile.- Problema e ca i-am 'bronat' in septembrie si respectiv ne-am intilnit cu ambii, iar acum din video de pe Youtube am vazut aceeasi formatie Venus, insa cu alt solist.
As vrea sa stiu daka cineva din a mai contactat recent cu ei si care totusi sint membrii formatiei.
Salut shi tzie! Eu tot am contactat-o pe dumneaei shi din cite shtiu ea e solista la Venus,asta shi din alta sursa care ne-a recomandat-o...sper sa scrie fetele ce iau avut la nunta shi vei fi mai sigura.Succese in pregatiri in continuare!

Merci mult "Buburuza03 de raspuns.
Da, inteleg ca doamna Mariana e solista. Dar eu ma refeream la vocea masculina. Cind vorbisem cu ei de rezervare era Dmnul Vasile la clape si respectiv voce, si ea-moderatoare si solista. Iar recent pe Youtube a aparut un video unde persoana de la clape e alta. Imi fac multe griji de aceasta schimbare la ei in formatie pentru ca in mare parte i-am ales pe ei din acest motiv. Sper sa scrie cineva din fete care ii va avea la nunta in acest an.


Post Reply