Luna de miere

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Luna de miere

Post by doina30882000 »

fetelor, noi dupa nunta vrem sa mergem in ibiza, am gasit pe thomson.co.uk oferta foarte avantajoasa...insa nunta e pe 14 oct...si ne este frica ca timpul sa nu se faca urat...pe internet am citit ca in oct inca e frumos acolo, se poate de facut plaja si de relaxat...acuma nu stiu ce sa facem...a fost cineva in ibiza sau intentioneaza sa mearga?


Image
User avatar
SuperBride
Posts: 144
Joined: 26 Feb 2012, 12:25

Re: Luna de miere

Post by SuperBride »

doina30882000 wrote:fetelor, noi dupa nunta vrem sa mergem in ibiza, am gasit pe thomson.co.uk oferta foarte avantajoasa...insa nunta e pe 14 oct...si ne este frica ca timpul sa nu se faca urat...pe internet am citit ca in oct inca e frumos acolo, se poate de facut plaja si de relaxat...acuma nu stiu ce sa facem...a fost cineva in ibiza sau intentioneaza sa mearga?
temperatura in octombrie in ibiza e 23 grade mediu...deci nu chiar destul de cald..cred ca de asta e si reducere


ImageImage
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Luna de miere

Post by doina30882000 »

nu stiu daca din aceasta cauza sunt reduceri ...ptr ca am verificat si ptr iulie- august sunt aproximativ aceleasi, dar totusi nu vrem sa riscam ptr octombrie ...si am zis sa amanam ptr inceputul lui iunie 2013...o sa intarziem un pic cu luna de miere....dar asta e :) vreau sa vad de revelion poate mergem undeva in germania- vs foarte mult ar vrea sa vada or.Berlin :P


Image
User avatar
SuperBride
Posts: 144
Joined: 26 Feb 2012, 12:25

Re: Luna de miere

Post by SuperBride »

doina30882000 wrote:nu stiu daca din aceasta cauza sunt reduceri ...ptr ca am verificat si ptr iulie- august sunt aproximativ aceleasi, dar totusi nu vrem sa riscam ptr octombrie ...si am zis sa amanam ptr inceputul lui iunie 2013...o sa intarziem un pic cu luna de miere....dar asta e :) vreau sa vad de revelion poate mergem undeva in germania- vs foarte mult ar vrea sa vada or.Berlin :P
da, mai degraba o excursie intr-un oras frumos: Paris, Berlin..etc
la mare o sa mergeti in fiecare an, nu va fi nimic special


ImageImage
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Luna de miere

Post by tancha_ru86 »

In ochii mei luna de miere este undeva unde rasfatul se imbina cu natura, plaje cat mai frumoase si cat mai linistite cu putina lume, cu intimitate, or croaziere sau excursii la munte si in locuri exotice. de orase mari si metropole m-am plictisit: Londra, Paris, pe care le-am vizitat sau Berlin, Barcelona, Roma, Venetia pe care astept cu nerabdare sa le vizitez, dar nu in luna mea de miere...

Pana la urma fiecare isi face luna de miere asa cum ii doreste sufletul. Cum am mai zis pentru mine luna de miere e in locul departat de aglomeratia oraselor pe care o traiesc zi de zi si de care m-am saturat. Tanjesc spre acea oaza de liniste pe care mi-o poate oferi natura.
Poate imi puteti recomanda ceva in aceasta privinta.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere

Post by perla »

salutare miresuicilor, iata ca am venit si noi din luna noastra de miere, a fos nemaipomenit de bine, super.. nu am cuvinte.. a meritat fiecare banut investit... excursii, croaziere... aquapark, lunapark, golf, tenis de cimp... de toate... cu inima deschisa va recomand hotelul Turan Prince World, Turcia, regiunea Side...


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Luna de miere

Post by Liudocika2012 »

ma bucur pentru voi! in jur la cit ati cheltuit deasupra pentru excursii, etc.?


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Luna de miere

Post by me BRIDE »

perla, felicitari! odihna bine-meritata dupa atitea pregatiri!
abia astept sa fugim si noi de canicula din oras...


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere

Post by RoDiNkA »

Perla, felicitari!!! Ma bucur ca ai avut o odihna atit de superba dupa cum am inteles! Bravo!!! Vreau mai multe detalii si poooooooze ;)


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere

Post by perla »

da fetelor, odihna a fost superba... ne-a costat pentru 7 zile 1200 euro, si am mai luat cu noi 400 euro, am cheltuit tot, pina la ultimul banut...
am fost la sauna turceasca, peeling, bai in spuma, masaj regesc 45 de minute...
in alta zi am vizitat biserica sfintului Nicolai, Mos Craciun cum i se mai zice, intr-adevar se simtea sfintenia lacasului care s-a pastrat din anul 1043, desigur cu anumite reonstructii, apoi am mers la amfiteatrul din or. Mira unde aveau loc toate bataile gladiatorilor, concerte, piata... a fost obositor, dar a meritat...

apoi am fost si la quad safari, pe masinele de astea cu patru roti, ne intreceam cu sotul prin munti, periculos dar adrenalina a fost la nivel... si in accident micut am nimerit, sperietura a fost mai mare... dar baietii care erau cu noi au filmat toata aventura noastra, cu cita pllacere ne uitam acum la poze si filmulet...

deci super.. pozele sunt in alt calculator, promit sa pun citeva mai tirziu...


Post Reply