Locuri pt şedinţa foto

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Olecika »

Kitsurica, nu a avut probleme cu adusul lucrurilor, probabil astia de la Boutique Hotel au mai avut asemenea experiente :)

Am intrat si iesit de cite ori am avut necesitate fara probleme. Noi am adus tot deodata: rochie, costum si citeva pachete. Eram doar eu si sotul.

Un pic a fost problematic dimineata cind au venit toti. In total am fost 10 persoane + foto + video= 12 persoane :) Dar s-a rezolvat pina intr-un final. In schimb a fost comod pentru noi, deoarece noi am facut totul intr-o zi: cununie religioasa si civila + fotosesiune + nunta. Si ambii nu suntem din Chisinau, si inca de departe. Alta solutie nu era.

Eu defapt am vrut tare sa vina mirele dupa mine acasa, sunt primul copil si unica fata care se marita... dar... asa a fost sa fie... In orice caz, fetelor daca aveti posibilitate sa va ia mirele de acasa nu sariti peste acest pas.


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by catiushka »

kitsurica, parintii traiesc la vreo 3-4km de costesti si eu n-am stiut ca iazurile lor is cu punti de lemn
:) merci
eu mereu am vrut sa ma ia din casa parintilor, asa si o sa facem
la noi inca e asa o traditie ca vin la poarta miresei toti din sat ca sa vada mireasa, mie asa nu-mi place acest obicei :roll:
dar pe urma vorbesc toti prin sat ca uite ce frumoasa era mireasa :lol:


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Kitsurica »

Mie imi place obiceiul ca mireasa sa fie luata de la parinti, in sat unde toti se stiu intre ei desigur ca vor fi curiosi sa te vada mireasa, eu vreau apartament in chirie pentru ca vreau sa facem video cum se gateste mireasa si cum mirele, plus poze comice, , incercari pentru mire, adica avem nevoie de mai mult spatiu. Eu tot sunt in cautare de locuri inedite pentru fotosesiune, eu vreau sa reusesc in foarte multe locuri, am gasit un loc dragut la Poiana Bradului, nu stiu daca accepta fotosesiune dar e frumos


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Mary08 »

Eu pentru sedinta foto si video, ma gindeam la:
1 Undeva la natura, parc, alee, cladiri risipite ceva de genul..
2 Cricova ?
3 Un hotel
Nu stiu cum sa le reusesc pe toate, cu toate ca inscrierea am facut-o deja, ne ramine cununia si nunta.:-) La Cricova se primesc 2 ore, la hotel tot 2 ore, si ramine natura 1 ora...dar parca imi pare putin la natura..off...
PS bine ca sotu doarme acum, si nu ma vede cum eu la ora asta imi bat capul unde sa ma fotografiez..hi hi:-)


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by catiushka »

fetelor cine stie, cit costa intrarea pentru sedinte foto la sala cu orga, la teatre si la muzee?
merci


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by mmgg29 »

Mary08, eu as renunta la hotel. Majoritatea pozele ies "ca dupa un anumit tipar" si parca pozatul la hotel sau intr-un salon de mobila pare cam un pic iesit din moda.


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by romanct1 »

vezi ca depinde, daca mireasa va fi luata de la hotel, vreai nu vreai te pozezi acolo :)

macar ca vom avea poze si la hotel cind ma vor lua pe mine, unul din 3 studiori alese este cel clasic de la fotoland, totusi nu se compara fotografiile de la studiou cu celelalte, calitatea, lumina etc.

Si poate tu numesti asta sablon, dar e frumos, este o nota de elganta si stil. dar daca sa vorbim de sabloane pai se primeste ca toate miresuicele o fac la fel numai ca in locuri diferite.

la natura, la cricova, la hotel , la manastire, la chateau vartely, la ipodrom, acasa. etc etc.

Fetelor nu are importanta locul ci ce faceti in fotografii si video. Succese


NataliaC
Posts: 12
Joined: 06 Sep 2012, 12:59

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by NataliaC »

catiushka wrote:fetelor cine stie, cit costa intrarea pentru sedinte foto la sala cu orga, la teatre si la muzee?
merci
Din cite stiu la sala cu orga e 2000 de lei ora, cel putin asa a fost un an in urma.


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Mary08 »

catiushka wrote:fetelor cine stie, cit costa intrarea pentru sedinte foto la sala cu orga, la teatre si la muzee?
merci
Eu am vorbit cu o fosta mireasa care a fost la muzeul de etnografie si istorie si mi-a spus ca in jur la 200 lei ora(asta anul trecut) in orice caz le-am scris si lor pe mail, dar mi-au dat un tel l-a care sa sun sa intreb ;) in orice caz, nu cred ca s-a scumpit cu mult, sau poate kiar deloc...deja mai in primavara am sa ma interesez mai precis... :)


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Mary08 »

Mie fotograful si operatorul, mi-au spus ca acelasi hotel poate fi inlocuit cu studiourile de la fotoland, deci au zis ca nu e mare diferenta ;) dar mai stii..eu mireasa voi iesi din casa, deci ma gindeam la hotel doar pentru fotosesie. Vroiam si la Gradina Botanica, la brazii ceia inalti, noua ne-au placut..dar iarasi au zis ca e mult de mers pina la ei, si ca voi obosi nu stiu ce :? si ca pentru citeva poze nu se merita de mers atita ;)


Post Reply