Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
Zebra Verde
Posts: 66
Joined: 15 Feb 2011, 00:00
Location: Amsterdam

Re: Rochia de mireasa

Post by Zebra Verde »

November wrote:Am citit acest topic cap coada insa nu am vazut nici o mireasa sa mentioneze ceva de rochiile scurte. Momentan nu sunt in MD si as vrea sa stiu daca exista la noi rochi de mireasa dar scurte. Vreau sa am rochia scurta deoarece sunt micuta am 160cm si doar 42kg si nu ma prea incanta ideea unei rochii in stil pintesa etc :) Va multumesc.
mie imi pare ca in moldova gasesti destul de greu rochii scurte, doar sa le faci la comanda la croitor.
Cit am mers prin saloane eu nu am vazut modele scurte, le gasesti mai usor in alte tari!


nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by nadia803 »

November wrote:Am citit acest topic cap coada insa nu am vazut nici o mireasa sa mentioneze ceva de rochiile scurte. Momentan nu sunt in MD si as vrea sa stiu daca exista la noi rochi de mireasa dar scurte. Vreau sa am rochia scurta deoarece sunt micuta am 160cm si doar 42kg si nu ma prea incanta ideea unei rochii in stil pintesa etc :) Va multumesc.
Am vazut recent o mireasa, mai putin inalta decit tine(1,50) si avea rochie de tip printesa cu o trena foarte lunga si era minunata o facea sa para mare...astfel a putut purta si niste pantofi inalti pentru ca rochia era pana in pamint si nu se vedeau.
eu cred ca pentru miresele josute nu este indicat rochie scurta pentru ca se pune si mai putin in evidenta mireasa asa, o rochie cu trena ar fi indicat si pentru tine, altfel va fi greu de deosebit mireasa de ceilalti
Dar daca tot optezi pentru ceva scurt fa-ti o rochie spectaculoasa...
Image
Image


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by bride »

fetelor am dat de un site care vinde tot felul de haine,inkaltaminte...si rochiide mireasa. de site'ul acesta am mai auzit...aduk rochiile si in MD...taxa de livrare aprox de 75$...dar nu stiu kit de calitative pot fi rochiile la asa un pret jos.
eu mi'as lua o rochita simpla pentru cununie(in ziua diferita de nunta)..dar ma tem sa nu fie de kalitate ft joasa...ce ziceti? :?:
iata site'ul http://www.dinodirect.com/wedding-dresses/


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by perla »

bride wrote:fetelor am dat de un site care vinde tot felul de haine,inkaltaminte...si rochiide mireasa. de site'ul acesta am mai auzit...aduk rochiile si in MD...taxa de livrare aprox de 75$...dar nu stiu kit de calitative pot fi rochiile la asa un pret jos.
eu mi'as lua o rochita simpla pentru cununie(in ziua diferita de nunta)..dar ma tem sa nu fie de kalitate ft joasa...ce ziceti? :?:
iata site'ul http://www.dinodirect.com/wedding-dresses/
ma uit acum pe acest site si rochiile sunt destul de dragute, iar pretul :shock: :shock: :shock: :shock: , nu stiu daca este adevarat... la urma urmei... calitatea pentru cununie nu e atiti de mare, ca la cununie nu vin toti.. sunt o mina de oameni, care nu-ti analizeaza rochia... cel putin la mine asa va fi, deja pentru rochia de la festivitate... trebuie de ochit una gingasa si calitativa, desi, daca e frumoasa... nimeni nu se uita daca e cusuta drept sau strimb... :P :P

iata un model de rochita ce as vrea eu la ceremonie... daca puteti sa-mi spuneti unde gasesc asa model in saloanele din Ch va voi fi recunoscatoare...Image[/img]


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

m

Post by CristinaB »

Perla foarte frumoasa rochita!!!Este asa de gingasa si finuta....In privinta site-ului da cautare la dinodirect.com review si acolo apare lista cu toate parerile cumparatorilor..Am vazut si lucruri rele si bune ca peste tot! Cel mai sigur site pina acum mie mi-a parut lightinthebox.com .Au poze reale ale modelellor lor cu rochiile cusute de ei..Am vaut ceva asemanator pe 999.md doar ca cu funda roza si ceva tot aici cu funda violeta..Dar nu au aceeasi delicatete...Daca imi mai aduc aminte iti spun !!Succes la cautari!!


Image
Felicia
Posts: 115
Joined: 29 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Felicia »

CristinaB7 wrote:Perla foarte frumoasa rochita!!!Este asa de gingasa si finuta....In privinta site-ului da cautare la dinodirect.com review si acolo apare lista cu toate parerile cumparatorilor..Am vazut si lucruri rele si bune ca peste tot! Cel mai sigur site pina acum mie mi-a parut lightinthebox.com .Au poze reale ale modelellor lor cu rochiile cusute de ei..Am vaut ceva asemanator pe 999.md doar ca cu funda roza si ceva tot aici cu funda violeta..Dar nu au aceeasi delicatete...Daca imi mai aduc aminte iti spun !!Succes la cautari!!
pe lightinthebox comandase o domnisoara din Romania, citisem pe un forum(cind gasesc de o sa postez aici), si a primit rochia, o replica...si a pus si poze cu rochia primita....era asa: "dupa pret - si rochie", si era cu vreo 2 marimi mai mare...


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

.

Post by CristinaB »



Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

,

Post by CristinaB »



Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

.

Post by CristinaB »

Imi spuneti daca merg linkurile so postey si pe a doua ca e mai draguta.. :lol:


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by perla »

CristinaB7 wrote:http://imageshack.us/photo/my-images/94 ... 8f63f.jpg/
Uite asta era pe 999

e simpatica si asta, dar parca nu e ceea ce vreau eu... nu imi plac rochiile incarcate.. vreau ceva simplu, gingas...


Locked