Sala de nunţi

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by heliga »

mdaa sunt multi oameni nesimtiti in ziua de azi :evil: ,dar totushi ai gasit sala sau tot esti in cautari? Image


Image
Image
User avatar
ollya25
Posts: 64
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Brasov

Re: Sala de nunti

Post by ollya25 »

am gasit sala in ziua cand mi-au facut astia de la Golden Nica bucuria, am zis ca ma duc inapoi la restaurantul Europa si fac acolo ca dej anu mai aveam nici un chef sa mai umblu si sa caut alt ceva e si aproape de casa si sper sa fie bine, eu m-am inteles super bine cu sefa de acolo si e super de treaba doamna, dupa asta am aflat ca e si prietena de familie si ai mei cand s-au vazut cu ea au fost surprinsi deci o sa fie bine asa zic eu ;)


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Sala de nunti

Post by doina30882000 »

ollya25 wrote:Deci fetelor, nu vreau sa fac reclama proasta sau alt ceva, vreau sa va zic in cateva cuvinte situatia mea... A inceput totul cu Silver House, am venit din Brasov special pentru acest restaurant ca vorbise maicamea cu administratorul si i-a zis de la bun inceput noi vom avea in jur de 80-90 persoane, e posibil sa facem nunta aici sau nu, sa stiu ce ii zic fetei sa vina sau sa nu mai vina, ala din cuvintele da si desigur nu iesea, ca sigur nu e problema bla bla. In fine am venit acasa sa vb si eu cu domnul si daca ajungem la un acord sa semnam un contract, ei da situatia s-a schimbat radical, am ajuns am vb cu domnul si mi-a zis in fata foarte clar, daca nu ai 120 de persoane dute si iti cauta.... am zis merci si am plecat fara sa mai stau sa comentez ceva ca si asa nu mai aveam nervi suficienti. Asa s-a intamplat cu Silver House. Ei cu Golden Nica a fost asa, am fost am vazut restaurantul mi-a placut am vb cu o domnisoara-doamna destul de draguta prima data a explicat frumos si a fost totul bine, am venit acasa am vb cu sotu i-am aratat sala si ne-am hotarat ca facem acolo. A doua zi ma duc frumos cu banii ca sa facem un contract si sa rezerv sala mica pt data de 29 septembrie. cand am ajuns era o alta doamna mai in varsta un pic, care habar nu avea ce se intampla in jurul ei (asa impresie mi-a facut) in fine ea ne-a explicat totul cum sta treaba dar cand i-am zis ca vreau sa fac acolo si vreau sa facem un contract cu ei a zis ca imediat o chem pe doamna care a fost ieri, normal eram fericita ca dau tot de acea domnisoara faina, dar a venit contabila ca cica doamna de ieri nu este astazi, ei asta e nu am prea inteles care-i treaba si a inceput contabila sa imi explice cum sta treaba la ei defapt. Eu am zis ca as vrea meniul sa fie de 700 de lei caci nu dispun de asa multi bani sa fie mai mult, ea mi-a zis ca e imposibil sa fie fix 700 si in contract nu e deacord sa specificam acest lucru, ca cine stie ce scumpiri se fac atunci si ei o sa aiba de pierdut, am insistat sa fie scris totusi 700 si daca vor fi scumpiri o sa mai scot ceva din meniu, nu prea a fost deacord dar a scris asa, plus la toate in contract era scris ca nunta tine pana la ora 2 noaptea si dupa 2 se plateste pt fiecare ora cate 500 de lei, doamna mi-a zis contractul e vechi si de aia e scrisa ora 2 dar nu e problema o sa fie pana la 4, am rugat sa scrie iarasi cu pixul pt linistea mea, iarasi nu prea le-a placut, si multe alte maruntaie... in fine am verificat tot ce a scris in contract, si o intreb daca pot sa platesc in dolari, mi-a zis ca da dar a fi de dorit in lei, am plecat pana la pan-com cu masina si in maxim 10 min eram inapoi, da 10 min e mult, si surpriza, doamna asta mai in varsta imi zice ne pare rau a venit alt cuplu a vazut sala si deja a platit si avansul de 5000 lei am ramas socata sincer, zic e imposibil sa vina cineva sa vada sala si sa si plateasca asa repede in 10 minute nu reusesti sa vezi totul si sa mai inchei un contract si sa si mai pleci de la fata locului... i-am zis ca sunt neseriosi si ca astfel de lucruri nu se fac, ca nu suntem noi mai fraieri si puteau sa zica ca nu sunt deacord cu conditiile noastre si gata ca pana la urma suntem toti oameni si intelegem. Ieri ma suna acasa doamna respectiva ca cica cum facem ati zis ca sunati sa confirmati data de 30 septembrie.... mai faceti la noi sau nu... mamaa ce ma enervat, zic sau ma credeti proasta sau nu stiti sa lucrati.. zic ati uitat ca am venit cu banu si mi-ati taiat-o frumos ca a venit alt cuplu, ea nu si-a dat seama ca eram noi sau a uitat nush si imi tot zicea da bine la revedere, eu nu stai asa ca pana la revedere si -am zis ca vai mama voastra ca nu stiti sa lucrati.
Asta e povestea mea in linii generale si asa am scris mult chiar daca nu am zis toate detliile, sper ca voi sa aveti parte de povesti mai frumoase, bafta multa si sa fim fericite Image
Ujas, ce oameni pot fi in Moldova....


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by RoDiNkA »

ollya25 wrote:am gasit sala in ziua cand mi-au facut astia de la Golden Nica bucuria, am zis ca ma duc inapoi la restaurantul Europa si fac acolo ca dej anu mai aveam nici un chef sa mai umblu si sa caut alt ceva e si aproape de casa si sper sa fie bine, eu m-am inteles super bine cu sefa de acolo si e super de treaba doamna, dupa asta am aflat ca e si prietena de familie si ai mei cand s-au vazut cu ea au fost surprinsi deci o sa fie bine asa zic eu ;)
Imi pare rau ca ai avut de suferit...pacat ca in calea organizarii nuntii, pe care o doresti si la care visezi atiti de mult, intimpini bariere de asa gen... Image
Insa eu cred ca totul ce se face - se face spre bine! Cred ca sala pe care ai gasit-o era predestinata pentru voi!!! Uita tot negativul, sus capul!!!
Sunt sigura ca totul la voi va fi super tare, asa cum visezi! Bafta!!! Image Image Image


Image
lisicica
Posts: 21
Joined: 03 Nov 2011, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by lisicica »

Dupa toate celea citite aici pe acest fourum despre sala Oscar nici nu stiu ce sa zic sau sa facem deoarece am rezervat sala data pentru luna august, si am auzit ca se fura mult si bautura si micare, mii cam frica sa nu plece invitatii mai mult flaminzi decit satuli , si cu o impresie proasta.Poate ar fi cazul sa angajez o persoana care sa coordoneze totul la bucatarie? ce credeti? ajutati-ma


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Alintush »

lisicica wrote:Dupa toate celea citite aici pe acest fourum despre sala Oscar nici nu stiu ce sa zic sau sa facem deoarece am rezervat sala data pentru luna august, si am auzit ca se fura mult si bautura si micare, mii cam frica sa nu plece invitatii mai mult flaminzi decit satuli , si cu o impresie proasta.Poate ar fi cazul sa angajez o persoana care sa coordoneze totul la bucatarie? ce credeti? ajutati-ma
poti sa le spui parintilor...pentru ca voi veti fi ocupati...sau altor persoane in care aveti incredere si putin mai indrazneti sa se uite bine dupa chelneri...numarati portiile de mincare care sunt pe mese...sa coincida gramajul si nr felurilor de mincare pe care le-ati ahitat...daca gasiti ceva sa nu va fie rusine sa ii spuneti...



Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Beatrise »

cum au povestit si fetele de mai sus la mine s-a intimplat axact asa cu sala, numai ca noi deacum o bronasem si facum contract pe data noastra, insa peste 10 min dupa plecarea noastra ne telefoneaza administratorul si nea rugat ffff frumos sa cedam data respectiva la alt cuplu, fiindca data aceasta e data lor cind s-au intilnit //// noi iam oferit cuplului cela data si voi face in alta luna...insa la local nu am renuntat. Denumirea localului o voi scri dupa nunta...


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Alintush »

alinka04 wrote:Alintush eu nu atiu ce ai tu impotriva fata de acest restaurant insa eu miam spus parerea. Sunt in cautarea unei sali de nunta si tot din mesajele voastre am aflat multe detalii despre CODRU si m-am convins ca intr-adevar acest restaurant merita luat in calcul participind la nunta de simbata. Eu mi-am spus parerea pentru fete care ca si mine cauta un local pentru nunta insa nu pentru cele ce cauta intrigi pe site. MULT SUCCES.
Nu am nimic impotriva acestui restaurant, doar ca in ultima perioada numai reclama i se face de persoane care abea s-au inregistrat si au disparut peste noapte...si numai de bine restaurantului..si pe aici e drumul nu mai zarim nimic


Lyly
Posts: 15
Joined: 05 Jan 2012, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Lyly »

Buna fetelor....reintoarcerea din vacanta....felicitari viitoarelor mirese care s-au inregistrat pe sait.....am citit sugestiile de pe sait pagina 69-72 cit am lipsit ma bucura faptul ca se discuta intr-un ton normal si fara replici....


Lyly
Posts: 15
Joined: 05 Jan 2012, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by Lyly »

Alintush wrote:Am o impresie ca cineva are ca obiectiv sa-i faca reclama acestui restaurant Codru
de ce oare altor restaurante nu le face reclama pe forum...
Fetelor, am inteles toate ca pentru voi Codru e cel mai...din cele mai...nu mai trebuie atita reclama :twisted: :evil:

Image
Salut Alintush ....pai cine face reclamatii ....sunt conversari de chat care nu au nimic cu publicitatea...nu fi asa agresiva oamenilor care tin de a conversa....Eu pot discuta de cele restaurante in care am avut ceremonia nuntii s-au alte ceremonii...si nici un pic de reclamatii.... Image


Locked