Decorarea sălii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
sunflower
Posts: 82
Joined: 03 Aug 2011, 23:00
Location: Londra,UK

Re: decor pt nunta

Post by sunflower »



sunflower
Posts: 82
Joined: 03 Aug 2011, 23:00
Location: Londra,UK

Re: decor pt nunta

Post by sunflower »

Astia sant, am sa fac si o poza si o sa atasez sa-i vedeti, Si am luat 2 seturi de cate 12 bucati, m-au costat 12 lire 24 de fluturasi.


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: decor pt nunta

Post by Katina »

sunt foarte frumosi ...nu mai tin minte dar am vazut si la noi cam asa ceva ... Image Image Image Image


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

wow

Post by INNA 2012 »

..vreau si eu asa fluturasi...am fost aici sa vad,si in set vin toti diferiti,nu mi-au atras atentia...eu ii vreau pe toti de acelasi model


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: decor pt nunta

Post by adeline »

me BRIDE wrote:Pur si simplu VS crede ca e copilaresc, dar mie asa mult mi-a placut, dar nu am mai vazut la nici o nunta fluturasi pe prezidium si ma intrebam poate are dreptate ca e copilaresc si de asta nici o mireasa nu decoreaza asa...
ma gindeam ca se vind asa de multi fluturi decorativi, de toate formele si culorile, o sa am de unde alege Image
nu sunt de parere ca fluturii sunt copilaresti, chiar arata frumos decorul
si fluturii sunt bine veniti in decor daca fac parte din tema nuntii (ei pt fi in invitatii, buchet, decor ...)
eu de exemplu am vazut poze pe net cu asa decor, nu este ceva rar intalnit


Image
Sorinella
Posts: 246
Joined: 21 Jul 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: decor pt nunta

Post by Sorinella »

sunflower wrote:Astia sant, am sa fac si o poza si o sa atasez sa-i vedeti, Si am luat 2 seturi de cate 12 bucati, m-au costat 12 lire 24 de fluturasi.
cam scump.... in magazin specializat in Chisinau poti sa cumperi seturi asemanatoare ,cu 50 lei setul
iata un sait http://dendrobium.md/


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: decor pt nunta

Post by tancha_ru86 »

fluturii sunt foarte frumosi ca decor. la mine tema nuntii e fluturasul. invitatiile contin fluturasi, buchetul meu vreau sa aiba fluturi, torticul miresei, buchetele vornicelelor, prezidiul, mai vedem si restul.. eu in genere am vrut la sedinta foto fluturi vii, muulti, insa nu stiu de unde sa cumpar, oricum sunt si pretentiosi si scumpisori si nu stiu daca imi va iesi ceva..


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: decor pt nunta

Post by perla »

foarte frumosi fluturasii... eu tot i vreau la nunta... Image cred ca am sa-i cumpar din Romania...daca voi gasi


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: decor pt nunta

Post by Liudocika2012 »

tancha_ru86 wrote:fluturii sunt foarte frumosi ca decor. la mine tema nuntii e fluturasul. invitatiile contin fluturasi, buchetul meu vreau sa aiba fluturi, torticul miresei, buchetele vornicelelor, prezidiul, mai vedem si restul.. eu in genere am vrut la sedinta foto fluturi vii, muulti, insa nu stiu de unde sa cumpar, oricum sunt si pretentiosi si scumpisori si nu stiu daca imi va iesi ceva..
Nu cumpara fluturi vii, la multi din cei care au cumparat cind au deschis cutia fluturii erau jumate morti iar ceilalti abia dadeau din aripi, mie mi-a stirnit doar jele momentul vazut. Desigur tu hotarasti.


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
genie
Posts: 14
Joined: 23 Feb 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: decor pt nunta

Post by genie »

Sorinella wrote:
sunflower wrote:Astia sant, am sa fac si o poza si o sa atasez sa-i vedeti, Si am luat 2 seturi de cate 12 bucati, m-au costat 12 lire 24 de fluturasi.
cam scump.... in magazin specializat in Chisinau poti sa cumperi seturi asemanatoare ,cu 50 lei setul
iata un sait http://dendrobium.md/
E adevarat ce spui Sorinella, la dendrobium fluturii erau putin mai ieftini. Cu cateva luni in urma, ei costau intre 6-10 lei/buc, acum insa cred s-ar putea sa fie putin mai scumpi (din cauza impozitelor pentru 2012). Am trecut nu demult pe la ei, dar era inchis ca faceau inventariere, se pare ca au primit si produse noi.

Din cele utile pentru organizarea unei nunti, stiu ca aveau: pungute din organza pentru marturii (poate sunt demodate si cu toate astea cineva sa le caute); fatin si organza in rulou de 0,6m latime daca nu gresesc, cu margina tivita, de diferite culori - este perfect pentru fundite mari cum ar fi pentru masini si alte decoruri (vreo 8m lungime si pretul circa 85 lei/rulou); floricele micute altfel decat clasicii trandafiri din Gemenii sau de la piata (unele din ele pot arata destul de bine si in cocarde); portocale si lamai uscate (nu sunt ieftine); betisoare de scortisoara; dantela; crengute; cosuri; pene; hartie creponata si multe, multe altele.

Succes :)


Locked