Luna de miere

Poze, luna de miere, viaţa în doi, etc.
svetlana
Posts: 86
Joined: 26 Jul 2011, 23:00

Re: Luna de miere ...

Post by svetlana »

cred ca nu prea ne-am inteles....eu iti zic de ceea ce zicea si heliga, te inscrii dar iti pastrezi numele tau de fata, respectiv actele nu trebuie sa ti le schimbi o data ce-ti lasi familia pe care o ai si la moment , dupa ce va intoarecti din luna de miere sa-ti schimbi deacuma familia dupa sot....si respectiv si actele


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by RoDiNkA »

heliga wrote: In locul tau as face in felul urmator . te inscrii dar ramii cu numele tau si kind te intorci il schimbi in numele sotului, sau te inscrii mai devreme si atunci la nunta chemi doamna de la starea civila si inscenati toutl .
Heliga, prima varianta m-ar avantaja mai mult, daca e posibil, pentru ca si VS e romantic, vrea sa fie totul frumos in aceeasi zi...
acum ramine de informat daca este posibila realizarea ei, dupa cum spunea si Svetlana...
pentru ca doar intuim...si nu stiu cit e de aproape de realizare...Am citit multe pareri pe forum si m-a apucat panica... :oops:
Va multumesc fetelor pentru sfaturi si sustinere!
Sper enorm sa imi realizez visul anume astfel cum il vizualizam!!! Image Image Image


Image
November
Posts: 100
Joined: 17 Oct 2011, 23:00

Re: Luna de miere ...

Post by November »

svetlana wrote:de ce zici ireal, cum se poate de schimbat o litera in nume sau prenume dar familia dupa casatorie sa nu poti....nu cred
Poti sa schimbi.
http://starecivila.gov.md/ro/pages/schi ... prenumelui


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by RoDiNkA »

svetlana wrote:cred ca nu prea ne-am inteles....eu iti zic de ceea ce zicea si heliga, te inscrii dar iti pastrezi numele tau de fata, respectiv actele nu trebuie sa ti le schimbi o data ce-ti lasi familia pe care o ai si la moment , dupa ce va intoarecti din luna de miere sa-ti schimbi deacuma familia dupa sot....si respectiv si actele
Da Svetlana, eu am inteles si imi place ideea! Dar nu stiu cum e posibil...cunosti pe cineva care a facut astfel? Vezi ca fetele vorbesc ca indata dupa inregistrare actele nu mai sunt valide si nu poti iesi din tara...


Image
svetlana
Posts: 86
Joined: 26 Jul 2011, 23:00

Re: Luna de miere ...

Post by svetlana »

Atunci, chiar nu vad nici o problema, Rodinka, deacuma sotul sa fie deacord sa-i porti numele dupa ce va intoarceti din luna de miere :D


svetlana
Posts: 86
Joined: 26 Jul 2011, 23:00

Re: Luna de miere ...

Post by svetlana »

RoDiNkA wrote:
svetlana wrote:cred ca nu prea ne-am inteles....eu iti zic de ceea ce zicea si heliga, te inscrii dar iti pastrezi numele tau de fata, respectiv actele nu trebuie sa ti le schimbi o data ce-ti lasi familia pe care o ai si la moment , dupa ce va intoarecti din luna de miere sa-ti schimbi deacuma familia dupa sot....si respectiv si actele
Da Svetlana, eu am inteles si imi place ideea! Dar nu stiu cum e posibil...cunosti pe cineva care a facut astfel? Vezi ca fetele vorbesc ca indata dupa inregistrare actele nu mai sunt valide si nu poti iesi din tara...
Rodinka, nu sunt valabile in cazul in care iti schimbi familia dupa sot, o data ce ti-o lasi pe a ta, nici o problema....sunt in continuare valabile ;) Doar nu faci nici o schimbare , pur si simplu ti se aplica stampila ca esti casatorita....
Last edited by svetlana on 02 Feb 2012, 16:38, edited 2 times in total.


November
Posts: 100
Joined: 17 Oct 2011, 23:00

Re: Luna de miere ...

Post by November »

RoDiNkA
Nu mai sunt valabile actele daca schimbi numele dupa sot, daca nu il schimbi ramane la fel. Doar ca in buletin pe fisa de insotire iti pune stampila si scrie ca esti casatorita si cu cine. Pasaportu ramane neatins.


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by RoDiNkA »

Va multumesc mult fetelor ca imi sunteti alaturi! Eram complet dezinformata :oops:
Cu ajutorul vostru ma simt mult mai puternica acum! Image Image Image


Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by Alintush »

Noi cred ca luna de miere o vom anula pe o perioada....din cauza documentelor...ca sa le faci rapid trebuie mai multi bani...asa ca ne vom odihni aici...si la iarna sau la vara viitoare vom pleca in luna de miere...


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Luna de miere ...

Post by heliga »

Beatrise wrote:Noi la fel planificam in Dubai... dar inca pin la luna de miere nu mi-au ajuns miinele...
am citit in paginile precedente ca fusese in Maldive Re: Luna de miere ...
mary111 la data de Mar 27 Sept 2011, 18:55

.Fetitele noi am fost la Maldive ...E SUPER!!!!!!!! va recomand la toate ...daca aveti posibilitate
E ca in vis ...rai pe pamint .... [img][IMG=http://img813.imageshack.us/img813/9286/img3312s.th.jpg][/IMG] [/img]


Image
Image
Post Reply