Buchetul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Buchetul miresei

Post by Katina »

da eu vazut numai tin minte unde o modalitate ca sati pastrezi buketul ori il pune intro cutie de sticla ori til face sa arate ca un tablou il da cu solutii speciala si buketul ramane asa mult timp ,stiu ca era scris 25 de ani de aia nu vreau sa arunc buketul meu ... mai ales ca dau multi bani pe el ...


Sorinella
Posts: 246
Joined: 21 Jul 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Buchetul miresei

Post by Sorinella »

Katina wrote:da eu vazut numai tin minte unde o modalitate ca sati pastrezi buketul ori il pune intro cutie de sticla ori til face sa arate ca un tablou il da cu solutii speciala si buketul ramane asa mult timp ,stiu ca era scris 25 de ani de aia nu vreau sa arunc buketul meu ... mai ales ca dau multi bani pe el ...
asa serviciu costa in jur de 100 euro)


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Buchetul miresei

Post by Katina »

eu zic ca merita 100 daca intradevar se pastreaza bine ....


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by heliga »

Katina wrote:eu zic ca merita 100 daca intradevar se pastreaza bine ....
Cristina parerea mea e ca sunt bani aruncati in vint Image


Image
Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Buchetul miresei

Post by CristinaB »

Eu consider ca fiecare eveniment trebuie trait in prezent...Va inchipuiti ce emotii traieste domnisoara care prinde buchetul? Eu il voi arunca,poate o sa-mi pastrez ca amintire o floare din tot buchetul...
Parerea mea...


Image
November
Posts: 100
Joined: 17 Oct 2011, 23:00

Re: Buchetul miresei

Post by November »

Eu am prins 2 buchete de mireasa.Unul era natural si l-am pastrat din 2009 pana in prezent chiar daca s-a uscat oricum sta iin vaza :) si al doilea era artificial il pastrez si pe acela.
Nu vad sensu sa pastez buchetu, pastrez rochia, coronita, voalul da florile chiar nu vad sensul de ce sa pastrez.


User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Buchetul miresei

Post by aretina »

Nici eu nu prea sunt de părerea de a păstra buchetul sau uscaturile ce rămîn din el. în genere nu trebuie sa ai plante uscate in casă. Florile uscate simbolizeaza moartea si descompunerea, asa ca este mai bine sa le evitati.


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Buchetul miresei

Post by olicika »

fetelor, eu stiu ca buchetul miresei stringe tot deochiul si invidia, florile vii atrag еще negativul, de aceea si se recomanda la nunta mireasa sa aiba buchet din flori vii. Astfel nu vad motiv de a pastra buchetul, nici miresuicelor, nici domnisoarelor de onoare care-l prind. Eu cind am prins buchetul miresei mi-au spus sa-l arunc pe apa curgatoare, ca tot raul sa se spele. Deja ramine la alegerea voastra, cine у mai superstitios nu va pastra, cine nu........... arunca 100 eurasi si-l imortalizeaza.


Image
User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Buchetul miresei

Post by bride »

Liudocika2012 wrote:Fetelor, pe semne vom fi o gramada cu pantofii si buchetul albastru, o fi vre-o tendinta? :lol:
eu cred ca da :D
si mie imi plac enorm florile albastre...si daca nu ma gresesc culoarea albastra (royal blue) e in voga anul 2012. Image Image Image

http://www.google.md/search?hl=mo&biw=1 ... uta%C5%A3i


me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei

Post by me BRIDE »

Eu stiu o superstitie care spune ca mireasa trebuie sa aiba numaidecit ceva albastru, iat taman va merge- o sa aveti :D :D


Locked