Invitaţii de nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: Invitatii la nunta

Post by Amelia »

Asa arata cartonul decupat din foaia de formatul A3... si respectiv unde erau linii am decupat ovalul si celelalte linii am indoiat pu a se primi plicul
Image



CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Invitatii la nunta

Post by CristinaB »

Chiar esti bravo!!!!Au efectul de WOW!!
Dar cum le-ai dat forma de semicerc? Cum ai trasat liniile ca sa fie egale?


Image
me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Invitatii la nunta

Post by me BRIDE »

Amelia, chiar esti o mesterita!!! Bravo Image
Cit te-a costat imprimarea pe calica format A3? Tu ai experienta de lucru cu asa ceva, esti o bucatica de designer? :)


Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: Invitatii la nunta

Post by Amelia »

Liniile Leam trasat in Corel Draw .pograma speciala in care se efectuiaza astefel de chestii....
Imprimarea pe kalica in format A3 m-a costat 12 lei de foaie....iar catonul 10 lei ...daca fac un calcul in jur de 10 lei mi-a iesit costul unei invitatii...
iar cit tine de bucatica de designer..nu sunt insa am invatat sa lucrez in programa asta Corel...nu e ft simplu insa daca iti dai intersul si un pik de engleza faci treaba...


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Invitatii la nunta

Post by heliga »

Cristina si eu sunt pt varianata 2.Amelia foarte frumoasa invitatie bravo! Image


Image
Image
Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: Invitatii la nunta

Post by Amelia »

Helga mersi frumos :
Last edited by Amelia on 05 Feb 2012, 19:58, edited 1 time in total.


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Invitatii la nunta

Post by Alintush »

Katina- a doua invitatie imi pare cu mult mai reusita...prima e prea copilaroasa si intr-adevar fug ochii ca nustii ce sa faci primul lucru,,,sa te uiti la poza..la culori sau sa citesti textul

Amelia superbe invitatii. Feliitari Image


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

invitatii

Post by INNA 2012 »

Katina si mie a doua invitatie imi place mai tare,intr-adevar e mai reusita.
Amelia,invitatiile sunt la fel foarte reusite,bravo,am ajuns la concluzia ca ne ajutam reciproc sa avem motivatia pt a crea ceva frumos :D


November
Posts: 100
Joined: 17 Oct 2011, 23:00

Re: Invitatii la nunta

Post by November »

adeline wrote:Image
Eu optez pu a 2 varianta.
Insa mi se pare prea mult scris si prea multe familii si nume.
Eu is de parerea ca scrisu sa il faci sau cu un negru mai pronuntat sau cu alta culoare cam greu se citeste, incerca sa schimbi modelul scrisului. Plus hainutele voastre sunt alb negru si scrisu la fel nu prea se intelege.
Ultima fraza nu e chiar reusita trebuie modificata. "Pentru a ne bucura cu totii va asteptam ....." in ceva de genu "Va asteptam cu sufletul deschis sa petrecem la ....."
In rest varianta a 2 e reusita.


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Invitatii la nunta

Post by doina30882000 »

Cristina, parerea mea este ca totusi sa reverifici textul si ce e posibil sa schimbi, ca doar te+ai chinuit atata sa le faci e pacat sa fie cu greseli...si imi place mult invitatia a doua ...doar ca daca ai putea cumva sa faci imaginea de fundal mai transparenta ....adica in sens sa se vada mai pronuntat scrisul:)


Image
Locked