Nunta la "Casa Fermierului"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Nunta la CASA FERMIERULUI

Post by doina30882000 »

Natto 27.04.2012 Casa Fermierului
Tancha_ru86 05.05.2012 Casa Fermierului
Marcellla88 15.07.2012 Casa Fermierului
sunflower 29.07.2012 Casa Fermierului
Alinka 05.08.2012 Casa Fermierului
Rodinka 31.08.2012 Casa Fermierului
CristinaB 13.10.2012 Casa Fermierului
Doina30882000 14.10.2012 Casa Fermierului


CristinaB, tu faci in sala mare?


Image
sunflower
Posts: 82
Joined: 03 Aug 2011, 23:00
Location: Londra,UK

Re: Nunta la CASA FERMIERULUI

Post by sunflower »

Buna feteleor, care dintre voi vor apela la decorator/florist pentru decorul salii? eu am fost la nunta la sala mare si am mai fost dupa dar nu tin minte este vreo arca ceva acolo unde sa intampini invitatii? si la varmiu la unta era frig (aprilie) si au intalnit oaspetii inauntru, dar cum se face vara? santeti la curent?


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Nunta la CASA FERMIERULUI

Post by doina30882000 »

sunflower wrote:Buna feteleor, care dintre voi vor apela la decorator/florist pentru decorul salii? eu am fost la nunta la sala mare si am mai fost dupa dar nu tin minte este vreo arca ceva acolo unde sa intampini invitatii? si la varmiu la unta era frig (aprilie) si au intalnit oaspetii inauntru, dar cum se face vara? santeti la curent?

Este o arca ...vezi site-ul http://saturn-13.com/ ....la sala 1 este o arca ....
eu nu stiu daca voi apela la decorul salii, e frumoasa si asa...poate niste compozitii florale ceva ..nici nu stiu !


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la CASA FERMIERULUI

Post by RoDiNkA »

Eu cu sala mica la fel nu stiu ce voi face cu decorul... Si asa e totul frumos, plus ca este arca, covor rosu...
Cine face in sala mica, ce faceti cu decorul?


Image
sunflower
Posts: 82
Joined: 03 Aug 2011, 23:00
Location: Londra,UK

Re: Nunta la CASA FERMIERULUI

Post by sunflower »

Eu totusi o iau pe marina florista, am cateva idei de decor dar o sa ma consult cu ea, am incredere in gusturile ei si cred ca stie mai bine decat mine ce se potriveste acolo. Vreau neaparat masa mirilor decorata, flori vii pe fiecare masa si vreau altceva in loc de arca la intampinatul invitatilor. Daca as avea timp m-as ocupa personal de decor - mi-ar place foarte mult, dar cum facem si cununia in aceeasi zi...


Natto
Posts: 124
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Nunta la CASA FERMIERULUI

Post by Natto »

sunflower wrote:Buna feteleor, care dintre voi vor apela la decorator/florist pentru decorul salii? eu am fost la nunta la sala mare si am mai fost dupa dar nu tin minte este vreo arca ceva acolo unde sa intampini invitatii? si la varmiu la unta era frig (aprilie) si au intalnit oaspetii inauntru, dar cum se face vara? santeti la curent?
sunflower este arca in sala mare dar mie nu chiar imi place :roll: ma gindeam sa inlocuim arca cu panou dar mi se pare ca nu e chiar ok.Voi ce parere aveti?

Image [/img]
Si inca ceva spunei ca in aprilie la nunta fratelui tau a fost frig...nustiu de ce cind am comandat sala ma gindeam ca va fi deja cald Image . N-a inghetat mireasa?



sunflower
Posts: 82
Joined: 03 Aug 2011, 23:00
Location: Londra,UK

Re: Nunta la CASA FERMIERULUI

Post by sunflower »

Da la un panou de acest gen ma gandesc si eu. Referitor la vreme nunta a fost pe 16 aprilie si a plouat atunci, dar asta a fost in 2010, in 2012 o sa fie cald :)), cu toate acestea mirii s-au simtit foarte bine, mireasa nu si-a murdarit rochia - au avut si cununia religioasa in aceeasi zi, si ploaia la nunta e un semn de belsug in casa. Chiar daca o sa fie mai racoare acuma gasesti bolerouri foarte dragute.


Natto
Posts: 124
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Nunta la CASA FERMIERULUI

Post by Natto »

sunflower wrote:Da la un panou de acest gen ma gandesc si eu. Referitor la vreme nunta a fost pe 16 aprilie si a plouat atunci, dar asta a fost in 2010, in 2012 o sa fie cald :)), cu toate acestea mirii s-au simtit foarte bine, mireasa nu si-a murdarit rochia - au avut si cununia religioasa in aceeasi zi, si ploaia la nunta e un semn de belsug in casa. Chiar daca o sa fie mai racoare acuma gasesti bolerouri foarte dragute.
Ms sunflower ))) cu toate ca taaaaare sper sa fie caldutz..nu vreau nici in ruptul capului sa port ceva de genu bolero ,shubitza .Sper sa avem noroc!!


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la CASA FERMIERULUI

Post by RoDiNkA »

M-am gindit si eu la baner, dar nu stiu unde de instalat si la fel cum se va privi...nu am vazut pina ce nici la o nunta


Image
Natto
Posts: 124
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Nunta la CASA FERMIERULUI

Post by Natto »

In ceea ce priveste decorul salii nu cred sa apelam, tot timpul am fost adepta stilului simplu cit mai putin incarcat....florile atrificiale de pe mese imi convin si chiar imi plac pt ca bucheteul meu tot va fi din cale. O sa ma gindesc ceva la prezidiu ...acolo intradevar se cere ceva )))


Post Reply