Coafură şi make-up

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Coafura si make-up

Post by Alintush »

Liudocika2012 wrote:Alintush, fotografiaza sprincenele tale frumoase sa te invidiem oleak :P

Am sa incerc, daca-mi reuseste plasez poza...


Lilia
Posts: 115
Joined: 30 Sep 2011, 23:00

Re: Coafura si make-up

Post by Lilia »

Multumesc Alintush pentru informatie ;)


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Coafura si make-up

Post by tancha_ru86 »

Fetelor a auzit cineva de Алена Французова? Am gasit ceva poze si mi-a placut stilul ei, se apropie de ce vreau eu. Poate imi dati vreun nr de telefon. Daca stiti si ce preturi are la coafuri r fi si mai bine. va multumesc. Am rezolvat multe alte lucruri dar cu coafura(asa de importanta) am ramas in urma :( :( :( . am sa mai incerc la adelina ipatii, iar Liuda care lucreaza la jurnal tv nu raspunde la telefon..


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Coafura si make-up

Post by me BRIDE »

Miresici,
ambele sunt foarte importante si se completeaza una pe cealalta,
dar oricum, voi cum credeti,
ce e totusi mai important: machiajul sau coafura?


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Coafura si make-up

Post by heliga »

makiajul .cuafura poate sa fie si una simpla eu cred ca makiajul face femeea si mai frumoasa :)


Image
Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Coafura si make-up

Post by tancha_ru86 »

imaginati-va o coafura pentru rockeritze si un machiaj finutz si natural sau un machiaj extravagant si o coafura de pe vremea bunicii.. ca sa completez ceva ce zicea haliga: o coafura simpla poate fi chiar mai frumoasa decat una pompoasa, un simplu coc finut poate fi mult mai dragutz decat o coafura incarcata plina de bucle..si deci concluzie si machiajul si coafura sunt la fel de importante si se completeaza atunci cand sunt in concordata atat intre ele cat si in concordanta cu personalitatea si chipul miresei.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Coafura si make-up

Post by maryLand »

Bride, ambele sunt pe aceeasi treapta. Imagineaza-ti o coafura perfecta alaturi de un machiaj necalitativ si invers...
cred ca rochia nu are acelasi efect asupra unei mirese asa cum il are coafura si machiajul... ;)


Image
User avatar
SuperBride
Posts: 144
Joined: 26 Feb 2012, 12:25

Re: Coafura si make-up

Post by SuperBride »

Aceasta va fi coafura mea

Image

iar aceatsa la cununie:

Image
Last edited by SuperBride on 29 Mar 2012, 18:34, edited 1 time in total.


ImageImage
stacy
Posts: 20
Joined: 09 Mar 2012, 15:57

Re: Coafura si make-up

Post by stacy »

fetelor am vazut pe 999 anunts de bronz automat, cineva si-a facut? cit costa asa procedura?


RamonaB
Posts: 91
Joined: 07 Feb 2012, 00:00

Re: Coafura si make-up

Post by RamonaB »

stacy wrote:fetelor am vazut pe 999 anunts de bronz automat, cineva si-a facut? cit costa asa procedura?
eu am vb cu cineva tot de pe 999 si mi-a zis ca costa 250-300lei . efectul tine max 2 sapt. la fiece baie se ia culoarea. insa daca ai nevoie pt doar o zi ,la nunta e o solutie. ma gindesc si eu la aceasta varianta


Locked