Pusul banilor pe masă:metoda tradiţională sau plicuri?

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
twik
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Pusul banilor pe masă:metoda tradiţională sau plicuri?

Post by twik »

Fetelor voi ce varianta ati ales si de ce?


whitelady
Posts: 256
Joined: 19 May 2010, 23:00

Re: Pusul banilor pe masa:metoda tradiţională sau plicuri?

Post by whitelady »

Eu optez pentru plicuri cu numele invitatului scris pe plic, si fara prea multa vorbaraie :D :D :D , numai unul de la masa vb ceilalti care mai au ceva de spus le vom oferi acea rama, unde vor putea scrie toate urarile sau ce au de spus.


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pusul banilor pe masa:metoda tradiţională sau plicuri?

Post by Uliana »

si noi cu plicuri si pe plicuri numele invitatilor :D


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pusul banilor pe masa:metoda tradiţională sau plicuri?

Post by marcelushka »

Uliana wrote:si noi cu plicuri si pe plicuri numele invitatilor :D
si eu cred ca asa in forma de plicuri este cel mai optimal, e foarte succint tot, un reprezentant de la masa se scoala si pune toate plicurile si asta e, nu cred ca invitatii pot face glume din astea sa nu puna banii mai ales ca pe plic va fi mentionat numele lor. asa ca, cum voi veti face cu cadourile muzicale, caci cind incep toti. voi cum doriti sa face-ti? o groaza de bani iar seda lor, voi ce parere aveti


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pusul banilor pe masa:metoda tradiţională sau plicuri?

Post by Uliana »

Fetelor, la mine la acest capitol sa inceput problema, eu cu nasii vrem in plic pusul banilor dar VS cu parintii asa fiecere aparte , aaaaajuuutoooooooooorrr ce sa facem :x nu stiu :( ca multi is de la tara si nu stiu asa metoda si tipa sa nu sa se incurce :?: :?: :?:


tasika
Posts: 32
Joined: 20 Jul 2010, 23:00
Location: Chişinău

Re: Pusul banilor pe masa:metoda tradiţională sau plicuri?

Post by tasika »

Uliana wrote:Fetelor, la mine la acest capitol sa inceput problema, eu cu nasii vrem in plic pusul banilor dar VS cu parintii asa fiecere aparte , aaaaajuuutoooooooooorrr ce sa facem :x nu stiu :( ca multi is de la tara si nu stiu asa metoda si tipa sa nu sa se incurce :?: :?: :?:
nnnda kear e o dilema inante de nunta e principalul sa nu va sfaditzi ,totusi kred ca nu kear e sec 18 sa nu stie sor pricepe daca or vedea plikuri si plus la toate ca va fi skris numele sa-u daca se vor gasi acei ce nu or inztelege ce sa faca or vedea ce fac altzii si vor repeta si ei :oops: :oops: dar o idee ar mai fi ka tamadaoua asa kumva frumos sa le sugereze prin mikrofon ,,draji oaspeti ku ajutorul prikurilor si kontzinutului:) AZTAZI punem prima temelie a bugetului familial,, nu asa kumva stie el mai bine kum frums sa-i lamureaska :D dar la ai tau staruite asa sa-i lamureshti ka de ce in likul celor 3 ore ce se vor pierde pe vorbarae sa dansati si sa va distratzi putzin caci tot e platit si trebuie de explotat timpul ratzional :oops: poate kumva asa de-i konvins


DDianKa
Posts: 138
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau, centru

Re: Pusul banilor pe masa:metoda tradiţională sau plicuri?

Post by DDianKa »

Ulik, noi tot facem plicuri personalizate, desi am si eu invitati de la tara, si intr-adevar cum zice tasika or vedea ce fac altii si or face si ei asa, da daca cineva nu intelege si gata, poftim na vorbeste la micrfofon si zi tot ce vreai
pe urma oricum dupa nunta va vorbi lumea un pic, da pe urma se uita toate, si iaka asa eu cred


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pusul banilor pe masa:metoda tradiţională sau plicuri?

Post by Uliana »

oooooooooooofffffffffff ma doare capul, multumesc fetelor pentru svat, hotarim noi pina la urma ceva, asa cred eu :D


o fosta mireasa 2
Posts: 198
Joined: 22 Feb 2011, 00:00

Re: Pusul banilor pe masa:metoda tradiţională sau plicuri?

Post by o fosta mireasa 2 »

Fetelor, ce faceti cu pusul banilor, puneti toate plicuri? Am auzit diverse pareri, cu plicuri desigur ca-s mai multe plusuri: mai putin timp ia, e mai modern... dar am inteles ca se pierd adica din bani, ca se pun mai putin decit cind fiecare se ridica si anunta suma...
Voi ce parere aveti?


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Pusul banilor pe masa:metoda tradiţională sau plicuri?

Post by natallliap »

svetlana wrote:Fetelor, ce faceti cu pusul banilor, puneti toate plicuri? Am auzit diverse pareri, cu plicuri desigur ca-s mai multe plusuri: mai putin timp ia, e mai modern... dar am inteles ca se pierd adica din bani, ca se pun mai putin decit cind fiecare se ridica si anunta suma...
Voi ce parere aveti?
Noi tot pentru plicuri vom opta ... nu m-am gindit la posibilitatea sa se piarda din bani. Cred ca un om cu bn simt nu va profita de ocazie ca sa puna mai putini bani :evil: Cel putin locul sa si-l rascumpere ...


Post Reply