Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
tasika
Posts: 32
Joined: 20 Jul 2010, 23:00
Location: Chişinău

Re: Rochia de mireasa

Post by tasika »

Uliana wrote:la mine nu a vazut, dar nici nu e gata ca sa o vada :D
la mine la inceput nu vroiqam sa o vada dar din pakate...am avut o situatzie nu prea plakuta ku prietenele melea ,una plekasera alta era o kupta si tot asa si nu am avut ku cine pleka dar si puna la urma al meu a insistat sa mearga ku mine (kredca a fakut-o caci a vazut ca sunt disperata) si spunea ka tare vrea sa alegem impreuna :D si am plekat ku el si bine am fakut mai bun sfat ca al lui credca nu primeam de la nimeni imi spunea cinstit in care e bine in kare nu prea plus la toate ca la gisturi ne asemanam dar sincer am fost uimita kind am vazut prima lui reaktie kind m-o vazut in rokie :shock: :shock: a ramas foarte impresionat a 2 oara a luat ku el kear si prietenul :D :D :D imblam ku 2 baietzi prin saloane si nimeni nu intelegea carei mirele caci se implikau ambii la sfaturi si in sfirshit mi-am ales rokia kare mi-a plakut foooooret tareee Image Image Image Image


WHO
Posts: 80
Joined: 07 Jun 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by WHO »

tasika foarte fain
Eu rochita deja am aduso acasa,am aleso cu mama,cind am aduso el primul lucru a vrut sa o vada,la care eu eam interzis......dar acum stau pe ginduri,nu avem aceleasi gusturi....dar sper totusi sai placa


tasika
Posts: 32
Joined: 20 Jul 2010, 23:00
Location: Chişinău

Re: Rochia de mireasa

Post by tasika »

VIKA wrote:tasika foarte fain
Eu rochita deja am aduso acasa,am aleso cu mama,cind am aduso el primul lucru a vrut sa o vada,la care eu eam interzis......dar acum stau pe ginduri,nu avem aceleasi gusturi....dar sper totusi sai placa
eu tot am vrut ku mama dar nu s-o primit ,atunci in kazull tau ii vei face o surpriza plakuta Image Image Image kear vei vedea ce reactie va avea al meu o fost in shok total kear emotional,,,dar orikum kredca il voi shoka inka o data in ziua ceeea orikum voi fi alta caci ku mak-upul si koafura aranjate orikum ma voi privi altfel :oops: :oops:


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Anusca »

tasika, pe forumul de pe iubire.md am vazut ca ti-ai procurat rochitsa de la Cocos. am vazut moldelul si tare mi-a palcut. Poti sa-mi zici dak nu e secret cit ti-a costat. Si ce preturi is in genewre la salonul dat (cumparare/chirie)

Mersi


tasika
Posts: 32
Joined: 20 Jul 2010, 23:00
Location: Chişinău

Re: Rochia de mireasa

Post by tasika »

Anusca wrote:tasika, pe forumul de pe iubire.md am vazut ca ti-ai procurat rochitsa de la Cocos. am vazut moldelul si tare mi-a palcut. Poti sa-mi zici dak nu e secret cit ti-a costat. Si ce preturi is in genewre la salonul dat (cumparare/chirie)

Mersi

evident ca nu-i secret,kear ku placere iti voi spune, pretzurile difera in dependentza de model primul meu model pa care il vroiam kosta 2000 e prokatul.... :!: kredeam ka toate sunt asa dar nu sunt modele si de 400 si de 500 si mai mult (prokat) plus la taote ca iti fak cadou vualul,gentutza ,manushile ,piernutza p/u inele, bijuteriile, si ,,podveazka,, :oops: rokiea mea kosta 700 primul prokat dar eu am kumparato si am dat pretul dublu insa stiu ka e amea eu sincer foarte tare imi doream rokiea mea personala sa fie...poate multe miresuice vor spune ca e iratzional insa imi place mult foto sesiunele si vroiam sa-mi permit sa fak sesiune dupa nunta undeva in lokuri mai ,,extrimale sa zicem,, si sincera sa fiu nu imi inkipuiam ka ku rokiea de la prokat itzi poti permite multe orikum ai emotzii sa nu se intimple ceva ku ea :lol: si akum kear ma gandesk ka deja la fiecare anuiversare a nuntzii noastre sa-l intilnesk pe Image in rokie :D :D :D glumesk dar orikum ar fi o idee...ei ma rog fiecare ku gusturile lui,,,mie imi place ca orice lukru sa fie original si sa-mi apartzie doar mie ,,sobstvenitza ,,int-un kuvint :lol: intrebatszi daca avetzi nevoie de ceva detalii dar kear va sfatui miresucele ce inka sunt in kautare sa incerkatzi salonul dat merita cine stie poate gasitzi ceva pe plakul vostru eu am umblat in lung si in lat tot chisinaul la saloanele de mariaj si am fost si la ukraina (caci am auzit ca akolo sunt rokii interesante) dar nu am gasit nimik bun,da ma rog erau si akolo rokii frumoase insa la noi fetelor sunt mai originale la ultimul salon din ukraina imi spuneau ,,Devushka da ato platie pisk sezona ata aj kolektziea 2010!!!!! ,,si inka ku asa un akcent pe kind eu la kisinau am masurat rokii din kolectii din 2011,de aceea si va sfatui incerkati cine stie poate gasitzi ceva bun plus pretz rezonabil,plus konditzii atragatore


gugusea
Posts: 7
Joined: 12 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by gugusea »

salut fetelor!!! in sfirsit miam gasit si eu rokia, dupa atitea umblaturi prin saloane, senzatia asta "e a mea" o asteptam demult :D am luato de la salonul Lamour, linga jumbo, e de la benjamin roberts, si pot sa spun ka am dat ieftin pe ea 400 euro kiria. iata linkul, numai ka culoarea e ivory http://www.benjaminroberts.co.uk/vintag ... tion.htm#4 Sunt asa de fericita, mai ales ka miam gasit niste bijuterii asa de faine, de la malldova :D offf, miau mai ramas aproape 2 saptamini, ma apuca panica deamu :lol:


whitelady
Posts: 256
Joined: 19 May 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by whitelady »

Gugusea, mie mi-a ramas aproape 3 saptamani te inteleg perfec, si eu un pic am inceput sa intru in panica, felicitari pentru rochita, e foarte frumoasa, multa bafta in continuare la pregatiri si o petrecere asa cum va doriti. Image Image Image


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Uliana »

Gugusea, felicitari pentru alegere, mie mult imi place rokita ta :D bafta si mai departe


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Anusca »

evident ca nu-i secret,kear ku placere iti voi spune, pretzurile difera in dependentza de model primul meu model pa care il vroiam kosta 2000 e prokatul.... Exclamation kredeam ka toate sunt asa dar nu sunt modele si de 400 si de 500 si mai mult (prokat) plus la taote ca iti fak cadou vualul,gentutza ,manushile ,piernutza p/u inele, bijuteriile, si ,,podveazka,, Embarassed rokiea mea kosta 700 primul prokat dar eu am kumparato si am dat pretul dublu insa stiu ka e amea eu sincer foarte tare imi doream rokiea mea personala sa fie...poate multe miresuice vor spune ca e iratzional insa imi place mult foto sesiunele si vroiam sa-mi permit sa fak sesiune dupa nunta undeva in lokuri mai ,,extrimale sa zicem,, si sincera sa fiu nu imi inkipuiam ka ku rokiea de la prokat itzi poti permite multe orikum ai emotzii sa nu se intimple ceva ku ea Laughing si akum kear ma gandesk ka deja la fiecare anuiversare a nuntzii noastre sa-l intilnesk pe I love you in rokie Very Happy Very Happy Very Happy glumesk dar orikum ar fi o idee...ei ma rog fiecare ku gusturile lui,,,mie imi place ca orice lukru sa fie original si sa-mi apartzie doar mie ,,sobstvenitza ,,int-un kuvint Laughing intrebatszi daca avetzi nevoie de ceva detalii dar kear va sfatui miresucele ce inka sunt in kautare sa incerkatzi salonul dat merita cine stie poate gasitzi ceva pe plakul vostru eu am umblat in lung si in lat tot chisinaul la saloanele de mariaj si am fost si la ukraina (caci am auzit ca akolo sunt rokii interesante) dar nu am gasit nimik bun,da ma rog erau si akolo rokii frumoase insa la noi fetelor sunt mai originale la ultimul salon din ukraina imi spuneau ,,Devushka da ato platie pisk sezona ata aj kolektziea 2010!!!!! ,,si inka ku asa un akcent pe kind eu la kisinau am masurat rokii din kolectii din 2011,de aceea si va sfatui incerkati cine stie poate gasitzi ceva bun plus pretz rezonabil,plus konditzii atragatore
Eu tot is deacord cu ideea sa am rochia mea proprie, insa preturile ma sperie uneori, eu pot sa zic ca sunt un pic norocoasa ca ma aflu in SUA si aici gasesc modele diferite si preturi destul de accesibile


gugusea
Posts: 7
Joined: 12 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by gugusea »

Va multumesc fetelor!!! mai am o saptamina si ma cuprind emotiile tot mai mult, sunt bucuroasa ka din cauza lor am slabit binishor si arat bine hi-hi-hi-hi-hi!!!!!Succese!!


Locked