Verighete

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Verighete

Post by tancha_ru86 »

Alintush wrote:Tancha...spune-mi te rog cum ati procedat cu plata...iati dat toata suma odata...sau 50-50 sau cind ati luat inelele vati achitat?
noi am facut printr-o cunostinta si nu am mai apucat sa dam avans, ci am facut calculul cand ne-a adus verighetele. dar stiu ca trebuie sa dai un avans, nu stiu cat e suma, dar am sa ma informez caci si frate meu vrea sa-si faca verighetele la ei si cred ca o sa dea avans. insa daca ai aur si le dai aur apoi nu mai platesti nici un avans, aurul respectiv il considera ca si avans. daca dai aur nu e nevoie sa fie atata aur cat vor cantari verighetele la final, poate sa fie 3 gr de aur si restul in folosesc pe al lor, iar din produsul final scade gramajul dat de tine si cate grame raman le achiti.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Verighete

Post by RoDiNkA »

Tancha, iti multumesc mult pentru informatie si sfat!!! Noi inca nu ne-am hotarit cu modelul, dar dorim sa fie combinatie din 2 tipuri de aur, nu stii daca are si aur alb cumva? Noi din start chiar nu ne dorim inele late...sunt totalmente de acord cu tine! ;)


Image
Lia
Posts: 12
Joined: 24 Apr 2012, 09:13

Re: Verighete

Post by Lia »

verighetele noastre au 9 gr si am dat 4500. un singur sfat iti pot da tie dar si celorlalte miresici - nu le faceti exagerat de late pt ca nu respira pielea, cu cat verigheta e mai lata, cuprinde mai multa piele si in consecinta pielea nu respira bine si poti face rani, dar si daca o faci mai lata tb sa o faci si un pic mai larga. la mine cred ca are cam 6 mm latime si e prea lata, dar cand am zis sa ni le faca ne-a intrebat cat de late le vrem dar eu nu stiam ce si cum si i-am zis sa fie late.[/quote]


Aici deja depinde de gusturile fiecaruia. De exemplu noi avem degetele destul de lungi si am dat comanda de inele chiar late 10 mm si al meu este cu pietre...sta foarte frumos pe deget si au cite 8 gr. aur galben si alb.....un sfat pentru toate si fiecare dintre miresuici....tre sa aveti verighetele care va plac....nu conteaza ce spun ceilalti. Noua tot ne spuneau ca o sa fie prea late dar cind le-au vazut pe deget au ramas cu totii incintati....tre sa le purati o viata....pai atunci eu sunt de parere ca tre sa fie asa cum ti le imaginezi tu....cum iti sunt dragi sufletului....Succese :)


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Verighete

Post by Alintush »

eu zic ca verighetele trebuie de luat in primul rind care sunt comode...pentru ca le vei purta toata viata si trebuie sa fie perfecte si in sezonul rece si in cel cald...nu va uitati dupa frumusete...ca modelele astea noi apar si dispar...ele trebuie sa fie practice da nu "la moda"


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Verighete

Post by tancha_ru86 »

Alintush wrote:eu zic ca verighetele trebuie de luat in primul rind care sunt comode...pentru ca le vei purta toata viata si trebuie sa fie perfecte si in sezonul rece si in cel cald...nu va uitati dupa frumusete...ca modelele astea noi apar si dispar...ele trebuie sa fie practice da nu "la moda"
total de acord alintush, ai pus punctul pe i.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Verighete

Post by Liudocika2012 »

tancha_ru86 dar si celelalte fetite care ati facut verighetele si aveti un mester de incredere, spuneti-mi va rog numerele lor, aici sau in privat. Merci anticipat.


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Verighete

Post by Dutsu »

si noi deja ne-am hotarit cu verghetele...la inceput parca vroiam ceva interesant cu ceva design dar am probat de tot felul si pina la urma am ramas la cele clasice si subtiri adica inguste....VS deodata aa spus ca vrea subtire...


Marinusha

Re: Verighete

Post by Marinusha »

Dutsu wrote:si noi deja ne-am hotarit cu verghetele...la inceput parca vroiam ceva interesant cu ceva design dar am probat de tot felul si pina la urma am ramas la cele clasice si subtiri adica inguste....VS deodata aa spus ca vrea subtire...



da la noi e invers, am luat clasice, dar eu acum, deja m am razgindit, si vreau ceva niteel mai interesant, dar nu stiu cum sa mi conving iubitul VS, k nu e grav dak le modificam putin pe ambele, k akushi se supara :oops: :oops:


User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: Verighete

Post by Libelula »

Dutsu wrote:si noi deja ne-am hotarit cu verghetele...la inceput parca vroiam ceva interesant cu ceva design dar am probat de tot felul si pina la urma am ramas la cele clasice si subtiri adica inguste....VS deodata aa spus ca vrea subtire...
Dutzu, si noi vrem simple, clasice, subtiri. Zi-mi te rog la ce gramaj ati ajuns si ce pret. Eventual si de unde le-ati achizitionat . Merci


User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: Verighete

Post by kisitoka »

Fetelor spuneti-mi va rog a facut cineva gravura inauntru la inel? stiti unde se face? inafara de "Gemeni" merci anticipat
PS. La noi vor fi simple circulare :)


Image
Image
Post Reply