Decorarea sălii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Decorarea sălii

Post by CristinaB »

Kid 25, ai avut o nunta ca-n povesti!!!! Foarte frumos totul si bine amenajat, culorile, mirii tot tot tot...


Image
User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Decorarea sălii

Post by K_ID_25 »

Merci mult, CristinaB am incercat sa fac din primul nostru proiect in comun - unul cit mai aproape de ideal si uite ca mi-a iesit o poveste :)

Daca vedeti ca v-as putea fi de folos cu ceva ... nu ezitati sa ma puneti la lucru :)

Bafta tuturor si nunti cit mai frumoase !


Image
User avatar
By Cristina
Posts: 111
Joined: 01 Apr 2012, 10:08
Location: Chisinau
Contact:

Re: Decorarea sălii

Post by By Cristina »

Foarte frumos, felicitari si casa de piatra :)


User avatar
ollya25
Posts: 64
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Brasov

Re: Decorarea sălii

Post by ollya25 »

fetelor am si eu o intrebare, cine stie ce agentie de la noi face decor cu pene din strut, mi-a picat mie astazi fisa sa fac la restaurant cu pene alb cu mov, dar nu stiu daca face cineva din chisinau asa ceva? puteti sa ma ajutati cu ceva pareri si daca cunoasteti pe cineva sa imi dati si un numar de telefon sa pot vb cu ei personal, merci :*


User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Decorarea sălii

Post by aretina »

ollya25 wrote:fetelor am si eu o intrebare, cine stie ce agentie de la noi face decor cu pene din strut, mi-a picat mie astazi fisa sa fac la restaurant cu pene alb cu mov, dar nu stiu daca face cineva din chisinau asa ceva? puteti sa ma ajutati cu ceva pareri si daca cunoasteti pe cineva sa imi dati si un numar de telefon sa pot vb cu ei personal, merci :*
M-am interesat eu ceva timp in urma, in primul rind acest decor e pentreu perioadele reci, doi - in Md nu am gàsit cine sa poata sa faca asa ceva!|!!!Uite pe ebay, le poti cumpara


User avatar
ollya25
Posts: 64
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Brasov

Re: Decorarea sălii

Post by ollya25 »

aretina wrote: M-am interesat eu ceva timp in urma, in primul rind acest decor e pentreu perioadele reci, doi - in Md nu am gàsit cine sa poata sa faca asa ceva!|!!!Uite pe ebay, le poti cumpara
merci aretina, eu nunta o fac pe 29 septembrie, si nu vreau sa fie chiar ca la toata lumea, am vrut ceva mai deosebit, si ceva ce imi place, o sa ma uit pe net sa vad daca pot sa cumpar totul


lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Decorarea sălii

Post by lummynel8 »

fetelor cine are sau shtie unde se poate de luat PANOU unde se pun listele cu numele invitatilor? ca sa shtie lumea unde sa se repartizeze))


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Invitaţii de nuntă

Post by Alintush »

lummynel8 wrote:fetelor cine are sau shtie unde se poate de luat PANOU unde se pun listele cu numele invitatilor? ca sa shtie lumea unde sa se repartizeze))
la Jumbo la etajul 5 am vazut ca este...


User avatar
SuperBride
Posts: 144
Joined: 26 Feb 2012, 12:25

Re: Decorarea sălii

Post by SuperBride »

Eu am o rama mare de portret pe care o imbrac in material de culoarea nuntii si pe ea pun 10 foi printate simplu cu lista invitatilor la fiecare masa. Eu aveam o rama veche mare, dar orice merge aici : o fanera care o poti imbraca cu material, sau orice tableta de dimensiunea care iti trebuie, ii pui in spate o lenta cu care sa o poti pune "in cui" si la sala ii gasesti loc, sau ii gasesti loc unde sa o sprijini....chiar si pe masa de fourchette se poate de pus ca acolo vin toti prima data si se uita...totodat aprin la curaj si sa mai ia ceva de pe masa
nu trebuie de cheltuit bani pe asa ceva...se face foarte simplu...si daca vrei o poti infrumuseta cu orice, de la flori naturale...la fundite sau cristale/margele.....dar merge perfect si fara nimic


ImageImage
lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Decorarea sălii

Post by lummynel8 »

SuperBride wrote:Eu am o rama mare de portret pe care o imbrac in material de culoarea nuntii si pe ea pun 10 foi printate simplu cu lista invitatilor la fiecare masa. Eu aveam o rama veche mare, dar orice merge aici : o fanera care o poti imbraca cu material, sau orice tableta de dimensiunea care iti trebuie, ii pui in spate o lenta cu care sa o poti pune "in cui" si la sala ii gasesti loc, sau ii gasesti loc unde sa o sprijini....chiar si pe masa de fourchette se poate de pus ca acolo vin toti prima data si se uita...totodat aprin la curaj si sa mai ia ceva de pe masa
nu trebuie de cheltuit bani pe asa ceva...se face foarte simplu...si daca vrei o poti infrumuseta cu orice, de la flori naturale...la fundite sau cristale/margele.....dar merge perfect si fara nimic
merci mult de sfat)


Locked